Статті

08.05.2025

АЛЛА БЕЛІНСЬКА: «МОЯ МОТИВАЦІЯ – ЦЕ ГІМН УКРАЇНИ НА П’ЄДЕСТАЛІ»


Українська борчиня Алла Белінська у квітні стала чемпіонкою Європи. Для неї це вже друге «золото» континенту в кар’єрі – вперше спортсменка перемогла на Євро-2021. Про тріумф на першості в Словаччині, а також підготовку до чемпіонату світу Алла Белінська розповіла в інтерв’ю Kamp-Sport.


Розкажіть, як почувається чемпіонка Європи? Як довго відчували переможні емоції після Братислави?

Я впевнена, що ці емоції залишаться в пам’яті на все життя. Багато готувалася до цього чемпіонату і неймовірно, що вдалося досягти найвищої мети. На сьогодні в мене продовжується тренувальний процес, зараз я саме набираю форму. В червні матиму чемпіонат світу серед військових, наприкінці липня виступатиму на престижному турнірі «Poland Open» у Варшаві. А у вересні чекатиме головний старт року – чемпіонат світу, який відбудеться в Хорватії. Дуже добре, що завдяки перемозі на континентальній першості вдалося здобути автоматичну ліцензію на чемпіонат світу.



У вашому борцівському залі вас зустріли з приємним сюрпризом. Чи очікували на такий теплий прийом після перемоги та що відчули в ту мить?

Так, це справді був для мене сюрприз, було дуже приємно. Мене зустріло, зокрема, багато дітей, які зробили подарунки. Вони дуже мене потішили. Несподівано і дуже приємно (усміхається).


Порівнюючи цьогорічне «золото» континентальної першості та перемогу в 2021-му році, наскільки змінилась конкуренція і чи в кращий бік?

Я вважаю, що все-таки конкуренція змінюється в кращий бік. Зараз триває зміна поколінь, з’являються нові імена. На чемпіонаті України, на мою думку, рівень суперництва виріс. Кількість у моїй категорії, звичайно, зменшилась, але в плані якості додалось. Є призерки чемпіонату Європи U-23 Ірина Заблоцька та Надія Соколовська. Тому молодь росте, тепер маємо спортсменок, які вже мають хороший міжнародний досвід. Вони створюють внутрішню конкуренцію і мотивують мене показувати якнайкращі результати на чемпіонатах Європи та й світу також.


А чи змінились якісь ключові моменти у вашій підготовці протягом чотирьох років? Можливо, вдалося змінити техніку або стратегію…

У техніці в мене майже все залишилося так, як було в 2021 році. А от щодо техніки, в мене більше додалися кидки. Звичайно, техніка відпрацьовується роками і вона вже має бути кращою, ніж чотири роки тому. Намагаюсь свої дії вдосконалювати. На цьогорічному Євро боролася з трьома суперницями і проти кожної з них я виконала кидок у стегно.


Пригадайте, будь ласка, фінальну сутичку на чемпіонаті Європи проти представниці Туреччини Несрін Баш – борчині, яка прагнула захистити звання чемпіонки. Що найважче було у фіналі?

Я до цієї сутички активно готувалася, в день фіналу передивилася всі її сутички, вивчала слабкі місця суперниці, старалася натискати на них, виконуючи свої технічні дії. Несрін Баш – непроста суперниця, були одразу помітні її спроби, щоб я пішла на її боротьбу. А боротьба, знаєте, це такий спорт, де більшість результатів залежить від того, як ти сплануєш сутичку, які умови створиш для виконання своїх технічних дій і як складаються обставини.



Наскільки турецькі суперниці є непростими в боротьбі, враховуючи, що більшість українок зустрілися у фіналі саме з ними?

Це одна з найсильніших команд у Європі. Вони складають нам достойну конкуренцію. На мою думку, українки на сьогодні більш сильні духом. У нас є більше прагнення до перемоги. Також наші дівчата показали дуже гарну техніку під час чемпіонату. Кожна з нас старалася виступити якнайкраще і поїхати з Братислави з титулом чемпіонок Європи, щоб потішити всю Україну. Результат ми показали приємний, адже українська жіноча збірна посіла перше командне місце.


А як оціните тренування збірної під керівництвом Володимира Яременка?

Володимир Васильович проводить дуже хороший тренувальний процес. Є класні зміни. Наш результат на чемпіонаті Європи є результатом не одного року праці. Рівень таких спортсменок, як ми, не готувався не один день і навіть не один рік. Тому ми вдячні Володимиру Яременку, а також Володимиру Євгеновичу Євонову, з яким також пройшли великий шлях. Багато зробив і Андрій Стаднік, який нас готував під час олімпійського циклу до Токіо.



Після тріумфу в Братиславі ви завоювали пряму путівку на чемпіонат світу. Зараз, вочевидь, уся підготовка зосереджена саме на світовій першості?

Звичайно, весь акцент прикутий до чемпіонату світу. Зараз невелика відпустка, проте я сьогодні набираю форму і маю кілька тренувань. Маю час на те, щоб перепочити та перевести дух, щоб із новими силами починати підготовку до нових змагань.


Як оціните рівень конкуренції в категорії 72 кг серед українок? Наскільки складно боротися з опонентками на чемпіонаті України?



Ви вже маєте уявлення, хто будуть ваші основні конкуренти на чемпіонаті світу?

У моїй категорії виступає дуже сильна Жамілія Бакбергенова з Казахстану –призерка чемпіонатів світу та триразова чемпіонка Азії. Я з нею вже боролася на турнірі в Тірані – рахунок між нами був майже рівний. Але на той момент вона була сильнішою та краще готовою до змагань. Буду старатись, щоб на чемпіонат світу я підійшла в найкращій формі та показала достойний результат.


Є непогані й достойні конкурентки з Японії та США. Я слідкую за багатьма, переглядаю їхню боротьбу і стараюсь підлаштувати свої технічні дії на тренуваннях під їхній стиль.


Як вам рівень чемпіонатів України протягом останніх років? 

Як я вже згадувала, в моїй категорії представлені дві хороші спортсменки, які мають достойні результати. Вони роблять перші кроки в дорослій боротьбі, потрібно продовжувати в такому ж руслі, як вони працюють і зараз. Щодо самого рівня, то за останній час дуже виросла організаційна якість. Організація все більше нагадує міжнародні змагання, і виступати на таких стартах дуже приємно.


Алло, ви вже маєте чималий досвід у боротьбі, ваші виступи та результати продовжують тішити Україну. Що вас надихає сьогодні найбільше?

Мене мотивує бажання підійматися на п’єдестал і слухати гімн України на нагородженні. Ось така в мене мотивація. Якщо в мене є можливість їздити на міжнародні змагання та представляти на них Україну, то обов’язково хочеться здобути максимум. І також приємно бачити плід своєї багаторічної праці. Дякую всім близьким за підтримку, також вдячна тренеру в Хмельницькому Юрію Михайловичу Дядьчуку і тренеру у Львові Ігорю Григоровичу Духу.


P.S. Аллу Белінську визнали найкращою спортсменкою Львова в квітні. Спортсменка та її тренер отримають премію від ЛМР.


Kamp-Sport

Інші Статті