Статті

29.10.2021

АНТОН НІКУЛІН: ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ ДОВІВ, ЩО «ЮНІОН» ДОБРЕ ПРОВОДИТЬ СЕЛЕКЦІЙНУ РОБОТУ

 Старший тренер клубу «Юніон» та начальник Управління спорту ЛМР Антон Нікулін поділився своїми думками про підсумки чемпіонату України з карате, що нещодавно завершився в Полтаві. Про виступи клубу, результати збірників та нове покоління – у нашому інтерв’ю.

 Антоне Володимировичу, за якими віковими групами слідкували на чемпіонаті України у Полтаві?

Чемпіонат України проводився у вікових категоріях кадетів, юніорів, молоді та дорослих. Перше, що хочу сказати, чемпіонат проведений на справді височенному рівні. Хочу подякувати Полтавській федерації карате, адже була пророблена колосальна робота. Я, вже як старший тренер клубу «Юніон», слідкував не так за результатами окремих вікових груп чи вагових категорій, як за тим, аби представники клубу демонстрували однаково хороші результати. І чемпіонат показав, що ми проводимо правильну селекційну роботу.


Хто став найбільшим відкриттям? Чи виріс загальний рівень змагань? 

Вразили, приємно вразили спортсмени, які нещодавно виступали в категорії молодь, а зараз вже серед дорослих. Вони продемонстрували хороший рівень. Прикладами цього можуть слугувати Соломія Кміть (категорія до 50кг) та Діана Шостак (категорія до 55кг), які перемогли на чемпіонаті України. Зокрема Діана була сильнішою за срібну призерку Токіо Анжеліку Терлюгу. І я вже підіймав питання у Федерації, аби дати молоді шанс, на який вона заслужила.


Як оціните виступи членів збірної?

Якщо брати склад збірної, то лише троє її представників підтвердили свій статус найсильніших у ваговій категорії. Це Аніта Серьогіна, Галина Мельник та Різван Талібов. Решта ж поступилися у фінальних сутичках, або й раніше. Молодь вже складає серйозну конкуренцію.


Окрім спортсменів, важливим маркером є і рівень суддівства. Як оціните їхню роботу?

Перед чемпіонатом був проведений семінар для суддів і відпрацювали вони чемпіонат України добре. Звичайно, були якісь помарки, помилки, але, якщо порівнювати з ситуацією кількарічної давності, то прогрес помітний. У нас з’являються нові судді, нові судді міжнародної категорії. Їх рівень росте і це хороша тенденція. Адже без хорошої роботи суддів, досягати результатів спортсмену набагато важче.


Результат Юніона - найкращий серед клубів в Україні. Як оціните конкуренцію між клубами в Україні та її рівень?

Варто розуміти, що існує багато змагань, на яких різні клуби конкурують між собою, але чемпіонат України – те змагання, до якого готуються всі. То ж факт, що саме на чемпіонаті України «Юніон» став найкращим у медальному заліку серед клубів приємний і багато про що говорить. Що ж до конкуренції, то вона, повірте, досить висока. Найкращі клуби України демонструють доволі високий рівень.


Kamp-Sport

Інші Статті