Статті

01.10.2021

АРТУР ЧОЛАЧ: МОЯ ПОЇЗДКА ЗА ОКЕАН – ПРИКЛАД ДЛЯ МОЛОДІ. УСЕ МОЖЛИВО

 


Вихованець «Галицьких Левів», віцечемпіон Української хокейної ліги сезону 2020/21, Артур Чолач минулий тиждень провів у тренувальному таборі новачків, де зіграв три матчі, за результатами яких продовжив тренування з основною командою «Вегаса» в НХЛ (Національній хокейній лізі). Захисник поділився враженнями про результат зборів, а також згадав свій сезон в УХЛ.


Вітаю, Артуре. Новина про результат тренувальних зборів швидко поширилася від соцмереж "Галицьких Левів" до українських спортивних видань. Чи могли б Ви розповісти про ці збори? Якою була мета і як вони проходили?

Взагалі нас зібрали, щоб організація подивилась на гравців, яких вона задрафтувала. Крім того, нас познайомили з організацією, традиціями та звичками команди. Тобто, у нас було тільки одне тренування, після цього ми полетіли в Арізону на турнір. Там відіграли три матчі ["Arizona Coyotes" (2:5), "San Jose Sharks" (2:5), "Los Angeles Kings" (3:2)], вернулись назад і частину гравців з кемпу новачків залишили тренуватись з основною командою, інших «відкріпили».


Як я розумію, багато продовжили тренуватись з основною командою, але зосереджували увагу більше на нападниках чи захисниках…

Так, досить багато гравців залишилось: як і нападників, так і захисників.Якщо взяти до уваги саме Вашу команду, чи відчувалась різниця між гравцями з різних країн у їхньому рівні чи, можливо, у їхніх навичках чи стилях гри?

Взагалі, тут зібрані кращі молоді хокеїсти зі всього світу, їх рівень відрізняється від рівню в Україні. Перший і другий матч зіграв не дуже добре, не був готовий до таких швидкостей. І третій матч відіграв краще, пристосувався. Мабуть, в перших матчах мені бракувало впевненості. Тільки в останньому матчі почав грати у свій хокей, не хвилюватися й робив ризиковані дії, які давали мені більше впевненості.


На власному прикладі, Ваш хокей в УХЛ та Ваш хокей за океаном зараз відрізняється?

В більшості це одне й теж, але все значно швидше.


В інтерв'ю після драфту Ви говорили, що знали, що потрапите у сферу інтересів «Вегаса», а після кемпу, чи очікували, що залишитесь тренуватись з основною командою чи все-таки Ви морально готувалися до ліги Онтаріо ["Barrie Colts" Ontario Hockey League]? (Одна з трьох головних юніорських хокейних ліг, що входять до структури Канадської хокейної ліги (CHL) - Авт.).


Якщо чесно, не думав, що мене залишать і був готовий до від'їзду. Але, напевно, підкупив тим, що зміг перелаштуватись і показати свою кращу гру. Думаю, через це мене і залишили.


Можете поділитись своїми емоціями, коли дізналися про результат?

Якщо чесно, було дуже приємно. Я цих гравців бачив тільки по телевізору, тепер з'явилась можливість поспілкуватись з ними, потренуватись, перейняти в них досвід. Це дуже круто.


Тобто до початку сезону НХЛ збори будуть разом з основною командою. І тільки після них будуть вирішувати чи Ви залишаєтесь у клубі, чи їдете в «Беррі Колтс»? 

Так, зараз проходять передсезонні матчі. Оскільки нас на зборах дуже багато, то на кожен матч виходить практично нова команда. Дуже надіюсь, що мені вдасться зіграти хоч одну гру і після неї буде зрозуміло.Що можеш сказати про тренування з основною командою «Вегаса»?

Важко навіть словами передати. Дуже круто знаходитись з цими гравцями на одному льоді, це дуже цінний досвід.


В «Соколі» Ви грали під 21 першим номером, а зараз на Вашій формі цифра 56. У цього номера своя історія?

Насправді, номер я не обирав, по приїзду в мене одразу висіла майка з таким номером.


Дуже багато публікацій після драфту починались словами: «перший український хокеїст, вибраний на драфті НХЛ з 2007 року». Чи після цих слів Ви відчували більшу відповідальність, адже за Вашою кар’єрою слідкують тепер шанувальники не одного клубу, а українського хокею взагалі?

Насправді, так, відчуваю. Своїм прикладом я можу показати молодим хокеїстам, що все можливо, навіть з українського клубу можливо пробитись хоча б на драфт.


Чи слідкуєте Ви за початком сезону в УХЛ?

Так, намагаюсь слідкувати. Різниця в часових поясах не дозволяє дивитись онлайн, але слідкую в Інстаграмі і переглядаю хайлайти матчів.


Можливо, уже можете зробити прогноз чим завершиться сезон чи хто вийде в плей-офф?

Поки важко сказати. Команди, які я думав, що будуть слабшими, показують досить достойний хокей. Сезон виходить цікавим.


Як думаєте, цього року, фінал буде передбачуваним чи цього року команди нас здивують?

Думаю, фінал буде неочевидним.


Щодо європейських Кубків, чи дивилися ігри Ліги Чемпіонів або плануєте слідкувати за Континентальним кубком?

Лігу Чемпіонів дивися тільки моментами, а ось за Континентальним кубком буду слідкувати, мені цікаво як зіграє мій останній клуб (київський «Сокіл» - Авт.).Цікаво почути, чи є той, на кого рівняєтесь у стилі гри?

Мені подобається гра захисників Куінна Хьюза ("Vancouver Canucks ") і Кейла Макара ("Colorado Avalanche"). Вони показують досить технічний хокей з високим рівень хокейного iq. Вони не тільки грають в захисті, а й підключаються в атаку.


Шанувальникам українського хокею було б цікаво почути Вашу символічну ланку УХЛ.

Нападники - Михайло Сімчук, Данило Коржилецький і поки без третього нападника. В парі зі мною Іван Сисак і на воротах Дмитро Кубрицький. В принципі, зібрав п'ятірку з «Сокола» (сміється…) Хоча, все-таки додам третього нападника з іншого клубу – Дмитра Кобильника («Краматорськ»).

 

Лілія Брезгунова, Kamp-sport


p.s. «Kamp-sport» бажає Артурові успіхів у його кар’єрі. Віримо, що ще неодноразово почуємо його хокейні досягнення.


Інші Статті