Статті

01.05.2024

ЮЛІЯНА ДЕНИС: ДУЖЕ НЕОЧІКУВАНО ОТРИМАТИ ПРОПОЗИЦІЮ НА ВОЛЕЙБОЛЬНОМУ МАЙДАНЧИКУ


У Вищій лізі завершився сезон 2023/24. У фіналі змагань «Академія Прометей» у двох матчах обіграла «Нафтусю». Таким чином, «золоті» медалі здобула команда з Кам’янського, а срібним призером став трускавецький колектив.

 

Після фіналу у Вищій лізі журналіст Kamp-Sport поспілкувався з Юліяною Денис, якій після вирішального матчу освідчились у коханні на волейбольному майданчику. Центральна блокуюча «Нафтусі» також оцінила виступ трускавецької команди у фіналі та підбила підсумки сезону в чемпіонаті.

 

Юліяно, цими вихідними відбувся фінал Вищої ліги, в якому «Нафтуся» зіграла проти «Академії Прометей». Поділіться враженнями та оцінкою від фінальної серії.

Мені дуже сподобався фінал. Нам не вистачило трохи для перемоги. Всі дівчата дуже старались, але не змогли дотиснути. Не зважаючи на рахунок, ми показали хорошу боротьбу супернику. Матчі були справді достойні фіналу.


Ми завжди починали партії з хорошим відривом, усе робили правильно, мали хорошу атаку. Проте, в середині партії постійно чогось бракувало: чи то впевненості, чи то фарту. Яким із двох поєдинків у команді найбільше задоволені?

Мабуть, у другому матчі нам усе вдавалося краще, ніж у першому. Особисто я задоволена більше саме другою грою, оскільки взяла в ньому участь (сміється).


Після першого матчу в серії команда не втрачала надій переломити хід фіналу?

Ні. Ми мали хороші збори, на яких домовилися вийти і показати максимальну боротьбу на майданчику. На жаль, через маленькі непорозуміння не вдалося виграти бодай одну партію. Якщо хоча б один сет був за «Нафтусею» – далі все виглядало б зовсім по-іншому.«Нафтуся» стала віцечемпіоном Вищої ліги. Чи задоволені «сріблом» чемпіонату?

На мою думку, друге місце у Вищій лізі – результат дуже хороший. Але нашим завданням була перемога в чемпіонаті. Ми старались, однак «золото» нам не підкорилося. Тому не знаю, чи можна до кінця бути задоволеним результатом.Фінал Вищої ліги особисто для вас став неабияк особливим, адже після завершення матчу з «Академією Прометей» вам зробили освідчення в коханні. Розкажіть про ваші емоції від пропозиції і наскільки неочікуваною та приємною вона була?

Я взагалі не могла очікувати, що мені зроблять пропозицію того дня. Мені не було відомо, що він перебуває на матчі. Оскільки ми зустрічаємось вже п’ять років, то часто розмовляли на цю тему. Але я ніколи не згадувала, що хочу освідчення на волейбольному майданчику. Тому для мене це стало дуже неочікуваним сюрпризом, Майже нічого не пам’ятаю з цього дня, кілька разів переглядала відео і не могла зрозуміти, як це все сталося. Я погодилась одразу, без жодних вагань, адже дуже його кохаю.«Нафтуся» посіла друге місце в «регулярці» Вищої ліги і в підсумку здобула срібні медалі. Як загалом можете оцінити сезон, що минув?

Цей сезон був дуже цікавим, у Вищій лізі цьогоріч змагалось багато сильних команд. У нас нерегулярно проводились тренування, тому було важко зігратися. Подобалась гра, яку «Нафтуся» показувала на майданчику. За одне чи два тренування перед матчами нам вдавалося награвати кілька хороших комбінацій. Під час ігор всі отримували задоволення.


Я не була основною гравчинею і збоку мені було видно, що команда завжди бореться і прагне здобути перемогу. Знову ж таки, чогось не вистачило у фіналі.


Ви грали в «Нафтусі», коли вона змагалась у Першій лізі, і повернулися перед стартом нинішнього сезону у Вищій лізі. Як змінилася команда і в чому вона додала, на вашу думку?

В нас дуже хороші та сильні гравчині в ідивідуальному плані. В складі «Нафтусі» грає багато досвідчених волейболісток. Мені це найбільше подобається в нашій команді. Я не є досвідченою гравчинею і наразі не маю достатньої ігрової практики, але завжди можу навчитися в своїх партнерок чомусь новому. У нас також хороший тренерський штаб, чудові перспективи та велике бажання розвиватися.


Які матчі в поточному сезоні вам найбільше запам’ятались?

Звичайно, це перемога над «Галичанкою» в Кубку України. Мені здавалося, що ми робимо щось неможливе, адже це команда Суперліги. Те, що «Нафтуся» зробила на майданчику в тому матчі, справді вартувало уваги. Разом із дівчатами пережили неймовірні емоції. Мені також запам’яталася гра проти «Хмельницьких пантер». Я тоді грала центральною блокуючою, це стало для мене новим амплуа.Наскільки задоволені власною грою у Вищій лізі-2023/24? У чому, на ваше бачення, стали сильнішою в грі?

У мене було небагато часу на гру. Надіюсь, що за всі ці невеликі проміжки часу змогла максимально допомогти команді. Важко виділити щось конкретне, в чому я додала. Всі ті елементи, які робила, залишились фактично на тому ж рівні. Коли виходила на подачі, то заробляла очки. Граючи на сітці, трохи не могла дотиснути – це через невеликий досвід. Буду багато працювати надалі, щоб отримати більше часу.
Пригадайте, як у вас з’явилась можливість виступати в складі «Нафтусі»?

Вступивши до ЛДУФК, спілкувалась із Василем Ковцуном, який тренував «Львів’янку». Згодом і з’явився варіант від Юрія Бокшана грати за «Нафтусю».До переходу ви були знайомі з наставником команди Юрієм Бокшаном? Які його сильні сторони як у тренера?

Ні, особисто не були знайомі. Я знала його як хорошого волейболіста, бачила його гру у пляжному волейболі, була також на матчах «Барком-Кажанів». Юрій Бокшан – стриманий тренер, який спокійно може пояснити, чого хоче від гравців. Він є досвідченим гравцем і може всі ці навики давати нам, молодим і перспективним гравчиням.


Чи бачите «Нафтусю» серед команд Суперліги в наступному сезоні?

Без сумнівів, бачу нас у Суперлізі. Але мені здається, що для цього команді потрібно більше тренуватись, награвати склад і запрошувати більше дівчат. Якщо дивитись загалом на наш склад, керівництво і вболівальників, то в нас є все для того, щоб виступати в Суперлізі. За останні роки волейбол у Трускавці неймовірно розвинувся.Як розпочинався ваш шлях у волейболі?

В дитинстві я цікавилась іншими видами спорту. В школі мені порадили займатись саме волейболом, оскільки була високою і спритною. Мій тренер говорив, що в мене є всі шанси, аби розвиватись у волейболі. Займаюсь від восьми років, брала участь в багатьох юнацьких турнірах. Коли підросла, пішла до львівської гімназії, де грала з трохи старшими дівчатами в команді «Автомобіліст» під керівництвом Оксани Жук. А після вступу до інституту фізкультури почався мій шлях у професійному волейболі.


Розкажіть про ваші захоплення поза спортом.

Я дуже люблю створювати хороший візуал. Закінчувала курс SMM і працювала в цій сфері. Наразі призупинила робити контент для когось, але займаюсь цим для себе.Як часто дивитеся волейбольні матчі? Які чемпіонати вас цікавлять?

Мені дуже подобається жіноча Суперліга. Цікаво спостерігати за «Буковинкою», в складі якої грає багато молодих гравчинь. Чоловічий волейбол не часто дивлюсь, а от у жіночій Суперлізі завжди можна переглянути цікаві поєдинки.


Kamp-Sport

Інші Статті