Статті

17.05.2022

ДЕНИС ФОМІН: У МАТЧІ ПРОТИ ЛАТВІЇ ПОКАЖЕМО УЖЕ ІНШИЙ ВОЛЕЙБОЛ

Ліберо збірної України з волейболу Денис Фомін поділився враженнями від збору, який наша команда проводить в естонському Кяеріку, а також висловив захоплення українцями, які протистоять окупантам.Наскільки для Вас стала несподіваною новина про участь на Чемпіонаті світу? 

Дійсно, не міг навіть подумати, що зможемо взяти участь у цьому турнірі. Я дуже зрадів, адже завжди мріяв зіграти на Чемпіонаті світу чи на Олімпіаді. У нас було достатньо очок, щоб кваліфікуватися на Чемпіонат світу. Проте, після азіатських ігор нас у таблиці обійшов Китай. Безумовно, всі у збірній засмутилися, але після дискваліфікації Росії їхнє місце віддали Україні. Я дуже зрадів від цього.


Напевно, зараз усі волейболісти збірною мотивовані як ніколи? Ця мотивація додає додаткових сил? 

Мотивації нам зараз не позичати. Сил та енергії вистачає. Зробимо усе, щоб досягнути результату і порадувати українців.


Зараз наша збірна проживає в естонському Кяеріку. Задоволені умовами для проведення зборів?

Нас дуже добре прийняли у цьому естонському місті. Все, що необхідно для тренувального процесу та проживання, надали безкоштовно.

Безумовно, у психологічному плані нам непросто, але розуміємо, що повинні принести позитивні емоції своєю грою вболівальникам. Думками завжди з нашими сім’ями, рідними, захисниками. Завжди думаю про те, чим ще можу допомогти українцям. Намагаємося якомога більше допомагати. Де б ми не були, але думками завжди з Україною.


Чи всі у збірній здорові? Наскільки у функціональному плані складно на даний момент?

У деяких волейболістів є мікропошкодження, але сподіваюся, що вони найближчим часом відновляться. Протягом двох місяців не мали змоги тренуватися і це позначається на ігровому тонусі, спортивній формі. Декілька волейболістів збірної грали за свої клуби, тому вони зараз у непоганій формі. Будемо їх наздоганяти. Думаю, що збірній Україні у психологічному плані та самовіддачі не буде рівних.Подобається матеріал?  Підписуйтесь на наші фейсбук, інсту, ютуб та телеграм-канал! У тренерського штабу вже є чіткий план як підвести команду у найкращій формі? 

Безумовно, у тренерів є чіткий план на Золоту Євролігу, у якій братимемо участь. Награватимемо ігрові зв’язки, намагатимемося прогресувати від матчу до матчу. У збірній зараз низка молодих гравців. Тренерський штаб надасть можливість всім проявити себе.


У контрольному матчі ви поступилися Естонії. Що позитивного вдалося здобути з цього матчу?

Ми зіграли два матчі з Естонією. Першу гру програли, а наступного дня зіграли внічию. Ми не могли відмовитися від цих спарингів, адже Естонія надала нам всі необхідні умови. До матчів підходили не в оптимальній формі, адже було всього три дні на підготовку. Про результат не думали взагалі. Важливо було не травмуватися і спробувати награти ігрові зв’язки.


Можливо, вже є домовленості про наступні спаринги?

Через декілька днів гратимемо проти Латвії. Сподіваюся, що у цій грі зможемо продемонструвати більш пристойний рівень волейболу.


Що можете сказати зараз всім українцям, які протистоять російським окупантам?

Наш народ зараз демонструє велику мужність, силу волю та людяність. Саме людяність відрізняє нас від окупантів. Вірю, що Україна переможе. Головне, щоб після перемоги ми не втрачали ці якості. Все буде Україна!


P.S. Товариський матч Україна - Латвія запланований на 20 травня у Кяеріку. 


Влад Пригода, Kamp-Sport

Інші Статті