Інші види спорту

25.08.2021

УКРАЇНА В ПЕРШИЙ ДЕНЬ ПАРАЛІМПІАДИ БЕРЕ ВІСІМ МЕДАЛЕЙ

Першу для України медаль на Паралімпійських іграх здобула фехтувальниця Євгенія Бреус. У матчі за бронзу 38-річна спортсменка з Харківської області перемогла угорську фехтувальницю Єву Андреа Гаймасі з рахунком 15:10. За крок від нагороди зупинився фехтувальник Андрій Демчук, що втратив перевагу та поступився представнику Китаю з рахунком 15:14. Фехтувальник Артем Манько приніс українській збірній срібну медаль, поступившись в фіналі китайцеві Лі Хао з рахунком 12:15. Ще одне срібло в активі фехтувальниці Олени Федоти, яка в фіналі програла китаянці Тан Шумей - 7:15.

Український плавець Антон Коль також виграв срібну медаль. У фінальному запливі на 100 метрів на спині він програв ізраїльтянину Іяду Шалабі, прийшовши до фінішу менше ніж на 0,3 секунди пізніше. Ще два срібла принесли Україні Максим Крипак у запливі на 50 метрів вільним стилем та Олексій Вірченко у запливі батерфляєм на 100 метрів. Ну а перше золото в скарбничку нашої збірної поклала Єлизавета Мерешко.  У запливі на 50 метрів вільним стилем вона здобула для української збірної першу золоту медаль на Паралімпійських іграх у Токіо, здолавши дистанції за 33.11 секунди, показавши найкращий результат в історії Паралімпіад. У тому ж запливі бронзову медаль здобула українка Анна Гонтар.