Статті

16.02.2022

ЗАГАДКИ ВІД ЄГФ. ЩО ЧЕКАЄ «ГАЛИЧАНКУ» НА ФАРЕРАХ?


У четвер, 17 лютого, делегація львівської «Галичанки» бере курс на Фарерські острови. Саме там наша найсильніша команда зіграє «матч-відповідь» проти місцевої команди «H71». Для львівської «Галичанки» це найдовший та водночас найдорожчий виїзд в історії клубу. Втім, в цій історії запитань більше, ніж відповідей, оскільки команда з Фарер 13 лютого до Львова так і не долетіла…


Нагадаємо, ще раніше і «Галичанка», і «H71» пропонували один одному провести два матчі у себе на майданчику. Втім, клуби між собою домовитися не зуміли. У «Галичанки» позиція чітка. За словами президента «Галичанки» Романа Федишина, команда грає для вболівальників, тому погоджуватися на два матчі на виїзді не буде категорично. І, звісно, за таку позицію вболівальники «Галичанці» мають сказати лише респект. Така чітка позиція лише у майбутньому примножить тих людей, для кого команда і грає.


В 1/8 фіналу до «Галичанки» в гості не приїхала італійська команда Brixen Südtirol. Італійська команда програла вдома «Галичанці» з рахунком 29:36, а на виїзд на приїхала нібито через захворювання частини гравців команди. Звісно, це офіційна версія, хоча насправді тут причина може бути у тому, що «Галичанка» би не залишила каменя на камені від суперника у себе вдома перед рідними вболівальниками. З іншої сторони, навіщо після домашніх -7 летіти ще до Львова, коли шансів відерто не багато?


Команда з Фарареських островів до Львова, де мав відбутися уже перший поєдинок чвертьфіналу Кубка, також не долетіла. Прилетівши до Варшави, МЗС Данії не дозволив команді здійснити політ до Львова. Причина – збільшення ризику нової російської агресії в Україну. І тут почалося усе найцікавіше. «Галичанка» підготувала усе на найвщому рівні, а тут… знову повідомлення, що суперник до міста Лева так і не доїхав. Що цікаво, до Львова на цей матч навіть уже прибули вболівальників з різних міст України.


Найбільше у цій ситуації дивує позиція ЄГФ (Європейська гандбольна федерація). Станом на сьогодні, 16 лютого, немає інформації про технічну поразку фареркам чи її відсутність. ЄГФ натякає, мовляв, хай клуби домовляються між собою. «Галичанка», для прикладу, пропонувала супернику зіграти два матчі у Копенгагені, однак клуб з Фарерів відмовився, мовляв, це дорого. А з іншої сторони летіти «Галичанці» на Фарерські острови з кількома пересадками також задоволення не з дешевих.


Ситуація, станом на сьогодні, 16 лютого, не зрозуміла також. Відомо лише, що «Галичанка» зіграє лише один поєдинок 20 лютого і в жодному випадку не погодиться там на два матчі. Ймовірно, що переможець цього матчу і вийде до півфіналу змагань, однак тут питання справедливості такого вердику. Якщо виграє «Галичанка» на Фарерах питань ні в кого, мабуть, не виникатиме. А якщо, скажімо, у 2-3 м’ячі переможе команда з Фарерів?


Хоч і питань наразі справді більше, ніж відповідей, побажаємо «Галичанці» усе довести безпосередньо на гандбольному майданчику. Наша команда заслуговує на вихід у півфінал турніру і ми щиро віримо, що це станеться.


Kamp-Sport

Інші Статті