Статті

22.03.2021

МАРІЯ ГЛАДУН: ШВЕЦІЯ – ДАЛЕКО НЕ НАЙКРАЩИЙ ЖЕРЕБ


Сьогодні жіноча збірна України з гандболу дізналася суперниць у плей-оф на чемпіонат світу. Ними стали шведки. Кореспондент Kamp-Sport зв’язався з голкіпером збірної України та львівської «Галичанки» Марії Гладун аби розпитати про виступи у складі збірної, силу чемпіонату, потенційне підсилення Суперліги та цілі на завершення сезону.


Маріє, сьогодні збірна України дізналася суперника в плей-оф на чемпіонат світу. Швеція – хороший варіант для жеребу?

Швеція - один з найменш бажаних суперників. Ми більше розраховували на Чехію чи Польщу. Ці два варіанти були би найбільш прийнятними, у цих парах шанс на нашу перемогу був би більшим.


На попередньому етапі збірна провела матчі зі Словаччиною, Люксембургом та Ізраїлем. Який можна виділити як найкращий та чого не вистачило у грі зі словачками?

У цих матчах не можу сказати, що провела ігри так, як того б хотілося. У мене пішов певний спад після Іспанії (матчів єврокубка у складі «Галичанки»), тож не до кінця задоволена своєю грою. Це можна було помітити не лише в іграх за збірну, а й в тому ж матчі української Суперліги «Галичанки» з миколаївським «Реалом», де я відбила дуже мало.


Наскільки корисним цей сезон у єврокубках був для «Галичанки»? Чи могло б скластися по іншому, якби більш конкурентними були внутрішні змагання в Суперлізі?

Якби рівень чемпіонату був вищим, то все справді могло би скластися інакше. Адже зараз єврокубки це зовсім інший гандбол, інші кидки. Чим більше буде складних ігор, тим швидше та більше ти прогресуєш, стаєш більш стійким, можеш відбити більше ударів.Завдяки єврокубкам зараз і приходить сміливість та певний психологічний досвід. Адже цього року я відновлююся від травми (хрестоподібної зв’язки – Авт.). Спочатку набиралася впевненості у чемпіонаті України, потім в єврокубках, аби разом з «Галичанкою» достойно виступити.


В Суперлізі зараз виступають шість команд. Це мало? Якщо так, то завдяки кому можна розширювати чемпіонат?

Якщо оцінювати тверезо, то шість команд – дуже мало. Менше ігор означає й менша кількість ігрового часу та шансів для молоді. Склади повинні бути більш рівноцінними. Наприклад в іспанок, проти яких ми грали, не було помітної різниці між першим та другим складом. Вони постійно змінювали одне одного на майданчику, ми практично не помічали різниці між ними.Якби було більше команд в чемпіонаті України та було більше шансів для молоді – тим потужнішою була б і наша команда, й усі інші. Якщо говорити про команди Вищої ліги, то поповнити склад Суперліги могла б наша «Львівська Політехніка». Вони перемогли в Вищій лізі минулого року, будучи дебютантами, та йдуть впевнено в цьому сезоні.


Матч «Галичанки» проти «Львівської Політехніки» в Суперлізі був би цікавим? На які місця в сезоні вони могли б претендувати?

Думаю, що вони претендували б на четверте місце, щонайменше. Амбіції в цієї команди високі, адже там грають дівчата з ЛФКС, у яких цілі завжди найвищі. Тож, якщо вони йтимуть далі, то лише для здобуття результату.Знаючи головного тренера «Львівської Політехніки» Віталія Надича, адже я теж можу вважати себе його вихованкою, то його та його підопічних завжди цікавили лише найвищі місця. Ну, а якщо суперник доволі сильний, то вигравати в нього, або й програвати в боротьбі, завжди цікаво. Четвірка повинна бути їхнім завданням-мінімум.


Після вильоту з єврокубків була й поразка у чемпіонаті проти миколаївського «Реала». Наскільки це вплинуло на психологічний стан ваш та команди?

Мені важко було відійти від поразки в Іспанії, розраховувала на наш прохід далі. Перелаштуватися було досить складно, була невелика непевність навіть в воротах, хвилювання за результат в чемпіонаті України. Десь це й зіграло.Про цю поразку ніхто й не думав. І в мене, і в інших дівчат у той день відверто не йшла гра, проте на наступний день налаштувалися та перемогли з різницею в 10 чи 15 м’ячів (матч завершився з рахунком 31:15, - примітка), як і мало бути.


Повернімось до питань про збірну. Якою була перша реакція на жереб у вигляді Швеції?

Повторюсь, сподівалися на Чехію або Польщу в суперники. Жереб у вигляді Швеції нас «приємно» вразив. Хотілося трохи слабшого, м’яко кажучи, суперника. Швеція – сильна команда, яка зараз набирає обертів та демонструє високий рівень. У них хороша задня лінія, потужні кидки з 15 метрів.Кілька місяців тому вони грали проти збірної Росії, де досвідчені голкіпери пропускали з такої дальньої дистанції. Якщо залітають такі м’ячі, це означає, що з суперником буде непросто.


Яких результатів повинна досягнути Марія Гладун, аби задовольнитися та задуматися про завершення виступів?

Не знаю, на що я спроможна та що можу показати зараз, знає лише Бог. Першочергові амбіції – виступити достойно та точно краще, ніж у цих березневих матчах. Собою дуже незадоволена, хочу вийти проти Швеції, яка нам випала, та продемонструвати достойну гру в воротах, максимально допомогти команді. Загалом же не скажу, адже не люблю говорити наперед.Якщо ж говорити про найбільші цілі, то це чемпіонство у складі «Галичанки», достойний виступ зі збірною та завершення року без травм. Адже останні три роки постійно щось траплялося. Цього сезону, сподіваюся, травми обійдуть стороною.

Інші Статті