Articles

Volleyball

13.09.2021

ЯН ЄРЕЩЕНКО: ЦЮ ЗБІРНУ РОСІЇ МИ МАЛИ ПЕРЕМАГАТИ


Волейболіст чоловічої збірної України Ян Єрещенко поділився враженнями від матчу 1/8 фіналу чемпіонату Європи проти Росії, а також проаналізував турнір для нашої збірної вцілому.


Яне, поділиться враженнями від матчу проти збірної Росії в 1/8 фіналу чемпіонату Європи? Наша збірна змогла продемонструвати у цій грі свій максимум?


Свого глобального максимуму не вдалося продемонструвати, проте цього дня зіграти краще не могли. Віддали всі сили на майданчику, але, на жаль, не досягнули результату. Проаналізуємо гру і будемо рухатися далі.


На вашу думку, чого не вистачило збірній задля перемоги? Є внутрішнє відчуття, що зробили все що могли?


Вважаю, що на результат вплинув комплекс факторів. Не вистачило фізики, тактики, індивідуальної техніки, впевненості у собі та концентрації у ключових епізодах. Відзначу, що збірна Росії була не такою сильною, як на Олімпіаді. Повинні були перемагати цього суперника, але, на жаль, не змогли.

 

Як взагалі у команді сприйняли цю гру? Був політичний підтекст чи просто налаштовувалися як на звичайну гру?


У команді не було жодного політичного підтексту, проте з боку ЗМІ та вболівальників це відчувалося. Цей матч був дуже важливий для нас з огляду на ажіотаж. Всі читали в інтернеті про призові в розмірі 10 мільйонів у випадку перемоги над Росією. У психологічному плані нам було непросто. Цей тягар тиснув на нас і можливо саме через це не змогли продемонструвати свій максимум. Надмірний тиск більше заважає, ніж допомагає.

 

Загалом, наскільки ви задоволені турніром? Напевно, розраховували на більш високі місця?


Вважаю, що зіграли досить непогано. На жаль, не змогли створити сенсацій у матчах з Польщею, Сербією та Росією. Проте, в інших протистояннях змогли проявити себе, переграли головних конкурентів. Чемпіонат Європи можна вважати успішним, але завжди є до чого прагнути. Їхали на Євро за медалями і розуміли, що нам це по силам, але не змогли замахнутися на більше.

 

Варто також відзначити організацію чемпіонату Європи. Протягом турніру знаходилися в Польщі і нам створили всі необхідні умови. Майже два місяці були разом з командою і якось сумно від того, що все завершилося і більше не побачимося до наступних матчів збірної.

 

Яка гра збірної на турнірі вам найбільше сподобалася, а яка навпаки, розчарувала?


Мені сподобалася гра з Сербією, хоч і програли 0:3 за партіями. Гра була напруженою, все вирішувалося наприкінці партій. Вважаю, що нам вдалося продемонструвати якісний волейбол на фоні грізного суперника. Взагалі, на таких турнірах запам’ятовується кожна гра. Особливо приємно згадувати ігри, в яких перемагали.

 

Можна сказати, що чоловіча збірна України з волейболом зараз з кожним роком прогресує? За рахунок чого вдається досягати такого прогресу?


Дійсно, наша збірна виходить на новий рівень у своєму розвитку. Гравці щороку набираються досвіду міжнародних матчів. Цей досвід додає впевненості у власних силах. Зараз маємо змогу грати більше матчів з топовими збірними і це також йде в плюс.

 

Також варто відзначити роль Федерації волейболу, яка повністю фінансує збірну. З фінансами зараз немає проблем. Нашій збірній створюються всі найкращі умови. Йдеться про проживання, харчування, екіпіровку. Вважаю, що з кожним роком збірна лише прогресуватиме. Сподіваюся, що на домашньому чемпіонаті Європи досягнемо своєї мети і здобудемо медалі.


Влад Пригода, Kamp-Sport

Others Articles