Статті

27.03.2024

АНДРІЙ БЕЧКАЛО: «НАФТУСЯ» В СУПЕРЛІЗІ? ЙМОВІРНІСТЬ ВИСОКА


Волейбольний клуб «Нафтуся» нещодавно завершив «регулярку» у Вищій лізі, вийшовши до півфіналу чемпіонату. Також трускавецька команда дійшла до чвертьфіналу Кубку України, де зіграла проти національного волейбольного гранду СК «Прометей».


Президент «Нафтусі» Андрій Бечкало в ексклюзивному інтерв’ю Kamp-Sport оцінив виступи команди в «регулярці» Вищої ліги та Кубку України, розповів про перспективи трускавецького колективу зіграти в Суперлізі та чимало іншого.


Андрію Володимировичу, як зародився проєкт волейбольного клубу «Нафтуся»? Розкажіть, хто ініціював цю ідею та як вона зароджувалась?

Трускавець не мав професійного клубу, але в місті було багато людей, які є вихованців ДЮСШ «Спортовець». Чимало з них, зокрема, моя дружина, мали великий потенціал, тож вирішили створити команду та заявитися одразу ж у Першу лігу України.


Якими видами спорту ви найбільше захоплюєтесь і, можливо, займаєтесь? Наскільки це вплинуло на створення ВК «Нафтуся»?

З юного віку захоплювався футболом. Склалося так, що мене та моїх друзів свого часу зацікавив волейбол. Насамперед скажу, чому обрали саме жіночий волейболу. Чоловічий – завжди силовий і інколи ти не завжди можеш встигати за розвитком подій. А жіночий волейбол вважаю більш інтелектуальним та красивим. Волейболістки мають більше часу на прийняття рішень. Це нас, власне, і вразило.Якщо говорити про труднощі, то що було найскладнішим під час створення команди?

Під час створення проблем майже не було. Труднощі з’явились, коли почали розуміти, де ми та хто ми. Спочатку все виходило зовсім не так, як ми планували. Коли заявлялись на чемпіонат України, нам запропонували одразу ж виступити в національному Кубку. Як молодий колектив, «Нафтуся» радо погодилась спробувати свої сили серед сильних команд. 


Як познайомились із нинішнім наставником «Нафтусі» Юрієм Бокшаном? Чому саме його обрали тренером команди?

Вважаю, що у волейболі ми є романтиками. Вся історія починається на довірі та любові до волейболу. Познайомились з Юрієм, коли він ще був гравцем «Барком-Кажанів». Приїхали до Івано-Франківська підтримати збірну України. Нас познайомив Максим Дробот – людина, яка привела нашу сім’ю до волейболу. Я одразу ж побачив у Юрію хороші людські якості та високий професіоналізм.Які, на вашу думку, сильні сторони Юрія Бокшана як тренера?

По-перше, це досвід. Він кілька років працював під керівництвом Угіса Крастіньша і я вважаю, що Юрій багато корисного від нього засвоїв. По-друге, це амбіції. Багато хто в його віці вже давно думає про завершення кар’єри, а Юрій Васильович мав помітний потенціал та бажання продовжити життя з волейболом.


У першому сезоні у Вищій лізі «Нафтуся» посіла друге місце. Оцініть виступи команди в минулому розіграші. Результат можна вважати вдалим?

Це був все-таки вдалий результат, адже ми були дебютантами. Це також зіграло свою роль на тому, як налаштовувались проти нас суперники. «Нафтуся» тоді досягла більше, ніж могла., враховуючи ряд факторів, які ми об’єктивно прийняли. Всі були щасливими від результату команди.Чи задоволені комплектацією команди в сезоні 2023/24? Наскільки складно запросити в команду досвідчену волейболістку?

У цьому сезоні комплектацією, без сумнівів, задовлені. Все-таки ми провінційна команда і важко запросити до себе професійну волейболістку, яка прийде та повірить у наші амбіції. Попри все «Нафтусі» вдалося це зробити, адже клуб вже має досвід хорошої співпраці з гравчинями.Зараз команда завершила на другому місці регулярку Вищої ліги. Команда зазнала тільки одну поразку. Як можете оцінити першу частину сезону у Вищій лізі?

Цього сезону Вища ліга стала набагато сильнішою: всі суперники підсилили склад і виглядають краще. У командах, де грають тільки вихованці, за рік значно виріс рівень гри. Наш менеджмент загалом прогнозував, що цей сезон буде сильнішим. Якщо порівнювати з минулим роком, той чемпіонат ми називали «аварійним» – це пов’язано із ситуацією в країні, багато команд тоді спустилися в нижчий дивізіон і не показували той рівень волейболу, який від них очікували. Ми ж змогли підсилитись топовими волейболістками рівня Суперліги. Деякі суперники повернули до України гравчинь, які перебували раніше за кордоном. Тому «Нафтуся» дуже радіє результату, адже вдалося посісти друге місце в чемпіонаті, що став набагато кращим.


Які очікування в керівництва клубу від вирішальних матчів у Вищій лізі?

Для нас, менеджменту та керівництва «Нафтусі», складно прогнозувати результати. Завдання в нас найвищі – йдеться про здобуття чемпіонства. Хочемо перевершити досягнення попереднього сезону. Вболівальники та партнери клубу вже не будуть розцінювати друге місце як вдалий результат. Настрій на вирішальні матчі в «Нафтусі» тільки чемпіонський.


Цього сезону «Нафтуся» показала чудові результати в Кубку України, вийшовши до чвертьфіналу турніру. Поділіться враженнями від гри трускавецької команди проти «Галичанки» та гранду українського волейболу – СК «Прометей». Чи показали вам ці матчі, на якому рівні перебуває «Нафтуся» на теперішній момент?

Матч із «Галичанкою» був топовим для нашої команди. Дівчата налаштовувались на Кубок, дещо змістивши Вищу лігу на друге місце. Для нас це був певний зріз: ми мали змогу перевірити наші майстерність та досягнення проти команди Суперліги. Суперник був дуже сильним. «Нафтусі» все вдалося і матч дозволив отримати справжнє задоволення. Перемога над «Галичанкою» – момент, коли наші партнери, гравці та спонсори остаточно зрозуміли, що настав час спробувати себе в Суперлізі.Щодо матчу з «Прометеєм», таких емоцій і задоволення команди я раніше не бачив. Вважаю, найкращий поєдинком «Нафтусі» в сезоні був саме проти СК «Прометей». За малюнком гри все виглядало дуже добре. Надзвичайно цікавим видався перший сет. Для «Прометея» ця партія, напевно, стала справжньою несподіванкою, тому довелося випускати сильніших волейболісток. В жодному матчі Вищої ліги я не бачив такої радості та самовіддачі від гравчинь.


В складі команди грає чимало місцевих гравчинь з Трускавця. Оцініть їхні перспективи.

На сьогодні половину складу складають дівчата, які є вихованцями місцевої ДЮСШ «Спортовець». Тренерський штаб намагається активно підключати до резерву гравчинь 2007–2010 р.н. Це додаткова мотивація для всіх, хто займається волейболом у Трускавці. Ми не збираємось змінювати наш вектор – міксувати досвід з молоддю. Усі молоді гравчині «Нафтусі» мають великі перспективи в українському волейболі.


Розкажіть, хто допомагає вам у фінансуванні команди? Чи викликають зацікавлення від нових партнерів успіхи команди?

Ми активно працюємо над залученням спонсорів до клубу, це звичайна практика амбітних українських команд. Проєкт волейбольного клубу «Нафтуся» – це синергія бізнесу та місцевої влади. Не я один долучений до життя та успіхів команди, а й багато партнерів, причому з різних куточків України. Це «Трускавецька», «П’яна Вишня» і Максим Дробот, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, готель «365», ЖК "Грушевський" і багато інших партнерів.Наскільки можливий варіант побачити «Нафтусю» в Суперлізі наступного сезону?

Дуже актуальне питання на сьогодні (усміхається). Зараз імовірність нашої участі в Суперлізі з наступного сезону – це дев’яносто відсотків. «Нафтусю» створювали, щоб клуб згодом виступав в елітному дивізіоні чемпіонату України. Решта десять відсотків – це, напевно, непередбачувані ситуації, пов’язані з війною в нашій державі.


Якою є ваша спортивна мрія?

Як і в кожного президента клубу, моя мрія – досягати найвищих результатів. Щонайменше ми маємо взяти участь в Суперлізі в наступному сезоні. Одна з найближчих мрій – кваліфікуватись до єврокубків.


Ви є вболівальником "Барком-Кажанів". Як вам виступи львівської команди в цьому сезоні Плюс Ліги? Хто з гравців вам найбільше подобається на майданчику?

Помітний прогрес "Кажанів", порівняно з першим сезоном у Плюс Лізі. На майданчику дуже виділяється Василь Тупчій, але й загалом всі інші гравці команди додали в ігровому плані. Дуже цікаво дивитись матчі "Кажанів" зараз. Також не можна применшувати роль Угіса Крастіньша в команді.


Олег Нападій, Kamp-Sport

Інші Статті