Articles

Wrestling

15.05.2023

СВЯТО БОРОТЬБИ У ЛЬВОВІ: ТОПОВИЙ ТУРНІР З НЕЙМОВІРНОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ

Свято боротьби на велотреку СКА у Львові


Місто Лева вперше за останні 23 роки прийняло чемпіонат України з боротьби і вперше в історії з трьох її видів: жіночої, чоловічої вільної та греко-римської. Рівень самих змагань та неймовірна організація залишила усіх небайдужими: свято боротьби вдалося на славу, а його організація заслужила лише на схвальні відгуки. І ці компліменти - не порожній звук, у Львові змагання нагадали справжній європейський рівень. Кореспондент Kamp-Sport ділиться враженнями від побаченого на власні очі. 


Мабуть, мало хто пам’ятає, однак минулий чемпіонат України з боротьби (лише вільної) Львів приймав ще в далекому 2000-му. Тоді змагання відбувалися у палаці спорту «Україна» і, що цікаво, на ньому боролися чимало відомих спортсменів, які сьогодні дають путівку у дорослий спорт молодим спортсменам. Для прикладу, Орест Скобельський, який брав участь у цьому чемпіонаті України і виграв золоту медаль, сьогодні є тренером Олександри Хоменець. Забігаючи наперед, Олександра виграла чемпіонат України і дуже круто уже про себе заявила на міжнародній арені, ставши срібною та бронзовою призеркою дорослого чемпіонату світу. Втім, змагання кінця 90-х апріорі неправильно порівнювати з тими, які відбулися уже у 2023 році, хоча факт про їх існування, звичайно, цікавий.



Ще перед входом на велотрек СКА у Львові відчувається святкова спортивна атмосфера. Перше, що кидається в очі – це велика кількість титулованих спортсменів та тренерів. Серед них – олімпійський чемпіон Жан Беленюк, срібний призер ОІ в Лондоні Валерій Андрійцев, чемпіон Європи Василь Михайлов, титуловані наші дівчата, які безпосередньо беруть участь у змаганнях і ті, які уже завершили професійну кар’єру. Серед них – бронзова призерка Олімпійських Ігор в Токіо, чемпіонка світу та Європи Алла Черкасова. Вона, до слова, спілкується з новообраним президентом Асоціації спортивної боротьби України Юрієм Копитком (на фото). Юрій Богданович активно переглядає усі поєдинки. Останні два роки він виконував функції виконувача обов’язків президента всеукраїнської асоціації боротьби і зробив величезний внесок в розвиток боротьби в Україні. До слова, завдяки Юрію Копитку та його команді змагання такого масштабу в Україні відбулися вперше після сумної дати 24 лютого 2022 року.


Юрій Копитко - новообраний президент Асоціації спортивної боротьби України. 


У розмові з журналістом Kamp-Sport Юрій Богданович звертає увагу на міжнародні стандарти проведення змагань такого рівня.


«Для нашої країни зараз нелегкий час. Клятий ворог лютує кожного дня, але дякуючи нашій команді, нам вдалося організувати чемпіонат України з трьох видів боротьби. Старалися наблизити організацію до міжнародного рівня. Хочемо, щоб до цього рівня звикали усі: спортсмени, тренери, судді, вболівальники. Сподіваюся, нам все вдалося. Хочемо задати рівень, аби наступні чемпіонати були організовані на такому якісному рівні. Це популяризація нашого виду спорту та іміджева річ для боротьби», - сказав Юрій Копитко.


До розмови також приєднується і перший віцепрезидент Асоціації спортивної боротьби України Едуард Прощук.


«Дякуємо Господу та героїзму наших захисників, що в такий складний час маємо змогу проводити чемпіонат України з трьох видів боротьби. Вважаю, нам все вдалося провести на хорошому організаційному рівні. До Львова приїхали спортсмени, тренери та функціонери з усіх регіонів України. Приємно те, що такі змагання викликали серйозний ажіотаж серед вболівальників. Українська боротьба була, є і буде. Ми робимо все, щоб наші хлопці та дівчата були ще сильнішими і популяризували наш спорт та країну на міжнародній арені. Такого представництва я не очікував у Львові. Тут є олімпійський чемпіон, призери та переможці чемпіонатів світу та Європи, багато майстрів спорту міжнародного класу, - сказав Едуард Прощук.


Відкриття змагань також особливе. На ньому окрім керівництва міста та області, керівництва Асоціації спортивної боротьби України, присутній міністр молоді та спорту України, президент НОК України Вадим Гутцайт.


Олімпійський чемпіон Жан Беленюк у Львові підтвердив свій височенний рівень 


Окремо звертаємо увагу на поміст - так зване підвищення на килимі. Це уже європейський рівень і, як то кажуть, усе зроблено для глядачів. На дитячих змаганнях, в тому числі і чемпіонатах Європи, далеко не завжди є такі помости. Візуально поміст у поєднанні з додатковим світлом виглядає круто. Головне завдання організаторів – не переборщити зі світлом, оскільки це буде помітно і в трансляції, і на трибунах. Тут все поєднано добре.


Окремо про трансляцію. Кількість камер та моніторів багато. Уже зі своїх джерел дізнаємося, що трансляція організована згідно усіх світових вимог. А фінальні сутички знімалися паралельно на десять камер (!!!) для того, щоб показати усі тонкощі боротьби. Понад 80 годин прямого ефіру від компанії Наживо production. Уявили рівень? Солідності фіналів додає робота ведучого та димове шоу. Словом, у Львові такого ще не було…


Щодо самих змагань, то чемпіонат України у Львові став одним з важливих етапів відбору на ліцензійний чемпіонат світу, що відбудеться у вересні в Сербії. Забігаючи наперед, зазначимо, що маємо велику надію на відсутність у цих змаганнях представників країни-терориста, хоча, звісно, варто бути готовими до різних варіантів розвитку подій.


У змаганнях жінок чемпіонат України у Львові пропускали наші лідерки Оксана Лівач, яка, до слова, на днях вийшла заміж, Юлія Ткач та Ірина Коляденко. Усі троє успішно виступили на нещодавньому чемпіонаті Європи у Хорватії, здобувши медалі для України. Щодо хлопців, то змагання пропускали титуловані Олександр Хоцяновський та Парвіз Насібов. Що цікаво, Василь Михайлов виграв чемпіонат України у вазі до 86 кг, а чемпіоном Європи у Хорватії став у вазі до 79 кг. У змаганнях хлопців вільного та греко-римського стилю класно себе проявили чимало молодих спортсменів і на килим повернулися ті спортсмени, про яких ми уже давно нічого не чули.


Чемпіони України, окрім пам’ятних подарунків, отримали грошові премії від організаторів змагань. Призери престижних змагань також отримали подарунки від партнерів заходу.



Жінки. Чемпіонками України у Львові стали:

50 кг - Вікторія Слободенюк (Житомирська обл,)

53 кг - Лілія Горішна (Волинська обл.)

55 кг - Марія Винник (Чернівецька обл.)

57 кг - Олександра Хоменець (Львівська обл.)

59 кг - Соломія Винник (Чернівецька обл.)

62 кг - Ілона Прокопевнюк (Одеська обл.)

65 кг - Оксана Кухта (Закарпатська область)

68 кг - Тетяна Сова (Херсонська обл.)

72 кг - Аліна Рудницька (Івано-Франківська обл.)

76 кг - Анастасія Алпєєва (Волинська обл)


Чоловіки. Вільна боротьба. Чемпіонами України стали:

57 кг - Каміль Керімов (Харківська обл.)

61 кг – Ярослав Гурський (Івано-Франківська обл.)

65 кг – Ерік Арушанян (Сумська обл.)

70 кг - Іван Кусяк (Івано-Франківська обл.)

74 кг – Семен Радулов (Одеська обл.)

79 кг – Олексій Доманицький (Львівська обл.)

86 кг – Василь Михайлов (Одеська обл.)

92 кг – Денис Сагалюк (Івано-Франківська обл.)

97 кг – Муразі Мчедлідзе (Дніпропетровська обл.)

125 кг – Юрій Ідзінський (Львівська обл.)


Чемпіонами України з греко-римської боротьби стали:

55 кг – Корюн Саградян (Вінницька обл.)

60 кг – Віктор Петрик (Київська обл.)

63 кг – Олександр Грушин (Київська обл.)

67 кг – Олег Халілов (Закарпатська обл.)

72 кг – Артур Політаєв (Київська обл.)

77 кг – Дмитро Васецький (Дніпропетровська обл.)

82 кг – Руслан Абдієв (Харківська обл.)

87 кг – Жан Беленюк (Полтавська обл.)

97 кг – Сергій Омелін (Дніпропетровська обл.)

130 кг – Олександр Чернецький (Донецька обл.)


Усі результати змагань можна переглянути за ЦИМ посиланням. 


Kamp-Sport


Others Articles