06.05.2022
З 27 квітня по 1 травня в місті Тихи збірна України взяла участь в чемпіонаті світу в дивізіоні 1В. Українці зіграли 4 матчі проти Сербії, Польщі, Японії та Естонії, серед яких яскраві перемоги, битва проти лідера, а також розгромна поразка.
Україна – Сербія (7:0)
Збірна України стартувала на чемпіонаті з приголомшливої перемоги. Серби ж стали аутсайдерами змагання: за 4 матчі лише 4 голи та 29 пропущених шайб.
Серйозною результативністю відзначились одразу три нападники: Вадим Мазур («Маріуполь») та Олександр Пересунько («Донбас») оформили дублі, а капітан збірної Андрій Міхнов («Сокіл») здобув 4 асистентських очки, завдяки чому один із найдосвідченіших українських хокеїстів піднявся на третє місце найкращих бомбардирів збірної України (85 очок (37+48)).
Рейтинг найрезультативніших гравців збірної в історії очолює Віталій Литвиненко – 108 очок, на другому місці чинний тренер національної команди – Вадим Шахрайчук (99 очок).
На гімн України, який лунав після цього матчу, вболівальники чекали майже 3 роки.
Україна – Польща (2:3 Б)
Польща – володарка золотих медалей в дивізіоні 1В. Гра проти чемпіона показала, що наша збірна може дати бій навіть лідеру. Українці змогли вибороти 1 очко в матчі. Як кажуть професіонали у хокейній сфері, буліти – це лотерея, в цій, на жаль, нам не пощастило.
Японія – Україна (8:2)
Можна погодитись з коментатором цієї зустрічі, що це був, однозначно, не наш день. Команда виглядала втомленою, а два швидких голи, один з яких прилетів рикошетом від нашого захисника, невдало повпливали на бойовий дух команди.
Загалом гра видалась складною та напруженою: пропущені шайби, велика кількість вилучень, бійки та отримані травми. Вболівальники хотіли почути коментарі від тренерського складу з цього приводу, проте їх не було.
Матч показав на які помилки варто звернути увагу у майбутньому тренувальному процесі. Та, схоже, у зустрічі з естонцями їх хоч частково, але вдалось виправити.
Естонія – Україна (0:8)
Це була боротьба за бронзу, яку нам без проблем вдалось виграти.
Крім воротаря, який показав всю свою майстерність й не пропустив жодної шайби, окремої уваги вартий 19-річний форвард Михайло Сімчук («Сокіл»), який оформив дубль. Ще зимою нападник виступав в збірній U-20, де відзначився 12 очками (4+8), зараз набрав 4 очки (3+1) за національну команду.
За результатами чемпіонату світу в дивізіоні 1В українці привозять додому бронзові медалі, японці – срібні, а золото й перехід до дивізіону 1А отримують поляки.
Крім командної нагороди, захисник збірної України Ігор Мережко (без клубу) отримав відзнаку найкращого оборонця чемпіонату світу в дивізіоні 1В. На рахунку Ігоря 5 (1+4) очок.
Також цікаву статистику має наш воротар Дмитро Кубрицький («Сокіл»). Він відстояв «на нуль» 2 повних поєдинки й не пропустив жодної шайби за дві хвилини у грі проти японців. Таким чином, на чемпіонаті світу Дмитро відбив всі 35 кидків.
Варто відзначити, що збірна України показала найкращий результат на ЧС з 2016 року, коли нам вдалось виграти в дивізіоні 1В в Загребі (Хорватія). У 2022 році українці нарешті здобули більше однієї перемоги та набрали 7 очок.
Ця бронза показала, що за правильної тренерської роботи на наступних чемпіонатах світу у нас є шанси забрати додому золото, адже поляки, які з наступного року виступатимуть у вищому дивізіоні, пітніли найбільше саме з синьо-жовтими.