Статті

03.01.2022

ГЕННАДІЙ КОМОК: ЗАВДАННЯ НА ЄВРО – ВИХІД З ГРУПИ, АЛЕ НАСАМПЕРЕД ТРЕБА ЗІГРАТИСЯ


Чоловіча гандбольна збірна України відновила тренування. Команда Міхаеля Біглера та В’ячеслава Лочмана команда готується до участі у фінальній частині чемпіонату Європи, що з 13 по 30 січня пройде в Угорщині та Словаччині. Відзначимо, що на цьому турнірі наша команда гратиме проти Сербії, Франції та Хорватії. 


В інтерв’ю сайту Kamp-Sport воротар збірної України Геннадій Комок поділився враженнями від зборів, від роботи з новим тренером, а також розповів про очікування від Чемпіонату Європи.


Геннадію, вже другого січня збірна України зібралася у Запоріжжі, де продовжує підготовку до Чемпіонату Європи. Які у вас враження залишилися від попередніх зборів, та на чому акцентуєте увагу зараз?

На минулих двох зборах у нас відбулося тісне знайомство з новим тренерським штабом. Важливо було зрозуміти філософію нового тренера, підлаштуватися до його вимог. Зараз вже награємо ігрові зв’язки, працюємо над тактикою. У збірній панує робоча атмосфера, всі працюють на максимум. 


Шостого січня  ви вилітаєте до швейцарського Вінтертура, де зіграєте контрольний турнір. Чого очікуєте від цих змагань? 

Прагнемо зігратися, награти комбінації. Для нас це будуть перші матчі під керівництвом нового тренерського штабу, тому турнір є надзвичайно важливим. Необхідно перенести  напрацювання з тренувального процесу у гру, налагодити взаємодії між всіма ланками. Наша збірна суттєво омолодилася, але є і чимало досвідчених гандболістів. На вашу думку, вдалося віднайти баланс досвіду та молодості? 

Омолодження команди - нормальний процес, який є дуже важливим для кожної команди. У команді всі рівні. Досвідчені гандболісти завжди підказують молодим. Думаю, що з кожним тренуванням покращуватимемо свою взаємодію. 


Міхаель Біглер  акцентує на функціональній підготовці, витривалості. Вже встигли адаптуватися під тренувальний процес нового тренера? 

З приходом Біглера у тренувальному процесі збірної з’явилося багато нових вправ. Проте, ми змогли до цього швидко адаптуватися, зрозуміли вимоги тренера. Міхаель Біглер задоволений нашою роботою, йому все подобається. Чудово, коли між тренером та командою є синергія. 


У кожній позиції Біглер виділив по лідеру, з якими він більше спілкується. Саме через цих лідерів він прагне донести до команди свою тренерську філософію. 


Зараз у збірній України десять гандболістів з «Мотору». Напевно, це полегшує завдання тренерському штабу, адже ви вже довели свою взаємодію до автоматизму у клубі?

Безумовно, це один із плюсів для нашої збірної. У клубі ми розуміємо один одного з напівпогляду і хочемо, щоб так було і в збірній. Робимо усе можливе, щоб якомога швидше налагодити ігрові зв’язки з усіма гандболістами збірної. 


Які завдання у збірної на Чемпіонат Європи? Напевно, завдання мінімум – вийти з групи?

Прагнемо продемонструвати свій потенціал та подарувати вболівальників яскравою грою і результатами. Завдання на Євро – вийти з групи. Розуміємо, що буде непросто, але зробимо все що в наших силах. Наша команда омолодилася і треба час, щоб награти ігрові зв’язки.


На Євро вам доведеться зіграти проти Сербії, Франції та Хорватії. Кого з цих суперників вважаєте найбільш незручним? 

Я б не став виділяти якусь збірну, адже всі наші суперники імениті. Це дійсно топові гандбольні збірні, з іменитими гравцями у складі. Розуміємо, що кожна гра буде непростою, але ми не опускаємо руки. У нас є свої цілі і ми зробимо усе, щоб їх досягнути. 


Влад Пригода, Kamp-Sport

Інші Статті