Статті

11.04.2024

БОГДАН МАЗЕНКО: ХОЧЕМО ЗАВЕРШИТИ СЕЗОН НА МАЖОРНІЙ НОТІ


Центральний блокуючий «Барком-Кажанів» в інтерв’ю Kamp-Sport оцінив гру львівської команди в нинішньому сезону польської Плюс Ліги та поділився очікуваннями від найближчої гри проти «Слєпска».


Богдане, прокоментуйте крайню гру вашої команди проти «Скри» (0:3) в 30-му турі Плюс Ліги.

Враження не дуже, оскільки вся команда сподівалась на перемогу. Чогось не вистачило в перших двох партіях, ми постійно наздоганяли суперника в рахунку. Можливо, на це вплинула певна втома, що пов’язана з тривалим сезоном.


У двох партіях «Барком-Кажани» грали на рівних з суперником, поступившись йому лише наприкінці (25:27 та 23:25). Чого, на вашу думку, не вистачило команді?

Складно аналізувати, чого саме нам не вистачило. Насправді суперник зіграв дуже добре. Можна сказати й те, що йому в дечому пощастило. Чи здивував опонент? Ми вже кілька разів зустрічались: мали спаринги перед початком сезону. Були готовими, адже добре знали плюси та мінуси гравців «Скри». Все-таки поступились, оскільки не показали свою найкращу гру.У попередньому турі (матч проти «Чарні» Радом – 1:3) львівський колектив втратив шанси на місце у топ-8 Плюс Ліги. Чи вплинув цей факт певним чином на мотивацію «Кажанів» в заключному турі?

Мабуть, на декого це вплинуло. Але не варто забувати, що в «Барком-Кажанах» усі є професіоналами, тож на до всіх матчів налаштовуємось відповідально з розрахунком на перемогу. Втрата місця в плей-оф не мала б когось змусити не віддаватись повністю на майданчику.А все-таки які емоції були після тієї поразки від аутсайдера?

Звичайно, ми всі засмутилися. Перед трьома заключними матчами, вважаю, дуже добре йшли в чемпіонаті. Набрали багато очок і мали хороші перспективи для потрапляння в топ-8. Коли залишалось грати п’ять поєдинків, то прагнули здобути щонайменше три перемоги. Кожний гравець мав велике бажання зіграти в плей-оф. У минулому сезоні ми не мали таких можливостей, а цьогоріч показали набагато кращу гру.


Груповий етап у Плюс Лізі-2023/24 «Барком-Кажани» завершили на 11-му місці. Наскільки в команді задоволені результатом?

Дивлячись, на останні матчі нашої команди й на те, що ми дійсно мали шанси фінішувати якомога вище, то повністю не задоволені. Вже від початку 2024 року «Кажани» показали багато хороших результатів, це додало нам віри та великої впевненості. Добре зігравши проти лідерів Плюс Ліги, ми здобули чималої мотивації.Матчі з якими суперниками в поточному розіграші Плюс Ліги вам найбільше запам’ятались?

Все-таки найбільше емоцій принесла перемога над ВК «Закса» (3:1) на їхньому майданчику. Це був дуже жаданий виграш. Звичайно, важливою та потужною була перемога над «Ястржембскі» (3:0). Найбільше в цьому сезоні нам запам’ятались звитяги над командами-лідерами.


«Барком-Кажани» проведуть ще два поєдинки за підсумкові 11-12 місця з «Слєпск Малоу» (Сувалки), який у груповому етапі фінішувала на 12 місці із 29 очками. Які очікування від найближчих матчів?

Цього сезону ми двічі перемагали суперника. Вважаю, що зможемо знову здобути позитивний результат поти «Слєпска». Зараз важливо якісно підготуватись. Сезон ще не завершено, треба завершити його на мажорній ноті. Хочеться все-таки показати кращий результат, ніж минулого сезону. Матчі будуть точно нелегкими, адже суперник налаштований взяти реванш.Якщо порівнювати попередній, дебютний, сезон «Кажанів» у Плюс Лізі з нинішнім, то в чому команда стала кращою? Що стало запорукою прогресу?

Один із факторів – ми вже набули потрібного досвіду в Плюс Лізі. Адаптувались до чемпіонату та знаємо, яку гру може показати суперник і на що потрібно зосередити увагу. Тренувальний процес нашої команди також став кращим. Вплинули, зокрема, і підсилення. Наші легіонери показували хорошу гру протягом сезону і загалом багато гравців підвищили свій рівень.


Можливо, один із факторів – це переїзд до Велюну. Минулого сезону нам доводилось витрачати трохи часу, добираючись на тренування. Зараз проживаємо в затишному містечку, де фактично все розташоване поруч.


Говорячи безпосередньо про вашу кар’єру, пригадайте, як з’явився варіант перейти до «Барком-Кажанів»? Чи довго думали над пропозицією?

Я догравав сезон в естонському чемпіонаті. Відкрилось трансферне вікно й почали з’являтись пропозиції. Саме тоді з’явилась можливість перейти до «Барком-Кажанів». Довго не вагався, адже знав, що команда розпочне виступи в сильному чемпіонаті. Хотілось пограти в Плюс Лізі та, зокрема, під керівництвом Угіса Крастіньша. Також розумів, що «Барком-Кажани» можуть відкрити двері до збірної. У мене була мета потрапити до національної команди, але на першому місці, звичайно, стояла мета здобувати переможні результати з клубом.Наскільки задоволені власною грою в сезоні 2023/24?

Складне запитання. Багато матчів не провів, оскільки виходив переважно на заміну. Самому важко дати оцінку, це доцільніше було б робити тренеру або ж нашим вболівальникам. Коли була можливість допомогти команді, то виходив на майданчик повністю зарядженим і готовим.


Як вам тренуватися під керівництвом Угіса Крастіньша? Які сильні сторони тренера «Кажанів»?

Дуже подобається тренувальний процес. Угіс завжди вносить певні корективи, дає багато порад. Після кожної гри маємо детальний аналіз, де відточуємо абсолютні всі моменти. До наступного суперника намагаємось виправити власні помилки, показати кращу гру. Це дає результат. Угіс Крастіньш – чудовий мотиватор. Коли він випускає тебе на майданчик, ти стаєш абсолютно впевненим, що зможеш допомогти команді. Зникає будь-який страх. Хвилювання, звичайно, залишаються. Якщо в тебе немає хвилювань, то ти не відчуваєш відповідальності.

Інші Статті