Статті

06.05.2024

УГІС КРАСТІНЬШ: В ПЛЮС ЛІЗІ БУВ НЕПРОСТИЙ СЕЗОН, А СТАН СПРАВ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ КОМЕНТУВАТИ НЕ БУДУ

Фото: barkomkazhany


Головний тренер «Барком-Кажани» Угіс Крастіньш розповів про сезон в польській Плюс Лізі, однак про справи національної збірної говорити не захотів. Мовляв, його у збірній уже немає і те, що відбувається в команді, до нього жодного відношення не має.


Угісе, оцініть сезон-2023/24 у польській Суперлізі для «Барком-Кажанів». Наскільки ви задоволені чи незадоволені результатами вашої команди?


Сезон, звичайно, видався складним. Ми пізно розпочали повноцінну підготовку, оскільки більшість гравців грали за збірну. Через це був нелегкий старт, непотрібні поразки. Потім вже почали перемагати, але різдвяна пауза вибила нас із ритму, через що знову мали серію невдач. Добре, що команді досить швидко вдалося вийти на переможний шлях, який додав нам більшої впевненості. 


Вигравали кілька матчів поспіль і боролися за плей-оф. Наприкінці, на жаль, не змогли перемогти у важливих матчах. Залишився невеликий смуток – плей-оф був дуже близько. Загалом гравці виступали дуже добре: зуміли обіграти лідерів, показували хороший волейбол. Мабуть, нестабільність завадила нам зачепитись за плей-оф.


Часу на підготовку до сезону зовсім не вистачало?


Саме так. Ми приїхали зі збірної і в нас залишилось три дні до початку сезону.


Протягом нинішнього сезону «Барком-Кажани» грали фактично одним складом. Чи не здається вам, що кілька основних гравців – це дуже мало для такого чемпіонату, як Плюс Ліга?


Ми граємо з тими, кого маємо. Просто в нас відсутня потужна лава запасних, яку можна постійно залучати до ігор. Так, у нашому складі є кілька гравців, котрі непогано справляються та можуть добре зіграти в деяких епізодах. Але немає тих, хто на сто відсотків готовий замінити основних виконавців.


На наступний сезон будете переглядати набагато більше гравців, які зможуть вдало замінити когось із основи? Чи очікується краща ротація, ніж цьогоріч?


Це складне запитання, пов’язане з багатьма факторами. Якщо нам вийде знайти таких гравців, то це буде чудово.


Розкажіть, які матчі вам сподобались найбільше протягом цієї кампанії? Вам вдавалось обіграти фіналіста Ліги чемпіонів «Ястржембскі Венгель», а також «Варту Заверцє» та двічі «Ресовію Жешув». Завдяки чому це вдалося зробити, на Вашу думку?


Це сукупність кількох компонентів. Той же «Ястржембскі» мав на той час дуже насичений графік, тому розпочав гру з нами неосновним складом. Тренер команди хотів когось приберегти. Чи це була недооцінка? Не знаю, вочевидь. Але суперник почав робити заміни в другому сеті, то гра була вже абсолютно в наших руках і хід зустрічі «Ястржембскі» не вдалося переламати. Тому, відповідаючи на ваше минуле запитання, широкий склад – це палка з двох кінців.


Із «Заверцє» склалася дуже якісна гра, вони боролися на повну, і ми також. Дуже добре, що при такому сильному волейболі перемогу вдалося здобути нашій команді. Проти «Жешува» я ще перед матчем сказав хлопцям, що важливо витримати тиск з боку суперника. Не так важливо було, чи виграємо ми першу партію, як те, що команда покаже терпіння та витримає цей тиск. «Жешув» виграв перший сет, але ми не падали духом і розуміли, що суперник не витримає такий темп гри. Завдяки нашому терпінню вдалося перехопити ініціативу й здобути бажаний результат.


«Барком-Кажани» перемагали лідерів Плюс ліги, але часто програвали колективам з нижньої частини турнірної таблиці. Ви для себе зробили висновки чому так ставалося?


Дуже багато думав над цим. Справді було багато матчів, де ми могли набрати потрібні очки. Все-таки найголовніше в таких випадках – це психологія. Коли грали проти суперників з нижньої частини, то всі розуміли, що це чудовий шанс заробити очки. Але суперники зазвичай завжди вдало починали гру, а нам не вистачало тієї холоднокровності та агресивності, яку ми проявляли проти лідерів. Це нас сковувало: втрачали впевненість на подачах і в нападі, помилялися в захисті.На сьогодні вже відомо, що Палонські продовжить кар’єру в Японії, а Ґуйє – в Італії. Чи можна сказати, що ви очікували від цих гравців більшого?


Якщо гравців після нас підписують сильні клуби з хороших чемпіонатів, то значить вони щось показали в «Барком-Кажанах». Я радий, що в них з’явилися такі варіанти.


Тобто можна сказати, що трансфер Мусси Ґуйє – це плюс для «Кажанів» (Гуйє переходить в італійську «П’яченцу» - Авт.) ?


Звичайно. До зими йому було важко, але потім Мусса показав зовсім інший рівень.


Ви очікували таку гру від Ґуйє в другій частині сезону чи це все-таки стало для вас приємним сюрпризом?


Це була дуже приємна несподіванка. Не знаю, чому він так не грав у першій частині сезону. Я тільки щасливий, що він зумів так розкритися після нового року та показувати гру вищого рівня. Його приклад показує, що з «Барком-Кажанів» можна перейти в майбутньому до будь-якої сильної команди світу. 


Палонські був доволі нестабільним. Президент клубу Олег Баран сказав, що від цього гравця чекав більшого… 


Він є гравцем дуже високого класу. Але його гра сильно залежить від його психологічного стану. Можливо, це відіграло велику роль на його нестабільності. Проте він знову ж таки хороший гравець. Це факт.


Чи можете розповісти про інших гравців: хто йде з команди, ким ви задоволені в сезоні-2023/24?


Я не знаю, чи можна про це говорити сьогодні. Це потрібно все-таки узгодити з керівництвом. Зміни будуть – це точно. Також не можу ще сказати про гравців, які приєднаються до команди. Повинна бути їхня презентація, як не як.


Які очікування у вас від команди на наступний сезон?


Питань дуже багато, але бачення складу та гри у нас є. З кожним роком, звичайно, хочеться досягати вищих завдань. Все-таки ми набралися досвіду в Плюс Лізі, тож маємо показувати кращу гру. Чемпіонат у нас складний, тут немає прохідних матчів. Як ви вже казали, ми вигравали в лідерів, але програвали аутсайдерам. У Плюс Лізі може статися все що завгодно. Наступний сезон буде складний, адже очікується боротьба за кожне очко. Відомо, що через сезон планується скорочення учасників чемпіонату до 14-ти команд. Конкуренція буде запеклою. 


Можете сказати, куди команда переїде влітку?


Чесно кажучи, наразі не знаю. Це проясниться найближчим часом. Є кілька варіантів – Тарнов, Вроцлав та Островєц Свєнтокшиський. 


Не можна не запитати у вас про збірну України. На початку інтерв’ю Ви зазначили, що не будете говорити про стан справ у збірній України. Чому?


Я вже не дотичний до збірної України. Просто навіщо мені вже щось коментувати? Я вже не в справах, тож вважаю недоречним щось говорити з цього приводу. 


Загалом Вас зараз дивує ситуація, що відбувається зі збірною України?


Ви все-таки хочете почути мою думку (усміхається). Пробачте, я не буду нічого говорити. Повірте, що мені просто це не потрібно казати. Для чого це мені?


Я впевнений, що публічно жодний конфлікт вирішити неможливо. Чим швидше сторони налагодять спілкування на пряму, тим буде краще для збірної України.


Kamp-Sport

Інші Статті