Статті

17.03.2024

ІЛЛЯ КОВАЛЬОВ: ТАКУ АМТФОСФЕРУ, ЯК У «КАЖАНАХ», НЕ ВІДЧУВАВ У ЖОДНОМУ КЛУБІ


Капітан львівських «Барком-Кажанів» і догравальник збірної України Ілля Ковальов в ексклюзивному інтерв’ю Kamp-Sport поділився власною оцінкою щодо виступів «Кажанів» у поточному сезоні Плюс Ліги, розповів про те, чи під силу команді вийти в плей-оф і багато іншого.


Ілле, зовсім скоро «Кажани» зіграють черговий матч Плюс Ліги. Які у вас очікування від гри проти «Норвіда Ченстохова»?

До кожного матчу ми підходимо з надією на перемогу. Зараз мали перерву в десять днів між двома поєдинками, команда добре готувалася, вивчила суперника. Тому сподіваюсь, що все буде добре і ми здобудемо важливі очки.


«Норвід» є вашим найближчим переслідувачем у турнірній таблиці, тож перемога – це чудовий шанс відірватись від суперника…

Навіть не знаю, яка в нас різниця між очками. Особисто я слідкую тільки за командами, які розташовані вище, ніж ми. Це важливо, якщо ми сподіваємось потрапити в плей-оф.В останніх семи матчах команда здобула 5 перемог. Чи можна стверджувати, що «Барком-Кажани» повністю адаптувались до рівня Плюс Ліги та вийшла на стабільний шлях?

Вважаю, що за два роки вже справді повністю адаптувались до Плюс Ліги. Наші легіонери залікували власні травми й повернулись на майданчик. Разом із цим інші гравці набрали хорошу форму та стали виглядати стабільно. У «Кажанів» мало вихідних і багато тренувань – тому здобуваємо кращі результати. У лютому виграли тричі поспіль в чемпіонаті – це надало великої впевненості.Який матч у нинішньому сезоні наразі найбільше вам запам’ятався?

Чесно кажучи, мені сподобалися декілька ігор. Вважаю, що добре себе показали із «ЗАКСА», проти «Заверцє» всі були хороші. І також багато емоцій принесла перемога над «Ястржембскі». З усіма цими суперниками було дуже важко протягом всього матчу, але від цього виграші вийшли тільки емоційнішими.Ви повернулись до «Кажанів» перед початком цього сезону. Наскільки сильно змінився рівень колективу, враховуючи, що команда грає тепер у топовому чемпіонаті, і чи потрібен вам був час на адаптацію?

«Барком-Кажани» змінилися, адже тепер тут виступають три легіонери та багато сильних українських гравців. Коли я грав раніше за команду, то в ній було тільки два іноземні виконавці. Зараз в нас багато гравців із досвідом виступів в топових чемпіонатах.


Я добре знав Угіса Крастіньша, адже граю за збірну України. З багатьма гравцями раніше виступали за інші команди. Тому в «Кажанах» почуваюсь максимально комфортно. Такої атмосфери я не мав у жодній попередній команді.


Що відчуваєте, виходячи на майданчик в статусі капітана? Розкажіть, як вас обрали ним партнери.

Перед стартом сезону тренер провів голосування в мессенджері. Партнери голосували переважно за мене і за Василя Тупчія. За мене в підсумку вийшло більше голосів. Спочатку сказав тренеру, що не маю бажання, оскільки це для мене щось нове і розумів всю складність ролі капітана. Поговорив з Угісом і вирішив все-таки спробувати. Зараз розумію, що для моєї кар’єри це великий плюс. Спершу я хвилювався, треба завжди підбадьорювати та мотивувати хлопців, а з цим раніше мав складнощі. Сьогодні ж виходжу на майданчик більш упевнено.Наскільки задоволені власною грою в сезоні? В чому додали, якщо порівнювати з попередніми сезонами?

Цього сезону я постійно граю. Минуло року, коли виступав за «Купрум», тренер завжди мене змінював. Будь-яка помилка й я опинявся в запасі. Через це втрачав впевненість. У «Кажанах» ситуація зовсім інша і я вдячний тренеру за довіру. Напевно, в цьому сезоні я додав у моральному плані.


Як вважаєте, в чому "Кажани" стали сильнішими?

Наші нові легіонери дуже підсилили команду. Під час другого сезону у Плюс Лізі всі гравці вже адаптувалися до темпу гри, рівня польського волейболу й великої кількості матчів


За які місця команді під силу поборотися, на вашу думку?

Нещодавно, говорили з тренером про те, якщо виграти щонайменше в чотирьох наступних матчах з п’яти, то зможемо потрапити в топ-8 і відповідно вийти до плей-оф. Зараз всі наші думки тільки про матчі, що залишились.


Якщо говорити про збірну України, то наскільки задоволені виступами в національній команді в 2023-му році? Які очікування на найближчий турнір – Золоту Євролігу?

Ми доволі добре грали, мали багато вдалих матчів. Але в фіналі Євроліги нам трохи не вистачило, у Кубку виклику також. На Євро почали важкувато, проте потім зігралися. Можна було б краще, хоч і показали хороші результати. В Бразилії грали на топовому турнірі, я особисто на такому рівні ще не виступав. Із Бразилією збірна України віддала всі сили. Мені сподобалося зустрітися проти найкращих команд – це дуже корисний досвід для всіх гравців.Які очікування напередодні Золотої Євроліги, яка відбудеться в травні?

Наразі не можу нічого сказати, оскільки не володію жодною інформації щодо справ у збірній України. Гадаю, найближчим часом з’являться офіційні новини від федерації й будемо готуватись. Чув лише, що до збірної можуть приєднатись багато нових гравців, будуть два збори. Скоро все стане зрозуміло


Як часто спілкуєтесь з Олегом Плотницьким? Він розповідав, що намагається дивитись всі матчі «Кажанів» в Плюс Лізі. Чи обговорюєте з ним ігри?

З Олегом дуже часто спілкуємось. Буває, що телефонуємо один одному щодня. Говоримо зазвичай про життя, сім’ю, відпочинок та інші речі. Про волейбол і матчі взагалі не розмовляємо. Хіба про збірну України.Олег Нападій, Kamp-Sport

Інші Статті