Статті

26.11.2021

ХОКЕЙНИЙ СКАНДАЛ В УКРАЇНІ. ЩО НАСПРАВДІ ВІДБУЛОСЯ?

24 листопада Дисциплінарний комітет Федерації хокею України прийняв рішення про вилучення з чемпіонату України «Донбасу» та «Краматорська». Це запустило реакцію незворотних для українського хокею подій: про вихід з ліги у знак солідарності до донецьких команд заявили «Маріуполь» та «Білий Барс» (Біла Церква). Отже, у середу в боротьбі за хокейну першість в Україні перестали брати участь одразу 4 клуби.
З чого розпочався конфлікт?

У матчі між «Кременчуком» та «Донбасом», 26 вересня, нападник Андрій Денискін образив гравця ХК «Донбас» Джейлена Смерека за расовою ознакою. Нагадаємо, Смерек – перший темношкірий гравець в УХЛ. Тодішній генеральний менеджер ліги Євген Количев прокоментував цю ситуацію для іноземних ЗМІ, після чого Федерація хокею зняла його з посади. «30 вересня, одразу після моїх коментарів Федерація та «Кременчук», які, очевидно, заангажовані в цій ситуації, на зборах членів-засновників УХЛ звільнили мене. Я поновив свою позицію через суд. Але вже 11 листопада вони без жодних пояснень знову мене звільнили», - коментує на сторінці УХЛ колишній генеральний менеджер.


Саме ці події стали причиною нового конфлікту між клубами, які не підтримали зміну керівництва, та Федерацією. Про це на офіційних джерелах розповів почесний президент «Донбасу» Борис Колесніков: «…Ми відкликали гравців [зі збірної] після того, як Федерація звільнила генерального менеджера УХЛ, тому що він давав коментарі західним ЗМІ, в яких засудив відвертий расизм від Андрія Денискіна щодо гравця «Донбасу».


Створюється враження певного замкнутого кола: Федерація крок – «Донбас» відповідь. ФХУ вилучили донеччан з Чемпіонату, а ті, своєю чергою, стали співзасновниками нової хокейної ліги.


Українська хокейна ліга:Новим генеральним менеджером УХЛ став Дмитро Христич (у минулому найрезультативніший українець в НХЛ). Він прокоментував ситуацію навколо ліги пресслужбі ФХУ: «Колишнє керівництво ліги [Количев] всіляко сповільнює чи свідомо перешкоджає процесу передачі документів новому керівництву УХЛ. У зв’язку з цим ми змушені визнати всі медіаресурси, які раніше були офіційними для ліги, приватними і закликаємо усіх колективних членів УХЛ, гравців, тренерів, керівництво клубів, інших зацікавлених осіб не вважати інформацію, яка поширюється через сайт UHL.ua і пов’язані з ним пабліки у соцмережах офіційною. Відтепер всі офіційні повідомлення ліги публікуватимуться через офіційний сайт Федерації хокею України — fhu.com.ua і пабліки ФХУ у соцмережах. То до тієї миті, поки в середині січня не буде запущена нова платформа ФХУ».


Наразі сайт УХЛ не працює, ведуться технічні роботи, однак без змін функціонують соціальні мережі ліги.


Хто залишиться в лізі?

Жодних заяв про вихід з ліги не публікували «Сокіл», «Кременчук», «Дніпро» та «Рулав Одд». Отже, саме вони офіційно боротимуться за чемпіонство, а також матимуть право для участі у Кубку України, який у січні організовує Федерація, перемога у якому гарантує місце у розіграші Континентального кубка наступного сезону.


Українська хокейна Суперліга:

Як було відомо раніше, шість українських клубів (серед яких «Донбас», «Краматорськ», «Маріуполь», «Білий Барс», «Динамо (Харків)» та «Молода Гвардія») створили ще один внутрішній чемпіонат – хокейну Суперлігу.Крім цих команд, про свою участь у лізі заявив новостворений спортивний клуб «Сокіл» (Київ). Про мету клубу на сторінках УХЛ розповів його засновник Віталій Кропачов: «Гадаю, клуб стане гідним суперником фактично абсолютних чемпіонів ХК «Донбас». Ми покажемо свою гру і водночас залучимо досить-таки велику кількість саме дітей та молоді для подальшого покращення рівня хокею в Україні».


Медіа XSPORT повідомляє, що попередньо Суперліга стартує 7-8 грудня. Залежно від кількості команд, буде зіграно до 30 матчів регулярного чемпіонату та плей-оф. Наразі активно ведуться роботи із запуску ліги, готується регламент та формується календар матчів.


Отже, на сьогодні український хокей перебуває на двох фронтах: офіційний розіграш національної першості під егідою ФХУ та чемпіонат, заснований українськими клубами. Чекаємо на оприлюднення регламенту Суперліги та повернення розіграшу титулу «Чемпіон України».


Лілія Брезгунова, Kamp-Sport


Інші Статті