Статті

13.01.2022

ФХУ ТА СУПЕРЛІГА. РЕАКЦІЯ МІЖНАРОДНОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ХОКЕЮ

Президент Міжнародної федерації хокею (IIHF) знову прибув з робочим візитом в Україну. Протягом декількох днів Люк Тардіф провів зустріч з міністром молоді та спорту Вадимом Гутцайтом щодо програми «Велике будівництво», якою був приємно здивований ще попереднього візиту. На цій зустрічі також були присутні заступник міністра з питань євроінтеграції Андрій Чесноков, директор департаменту олімпійського спорту Нельсон Гайріян, президент ФХУ Георгій Зубко та виконавчий директор Олександра Слатвицька.Як і попереднього разу, Люк Тардіф високо оцінив рівень міжнародних змагань, які проводили в Україні раніше та наголосив, що в нас є всі можливості для організації турнірів в майбутньому.


Окремої уваги варта онлайн-зустріч Президента IIHF з керівництвом, тренерами та гравцями чемпіонату України з хокею з шайбою. У ній брали участь перші особи клубів «Сокіл», «Кременчук», «Дніпро», «Харківські Берсерки» і БСФК, а також хокеїсти Андрій Міхнов, Віктор Андрущенко і Дмитро Німенко (всі – «Сокіл»), Владислав Грицьких («Кременчук»), Булат Хамматов і Едуард Захарченко («Дніпро»). Брифінг переріс у півгодинний монолог Люка Тардіфа. З інформації, яку опублікував сайт Федерації хокею України, можемо виділити декілька важливих думок:


«…Я приїхав, щоб обговорити програму розбудови хокейної інфраструктури… Міністр тоді запевнив, що його метою є один чемпіонат і одна збірна. І запитав, чи можу я посприяти, щоб непорозуміння в українському хокеї були усунені. Я відповів, що дам відповідь на це питання, повернувшись до Києва 10 січня. При цьому до 13 грудня я вже був обізнаний у ситуації, оскільки кілька клубів звернулися до мене через те, що не погоджувалися з санкціями від ФХУ. Я дав завдання юридичному департаменту IIHF – перевірити справедливість винесення таких рішень. Ми провели своє розслідування, отримали всі документи. Можу сказати, що з боку ФХУ процедура була дотримана належним чином. Такого висновку ми дійшли вже до 13 грудня…»


«…Ще 13 грудня я сказав, що клуби повинні прийняти санкції. Наразі для IIHF «суперліги» не існує...»


«…Ми існуємо завдяки тому, що найбільші ліги – НХЛ, КХЛ, європейські ліги та інші – здійснюють свою діяльність, визнаючи єдині правила IIHF. Одне з них – ґрунтовне правило – забезпечувати участь гравців у національних збірних. Хто не розуміє цього правила, не має що робити в хокеї. Друге. Грати з відстороненими і дискваліфікованими гравцями не є можливим. Третє – кожен суб’єкт хокейної діяльності має визнавати міжнародне право трансферного поводження, яке існує, щоб захищати інтереси гравців і команд. Щоб змінити клуб і країну, треба отримувати міжнародні трансферні картки…»


«…Зокрема вчора ввечері відбулася моя зустріч з Борисом Колесніковим. З ним ми зустрічалися не сам на сам. Присутніми були також почесний президент ФХУ Анатолій Брезвін і голова юридичного департаменту IIHF Ешлі Алерт. На цій зустрічі Борис просив зустрітися з клубами, які грають у «суперлізі». Я пояснив, що це неможливо. Бо ці клуби не існують для мене, як не існує «суперліги». Я пояснив йому і дав зрозуміти, що єдина можливість про щось розмовляти – прийняти санкції чи подати апеляцію на них і повністю визнавати юрисдикцію і авторитет ФХУ. Не може бути жодних домовленостей, поки не буде дотримано правил…»


«…Під юрисдикцією IIHF знаходяться всі міжнародні клубні турніри. Частка IIHF у Лізі чемпіонів – 12,5%. Виходячи з цього, можу сказати, що зараз у клубу «Донбас» є єдина можливість отримати wild card для участі в Лізі чемпіонів – визнати санкції, які були накладені на нього. Якщо wild card буде видана без дотримання цієї умови, це означатиме одне – IIHF вийде із корпоративних прав у Лізі чемпіонів і це матиме наслідком тривалу тяганину…» (джерело ФХУ).


«Існування двох ліг в Україні неможливе, - підсумував пан Тардіф. - Звісно, обидві сторони мають іти на зустріч одне одному. Я готовий стати модератором у цьому процесі, але не дозволю порушувати правила. Це стосується не лише «Донбасу», а й усіх інших клубів. Ми будемо сильним партнером українського хокею і Федерації хокею України».
Як і повідомлялось вище, під час цього візиту відбулась зустріч Люка Тардіфа та почесного президента «Донбасу» Бориса Колеснікова. У інтерв’ю медіа «XSPORT» підбили підсумки розмови разом з Борисом Вікторовичем:


 «Обговорили наші запитання та зрозуміли, як нам разом працювати далі. Але ж я [Борис Колесніков] не Федерація, яка видала величезний матеріал і вкотре спотворила всі тональності того, що казав мені та ФХУ Люк Тардіф. Поки що Федерація тільки продовжує шкодити хокею і ганьбити його своїми листами в IIHF через Google-перекладач, і всім іншим. Хокею немає і не буде. IIHF докладає величезних зусиль для того, щоб в українському хокеї настав cпокій. Саме з такою ініціативою виступив Люк Тардіф. Для клубів, що постраждали від дій ФХУ, президент Міжнародної федерації хокею встановив безпосередній зв'язок з юридичним департаментом IIHF. Тепер відомості про всі апеляції надсилатимуться безпосередньо туди.


«Білий Барс» та «Рулав Одд», до речі, вже звернулися до Міжнародної федерації. Ці клуби вийшли із чемпіонату УХЛ, відкликали свої заявки. А ФХУ вигадала якісь нові назви нових команд – абсолютно нові юридичні особи, і нарахувала їм очки «Білого Барсу» та «Рулав Одда». Де, в якій країні світу це можливо? Подивимося, як на це відреагують в IIHF.»


На запитання про «довічну дискваліфікацію» Борис Вікторович відповів: «Жодних дискваліфікацій бути не може, це не передбачено жодним документом. На нашій зустрічі із Люком Тардіфом це навіть не обговорювалося. Всі апеляції на рішення проти клубів подано у нас, копії ми надіслали до IIHF. ФХУ не має таких повноважень – дискваліфікувати когось довічно. Інша річ, що у змаганнях IIHF ми брати участь не можемо. А що таке змагання IIHF? Чемпіонати світу для збірних та Континентальний кубок для клубів. А ми не претендуємо на участь у Континентальному кубку. Клуби це чудово розуміють…


…А якщо ФХУ зробить якісь спроби когось дискваліфікувати, то всі гравці підуть до судів, і ми разом з ними. У нинішньому вигляді Федерацію ми не бачимо, ця організація померла для нас. Якщо вони хочуть мирно вирішити все всередині країни, вони мають бути переформатовані. А якщо не хочуть, то ми через міжнародні суди та IIHF добиватимемося їх виключення. Про які взагалі санкції може говорити Зубко, якщо він уже тисячу разів порушив пункт 12.2.1 Статуту IIHF?.. [обов`язки національного члена-асоціації IIHF]».


Вболіваємо за врегулювання ситуації на користь українського хокею та наших спортсменів поза штрафами, дискваліфікаціями та телефонними погрозами.


Лілія Брезгунова, Kamp-Sport

Інші Статті