Статті

01.04.2021

СТАНІСЛАВ ГОРУНА ЗМІНИТЬ ВИД СПОРТУ ПІСЛЯ ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР


Відомий український каратист Станіслав Горуна змінить вид спорту після Олімпійських Ігор в Токіо. Після головних змагань чотириріччя Станіслав спробує свої сили у хокеї. Цю інформацію титулований каратист підтвердив журналісту Kamp-Sport.


Дуже хочу спробувати свої сили у хокеї, адже уже багато років регулярно тренуюся з «Галицькими Левами» та у вільний час граю на аматорському рівні, — каже Станіслав Горуна. – У карате добився уже вагомих результатів, хоча Олімпійські Ігри, які відбудуться цього року у Токіо, також дуже важливий старт для мене. Ситуація з відбором до Токіо наразі непроста, однак якщо все буде добре, я б мав відібратися туди за рейтингом. Одразу зазначу, що незалежно від свого результату, я завершую виступи за національну збірну з карате.


Хокей мені подобається ще змалку. Це найшвидша гра у світі, яка дозволяє спортсмену розвивати свої швидкісні та силові якості. Під час тренувань з «Галицькими Левами» Михайло Чіканцев неодноразово мені говорив, що в хокеї я б міг спробувати свої сили на професійному рівні, принаймні в Українській хокейній лізі, але поєднувати хокей та карате одночасно це нереально.


Як часто їздите до Новояворівська на тренування до «Галицьких Левів»?


Двічі на тиждень. Якщо є час, то відвідую офіційні матчі «Галицьких Левів» у чемпіонаті України. До речі, свої тренування у Новояворівську я розпочав ще тоді, коли команда дебютувала у чемпіонаті України серед професійних команд. Тоді у Новояворівську у 2011 році був справжній бум. Команда з Новояворівська дебютувала у професійній хокейній лізі України (тоді ще ПХЛ), приїхало чимало легіонерів і взагалі хокей для Львівщини був чимось новим.


Чи реально було тоді свої сили спробувати у хокеї?


Реально було лише тренуватися з командою та навчатися азів хокею у професійних гравців. Потрапити в команду було нереально з кількох причин: на той час я професійно займався карате, мій рівень підготовки у хокеї був зовсім не такий як зараз, а також легіонери, які приїхали до Новояворівська, були дуже непоганого рівня. Я вдячний тренеру Денису Булгакову за можливість тренуватися з командою кілька разів на тиждень. Не кожен тренер залучив би тренувального процесу гравця, якого не було в заявці команди на сезон.


Чи підтримуєте зараз зв’язок з кимось з колишніх гравців «Галицьких Левів»?


Так, найбільше спілкуюся з Дмитром Гнітьком з Харкова. Вважаю, на той час він був справжнім лідером команди, одним з найдосвідченіших гравців. Мені також він часто давав підказки під час тренувань, хоча прекрасно розумів що хокей для мене – це справжній фан та хобі. Зараз він у Харкові працює дитячим тренером. Що цікаво, не так давно йому розповів про своє рішення спробувати свої сили у хокеї, на що він відповів: Стас, а тобі то треба?


Як Ви познайомились з Михайлом Чіканцевим?


Під час тренування. Про мене йому розповів Денис Булгаков, після чого Михайло Чіканцев також позитивно відреагував на те, щоб я тренувався з командою у вільний від карате час.


Чи реально було б раніше спробувати свої сили у хокеї?


Теоретично реально, але практично ні, оскільки довелося вибирати. Вважаю, професійно займатися двома видами спорту одночасно, вважаю, нереально. Те, що я досягнув у карате, я б точно не досягнув у хокеї, тому вибір був очевидний. Хоча в історії світового спорту навіть були випадки коли один спортсмен здобував олімпійські медалі у різних видах спорту. Знаю, що серйозну футбольну кар’єру пророкували боксеру Андрію Котельнику. Однак того чого він досягнув у боксі у футболі він би не досягнув точно. Думаю, ситуація у нас дещо схожа. Зараз Андрій виділяється на аматорському рівні у футболі, а я у хокеї.


Чи знає про Ваше захоплення головний тренер збірної України з карате Антон Нікулін?


Звичайно знає. Антон Володимирович також любить ігрові види спорту і навіть на наших тренуваннях ми часто застосовуємо ігрові вправи з м’ячами. Якщо відверто, то він неоднозначно сприйняв мій вибір після Олімпіади, однак він сказав що буде поважати будь-яке моє рішення. Наразі я точно не можу сказати де буду виступати, однак точно можу сказати, що при регулярному тренувальному процесі це питання вирішиться само собою.


Інші Статті