Статті

19.02.2024

ЛЮТІ «КАЖАНИ» ГРАНДІВ НЕ БОЯТЬСЯ: ПРОГРЕС У ГРІ – РАДІСТЬ ВІД ПЕРЕМОГ


Волейболісти львівських «Кажанів» не жарт розігралися у чемпіонаті польської Плюс Ліги, до слова, одного з найсильніших чемпіонатів світу. В останніх трьох матчах підопічні Угіса Крастіньша святкували перемоги і це не може не радувати. Втім, особливої радості додає той факт, що в останніх двох поєдинках «Кажани» обіграли топ-суперників з топ-гравцями у своїх складах.


Після впевненої перемоги над Слєпс Сувалкі з рахунком 3:0 на команду очікував серйозний іспит – матчі з суперниками, які не потребують особливого представлення – Варта Заверце та Ястшемський Венгель. Останні є діючими чемпіонами польської Плюс Ліги.


Перемога «Кажанів» на тай-брейку (3:2) над Вартою дала чимало особливих емоцій. У цьому поєдинку «Кажани» зробили 18 (!) успішних блоків, чим суттєво здивували суперника. Так, в команди зі Львова було достатньо помилок на подачі та прийомі, але в захисті команда стояла дуже міцно. Без перебільшення, найкращий матч у складі «Кажанів» провів Мусса Гуйє, який особисто зробив сім успішних блоків та загалом набрав 22 очки. Потужно у цьому матчі зіграли Ковальов та Тупчій – 49 (!) очок на двох. Гуйє за підсумками цього блискучого матчу потрапив до збірної туру польської Плюс Ліги. Не може бути сумнівів у тому, що ця перемога додала «Кажанам» чимало впевненості, сил та відповідного настрою до підготовки уже до наступної зустрічі з чемпіоном Польщі – Ястшемським Венгелем. Цього суперника «Кажани» раніше ніколи не перемагали, а відтак увесь колектив як мінімум був не проти переписати історію, тим більше граючи на виїзді.


Так, ми можемо чудово розуміти, що діючий чемпіон Польщі на «Кажанах» прагнув зекономити сили, оскільки попереду важливий матч в Лізі Чемпіонів. А відтак аргентинський наставник Венгеля Марсело Мендез почав тасувати склад з самого початку гри. Втім, коли запахло смаженим після першої партії, яку «Кажани» виграли з рахунком 25:17, на майданчику почала з’являтися основа. І, що найбільше радує, основа не змогла повернути втрачене. «Кажани» цього вечора прекрасно діяли на блоці (10 блоків проти 4 у суперника) і не дали як слід розгулятися крайнім атакувальним гравцям. Ще один важливий фактор перемоги «Кажанів» - стабільно хороша подача, завдяки якій вдалося відтіснити суперника від сітки, а також вдала гра в атаці, особливо тоді коли вдалося забивати важкі м’ячі, інколи навіть після вибитого прийому.Також додамо, що команда стала стабільнішою в тому плані, коли левову частину очок набирає на лише діагональний Василь Тупчій, а й інші гравці - Ілля Ковальов, Мусса Гуйє та Лучіано Палонскі. Останньому бракує стабільності, але в окремих (!) матчах показує таку гру, яка вочевидь влаштовує Угіса Крастіньша. Звісно, в останніх трьох матчах важливу роль відіграє хороший мікроклімат в команді, тренування та відеоаналіз гри суперника. Що цікаво, «Кажани» стали першою командою в Плюс Лізі, якій вдалося перемогти чемпіона Польщі на його майданчику. 


Попереду у «Кажанів» ще один дуже топовий суперник – титулована «Закса», яка наразі дев’ята в турнірній таблиці. Цього року цю команду переслідують чимало травм, а відтак багаторазовий чемпіон Польщі та триразовий володар Кубка Ліги Чемпіонів клуб ніяк не може зіграти повним складом. У цієї команди також топовий склад, де кожен гравець знає своє завдання на майданчику.


До слова, 25 листопада минулого року «Кажани» уже перемагали «Заксу» з рахунком 3:1, а відтак «Кажани» не проти будуть повторити свій успіх. «Кажани» по-справжньому лютують у лютому і нехай тепер 24 числа цього місяця уже бояться команду зі Львова. Цей матч команди зіграють у Велюні – на домашній арені «Кажанів» у цьому сезоні.


Kamp-Sport


Інші Статті