Новини

Інші види спорту

05.08.2022

УКРАЇНА НЕ ПІДПИСАЛА ЗВЕРНЕННЯ ПРО ВІДСТОРОНЕННЯ російських ТА білоруських АТЛЕТІВ


Міністр спорту Польщі Каміль Бортнічук опублікував перелік країн, які виступили з закликом відсторонити росіян і білорусів від міжнародних спортивних організацій.


«Ми вимагаємо призупинення членства російських і білоруських спортивних союзів у міжнародних федераціях, усунення представників цих країн з керівних органів міжнародних федерацій, а також призупинення трансляції міжнародних спортивних заходів у Росії.


Ми рекомендували міжнародним федераціям виключити російських і білоруських спортсменів і команди з міжнародних змагань, а також позбавити Росію і Білорусь права на організацію великих міжнародних змагань», - сказав Бортнічук.


Спільну декларацію про подальші санкції у сфері спорту підписали 35 країн, однак серед підписантів не було України. Це викликало хвилю обурення на яку відреагував міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт. Його пояснення: декларація містить пункт, який дозволяє виступи росіян та білорусів під нейтральним прапором, натомість Мінмолодьспорт спільно з МЗС України напрацювало позицію: відсторонення має бути абсолютним.


Такий пункт справді у тексті декларації є, тож пояснення цілком аргументовані. Однак відкритим залишається більш давнє питання: у редакції схожого звернення від березня цього року йшлося про повне відсторонення спортсменів з країн-агресорів. А підпису України там всеодно не було.

Інші Новини