Новини

Інші види спорту

04.06.2022

ЗАЛУЖНИЙ: НОРВЕЗЬКІ ГАУБИЦІ УЖЕ ПРАЦЮЮТЬ НА ПЕРЕДОВІЙ


Самохідні гаубиці М109А3, надані у рамках міжнародної технічної допомоги Норвегією, вже на передовій, з високою точністю вражають цілі та знищують ворога. Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.


«Як відзначають мої артилеристи, ключова відмінність цих гармат від радянських зразків, – те, що вони зроблені для людей. Незважаючи на те, що ці самохідні гаубиці були виготовлені ще у 1960-70-х роках, у них вже замість важелів — кермо, замість механічної — коробка автомат. На зимовий час, коли можливе обледеніння корпусу, розробники злегка прорезинили його, щоб екіпаж не зісковзував. Солдати раділи навіть таким простим елементам, як наварені по краях башти кошики для особистих речей», — написав головнокомандувач у своєму фейсбукові.


«Стосовно технічних характеристик, то гаубиці М109А3 мають більший, порівняно з радянськими аналогами, калібр та потужніший боєприпас. Дальність стрільби складає до 22 км. Але у подальшому ми можемо використовувати активно-реактивні снаряди, які збільшують цю відстань. Досвідчені артилеристи відзначають також зручність зарядів, які є герметичними та абсолютно ідентичними, що впливає на точність розльоту при пострілах. Мої люди з легкістю за один тиждень опанували М109А3. Щиро вдячний Норвезькому Народу за дієву допомогу!


Розраховую на подальшу підтримку країн-партнерів у засобах вогневого ураження противника, чия перевага в артилерії та реактивних системах залпового вогню є головною причиною наших втрат. Без негайного постачання далекобійної артилерії та РСЗВ нам дедалі складніше стримувати агресора», — говорить головнокомандувач.


Фейсбук Валерія Залужного

Інші Новини