Статті

24.01.2022

ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ. ХТО БУДЕ БОРОТИСЬ ЗА ХОКЕЙНЕ ЗОЛОТО 2022?З 9 по 20 лютого 2022 12 хокейних збірних зійдуться на Олімпійських іграх. Цього року у боротьбі за Олімпійське золото зійдуться 8 найсильніших команд згідно з рейтингом IIHF після Чемпіонату світу 2020 (це Канада, Фінляндія, Росія, США, Німеччина, Чехія, Швеція, Швейцарія), 3 збірні, які вибороли право на участь, перемігши в Олімпійській кваліфікації (Данія, Словаччина, Латвія) та країна-господар змагань – Китай.


Не обійшлось без втручання коронавірусу не лише в проведення Олімпіади, а й в списки хокейних збірних. Відомо, що глядачів та вболівальників не будуть допускати, як це було кожного року. Лише певна кількість людей за спеціальними запрошеннями зможе побачити Ігри в Пекіні наживо. Однак це стало не найбільшою проблемою для хокейного світу: Національна Хокейна Ліга заборонила своїм гравцям долучатись до Олімпіади 2022 в силу епідеміологічної ситуації всередині країн-учасниць ліги та високої захворюваності серед команд. Було також обіцяно накласти санкції на гравців, які не дотримуються цієї установи. Отже, найсильніші збірні без найсильніших гравців. Чого чекати від ОІ?


Турнірна таблиця

Всього команди зіграють 30 матчів. На груповому етапі всі збірні будуть розділені на 3 групи (по 4 команди). У групах ігри відбуваються за коловою системою, тобто кожен зустрінеться з кожним.


Переможець кожної групи та команда, яка покаже найкращий результат, але займе не перше місце, переходять одразу до чвертьфіналу. Інші 8 збірних повинні ще поборотись за місце в 1/4 у кваліфікованому раунді. Матчі будуть зіграні за типом плей-оф, тобто пара формується з команди з найвищої та найнижчої кількості очок в загальному рейтингу (цей рейтинг заведено вважати групою D). У чвертьфіналі змагатись продовжать 8 команд.


Група А

Канада, США, Німеччина, Китай


Група В

Росія, Чехія, Швейцарія, Данія


Група С

Фінляндія, Швеція, Словаччина, Латвія


Склади збірних


Канада – країна, яка до початку Олімпіади займає перше місце в рейтингу за результатами Чемпіонату світу. Однак цікавить також те, що досі не відомий склад збірної. Якщо попередньо експерти складали команди здебільшого з канадських зірок НХЛ, то зараз імовірно варто чекати збірної схожої на США: гравці, які є легіонерами в інших чемпіонатах та студентські ліги. Продовжуємо чекати на офіційне оголошення складу, попри те, що канадські спортивні журналісти оприлюднили в інтернеті найімовірніший розширений склад збірної, серед хокеїстів можна зустріти прізвища голкіпера «Локомотива» Едді Паскуале та лідерів молодіжного чемпіонату: Оуена Пауера та Мейсона Мактавіша.США. Як і писали раніше, основа збірної – студентська ліга. До складу увійшло 25 гравців (3 воротарі, 8 захисників та 14 нападників), серед яких 14 гравців студентській лізі, 8 гравців європейських ліг та 3 хокеїсти Американської хокейної ліги. Вболівальники, які слідкують за КХЛ, можуть впізнати прізвища Стівена Кемпфера («Ак Барс»), Кенні Агостіно, Енді Милі (обоє – «Торпедо») та Ніка Шора («Сибирь»). Загалом, склад збірної США достатньо молодий – в середньому 25 років. Чого чекати від команди сказати важко, більшість гравців не відомі вболівальникам за межами Студентської ліги, однак за прогнозами, рівень команди посередній.


Німеччина. Ще одна країна, склад якої поки не відомий й чого очікувати від команди зараз сказати важко. У збірної хороший тренерський склад і можна сказати лише, що команда сформується конкурентоспроможна, оскільки навіть на Чемпіонаті світу їх вдалось обіграти сильніші, за словами букмекерів, країни.


Китай. До складу ввійшло 29 гравців (3 воротарі, 10 захисників, 16 нападників). Цікаво, що всі вони є гравцями одного клубу – «Куньлунь Ред Стар». Багато хто з хокеїстів має подвійне громадянство (найчастіше канадське). Середній вік команди – 26 років. Оскільки ця команда не входить в рейтинг кращих та не перемагали у кваліфікації, то вважаються аутсайдерами ОІ.


Росія. Однозначно, збірна, з якою пов’язано найбільше проблем та конфліктів. Вони планували запросити всіх зірок НХЛ та призначити капітаном Олександра Овечкіна («Washington Capitals»), однак вийшло інакше. Хоча ходили чутки, що гравці готові були поїхати навіть попри дискваліфікацію в НХЛ. До складу розширеної збірної ввійшло 37 гравців КХЛ (5 воротарів, 12 захисників, 20 нападників). Середній вік – 26. Фінальний склад збірної – 25 гравців за типовою схемою: 3/8/14, кількісна перевага у складі у гравців «ЦСКА».


Чехія. В обоймі Філіпа Пешана (головний тренер) 24 хокеїсти (3 воротарі, 7 захисників, 14 нападників), середній вік яких – 30 років. У команді також багато легіонерів з європейських ліг, переважно з Континентальної ліги. У збірній представлені гравці клубів: «Тактор» «Нефтехимик», «Амур», «Авангард», «Спартак» та «Адмирал» (всього 10 хокеїстів). Експерти очікують на боротьбу, яку видасть збірна Чехії, однак є сумніви, що цього вистачить хоча б для бронзи.Швейцарія. До складу збірної увійшло 25 хокеїстів (3 голкіпери, 8 захисників, 14 нападників). Ще одна команда, середній вік якої (30 років) свідчить про досвід кожного виконавця. Вся збірна представлена гравцями Швейцарського чемпіонату, найбільшою кількістю – ХК «Zug», який був чемпіоном попереднього сезону в Національній лізі А. Хоча букмекери не ставлять на призові місця швейцарців, однак можна очікувати на конкурентоспроможну боротьбу завдяки зіграності, індивідуальним показникам та досвіду.


Данія – одна з країн, яка встигла поборотись за місце на Олімпіаді, на яку Хайнц Елерс (головний тренер) заявив 25 гравців (3 воротарі, 8 захисників, 14 нападників). Ситуація виглядає так, що країни, чиї провідні гравці не виступають в НХЛ мають склад старший (теж 30 років), ніж, до прикладу, збірна США. У команді велика кількість представників шведського чемпіонату, але українським вболівальникам знайомий клуб іншого члена данської збірної – голкіпера Дама Себастьяна, він виступає за «Клагенфурт», який був суперником «Донбасу» на Лізі Чемпіонів.


Фінляндія. Одна з найстарших за середнім віком команда (31 рік) представлена 25 хокеїстами (3 голкіпери, 8 захисників, 14 нападників). Переважна більшість гравців представляють клуби КХЛ (18 хокеїстів з 8 команд). Саме їх вболівальники вважають головними претендентами на золоті медалі, адже їх бойовий склад не залежав від Національної хокейної ліги.Швеція – ще один претендент на Олімпійське золото. У заявці 25 гравців (3 голкіпери, 8 захисників, 14 нападників), середній вік – 29 років. Хоча більшість гравців представлені домашнім чемпіонатом, вся воротарська позиція укомплектована клубами КХЛ (Рейдеборн Адам «ЦСКА», Хелльберг Магнус «Сочі», Юханссон Ларс «СКА»).


Словаччина. Хоча збірна цієї країни з року в рік показує стабільно сильну гру, цього не вистачило, аби поїхати на Олімпійські Ігри без відбору. У команді 25 хокеїстів (3 воротарі, 8 захисників, 14 нападників), в середньому 26 років. У збірній представлено гравців клубів КХЛ, хокеїсти яких виступатимуть й за інші країни («Авангард», «Сибирь», «Торпедо»). Крім того, цікаво, що у багатьох збірних, в тому числі і словацькій (Поспішил Крістіан), грають виконавці швейцарського ХК «Davos», які востаннє ставали чемпіонами своєї ліги у 2015 році.


Латвія. Взагалі, до команд, які пройшли кваліфікацію, варто ставитись з особливою увагою, адже вони мають не лише розуміння боротьби, вони вже брали в ній участь і більше, перемагали у ній. На Олімпіаду литовці заявили 31 гравця (5 голкіперів, 10 захисників, 16 нападників), яким у середньому 27 років. Великою бригадою, в 11 гравців, представлений ХК «Динамо»(Рига) (КХЛ), хоча окрему увагу варто звернути на наймолодшого гравця цієї збірної – голкіпера Лаздиньша Рудольфа, гравця ХК «Рига», який виступає в МХЛ.


Якщо підбити короткий підсумок по складах, то середній вік орієнтовно однаковий. Так, є команди молодші, є старші, однак досвідчені виконавці є у кожній збірній. Крім того, можна зазначити, що у більшості команд представлені хокеїсти КХЛ, переважно з одних клубів, тому вболівальники зможуть побачити боротьбу між гравцями, які в регулярному чемпіонаті грають навіть в одній ланці. Маємо віддати належне, відсутність гравців НХЛ створить додаткову інтригу кожному протистоянню.Прогнози

Переглянувши всі опубліковані склади, за прогнозами, очікують на перемогу збірної Росії, однак експерти радять дочекатись списку збірної Канади, їх не треба списувати з рахунків. Основними суперниками вважають четвірку: Росія, Фінляндія, Швеція та Канада. Хоча, якщо почитати думки вболівальників в соціальних мережах, то все ж вони частіше пишуть про перемогу збірної Фінляндії, адже, як зазначали раніше, на їхній бойовий склад відсутність Національної хокейної ліги не повпливала.


Нагадаємо, що володарями Олімпійського золота у 2014 році стала збірна Канади, а у 2018 – Росія. Чекаємо на видовищну боротьбу за титул Олімпійського чемпіона з хокею 2022 року між минулорічними переможцями та новими амбіційними збірними.


Лілія Брезгунова, Kamp-Sport

Інші Статті