Статті

12.11.2021

НОВИЙ СКЛАД ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ З ХОКЕЮ. ЧОМУ НАПЕРЕДОДНІ ПЕРШОГО ІГРОВОГО ДНЯ ГРАВЦІ ПОЇХАЛИ ДОДОМУ?Вчора, 11 листопада, Федерація хокею України (ФХУ) опублікувала склад збірних U-18 та U-20. Серед виконавців юніорської збірної було 12 гравців "Молодої Гвардії", які, на прохання керівництва, залишили розташування збірної. До подібних дій вдався білоцерківський "Білий Барс". Нагадаємо, саме ці команди формували склад юніорської та молодіжної збірних.


Не обійшлось й без змін в складі національної збірної. Напередодні команда відправилась до Будапешту, де має зустрітись зі збірними Італії та Угорщини. Хокеїсти встигли випробувати угорський лід на першому тренуванні. Після чого гравці хокейного клубу "Донбас" висловили намір покинути лави збірної. За даними ФХУ, таке рішення гравців зумовлене словами почесного президента "Донбасу" Бориса Колеснікова. Хоча відомо, що між Борисом Вікторовичем та Георгієм Зубко (президент ФХУ) давно виник особистий конфлікт. Георгій Юрійович у своїх коментарях щодо певних сумнівних ситуацій в УХЛ часто згадує експрезидента "Донбасу": "...людина, яка займається переслідуванням інших команд в угоду Бориса Колеснікова і клубу "Донбас" буде жорстко покарана..." (ситуація щодо документів Віктора Андрущенка https://www.instagram.com/p/CV3TqZJAoow/?utm_medium=copy_link).


Лави збірної України залишили: Віктор Захаров (капітан), Ілля Коренчук, Олександр Пересунько, Пилип Пангелов-Юлдашев, Нікіта Буценко, Віталій Андрейків (всі ХК "Донбас") та Павло Таран (ХК "Краматорськ").


Ще один гравцем "Донбасу", який заявлений у склад національної команди є Віталій Лялька. Він відмовився залишати збірну, проявивши свою громадянську позицію. Після чого клуб оголосив про розірвання контракту з один із найрезультативніших нападників УХЛ. Відомо, що зараз "Сокіл" веде переговори про перехід Ляльки у їхній клуб. (https://www.instagram.com/p/CWJMim1A6Ho/?utm_medium=copy_link)


На сторінках УХЛ вболівальники активно підтримують Віталія: "Величезна повага! Не втратити власну гідність і показати хто є хто", "Тому що має свою власну думку!!! Респект!!!", "Единственный украинец в составе этого клуба. Был", "Бо вільна людина і честь прапора для нього - не порожній звук!" (https://www.facebook.com/1733606116905563/posts/2997947087138120/)
Таким чином, сьогоднішня гра проти збірної Італії, команди, що виступає в елітному Дивізіоні, мала проходити у дві ланки. Вадим Шахрайчук і Костянтин Сімчук вирішили звернутися за допомогою до команди-лідера поточного регулярного чемпіонату Української хокейної ліги, київський «Сокіл». Семеро гравців відгукнулись на пропозицію тренерів збірної: захисники Єгор Мажуга, Михайло Рибалко і Андрій Алексєєв, нападники Єгор Кузьменко, Антон Рубан, Олександр Павленко та Андрій Смирнов. Наразі гравці виступають з російськими паспортами, але мають бажання прийняти українське громадянство. 

Інші Статті