Статті

08.09.2022

ЦИМ ТУРНІРОМ НАША ЗБІРНА ДОВЕЛА, ЩО УКРАЇНЦІ - СИЛЬНА, БОЙОВА ТА НЕСКОРЕНА НАЦІЯ


Дуже хвилюючий матч проти словенців, де на кону був півфінал чемпіонату світу. Ще перед матчем було зрозуміло , що саме словенці будуть фаворитами у протистоянні і причин на те декілька:

- сильні виконавці, які грають у топ чемпіонатах

- Словенія – віцечемпіон останнього Євроволею

- гра у рідних стінах при своїх шалених вболівальниках


З іншого боку, наша збірна показувала дуже достойний рівень гри, а після звитяги над збірною Нідерландів нас стали поважати не тільки через те, що ми є сильною нацією і відстоюємо свою незалежність на фронті , а і за бійцівський характер та командний дух на волейбольному майданчику !


Перший сет розпочався з двох блоків, які в черговий раз довели: у цьому елементі на турнірі нам рівних нема. Надалі ми здорово тримали атаку та мало помилялись, у словенців в першому сеті відверто не йшла гра у діагонального Тойчека Штерна та й командно вони були не схожі на самих себе. Зв]язуючого Вінчіча змінив Ропрет, одноклубник Плотницькогопо Перуджі, але сценарій сету не змінився. Тож, продовжуючи чинити тиск і надалі, ми впевнено забрали перший сет на свою користь !


У другому сеті словенці ожили, почали дуже завзято грати у захисті та здобувати брейкові пойнти. Ближче до середини сету наші козаки завдяки командним діям зуміли вийти вперед: після цього тренер словенців Георг Крецу замінив діагонального Тойчека Штерна на дуже перспективного молодого волейболіста Рока Можича, що, на мою думку, стало ключовою подією у цьому сеті.


З чотирьох атак, Можич забив три залікових пойнти і заряджав досить класну подачу, що і дозволило словенцям набрати декілька брейків. Ейси Плотницького та загальні старання нашої команди перевели цей сет на більше - менше, де, після помилки у атаці Плотницького, партію у свою скарбничку все ж таки забирають словенці.


Початок третього сету був схожий з другим: ми забивали свої м’ячі, але і словенці почали діставати неймовірні м’ячі у захисті і завдяки цьому здобувати брейкові пойнти. А у середині сету, завдяки подачам Олега Плотницького, нашій збірній вдається вийти вперед. Однак неподачі нашої збірної почали більш посилено проявлятись у все тому ж третьому сеті, що в сумі з фантастичною грою у захисті та на подачі, забивним Клеменом Чебулем та вболівальниками стали запорукою успіху у цьому сеті у словенців.Четвертий сет був вирішальним: або ж ми стиснувши зуби вигризаємо цю партію у словенців та боремося за путівку до 1/2 у п’ятій партії, або ж їдемо додому. Початок був за словенцями через наші невпевнені дії. Знову ж впадали у вічі наші неподані подачі і малозадіяний перший темп поки словенці навпаки , мали дуже потужну подачу та, при першій же можливості старались грати через центр сітки.


Тому Угіс Крастіньш після серії помилок своїх нападників вирішив змінити Віталія Щиткова на Юрія Синицю. Юрій, звичайно ж, більше довіряв Олегу Плотницькому , який прошивав захист словенців дуже впевнено. При здавалось вже безнадійному рахунку 19-24 Олег взявся за справу по повній , видає неймовірну серію подач і доводить рахунок до 23-24!!!!


Мабуть, у кожного був перед очима матч молодіжних збірних України та Італії, де саме на подачах Олега Україна вчинила неймовірний камбек … І ось наступна подача: м’яч торкається, але перелітає сітку .. кожен українець затамував подих.. і, на жаль, Рок Можич з задньої лінії приносить словенцям бажаний 25-ий пойнт та прохід у півфінал Чемпіонату Світу ...Це був неймовірний перфоменс від наших хлопців на ЧС-2022. Так, помилок вистачало, але не помиляється лише той, хто нічого не робить. Одна з головних перемог – самовіддача: у ситуації, коли здавалось що все пропало, наші козаки не здались та грали до кінця. БРАВО !!! Цей турнір без перебільшення залишиться у спогадах кожного українця, якому не байдужий волейбол. Головне, що ми заявили на весь світ: Україна - це сильна , бойова та нескорена нація.


ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!


Наш читач Данило Захарченко спеціально для Kamp-Sport

Інші Статті