Articles

Handball

11.11.2021

МАРІЯ ГЛАДУН: НОВА МОВА - НЕ БАР'ЄР, А ТРАМПЛІН У НОВЕ СЕРЕДОВИЩЕ

Раніше вона грала за "Галичанку" та національну збірну України, а також працювала в Управлінні спорту ЛМР. Зараз грає уже у Німеччині за команду "Фюхсе Берлін" і здобуває новий досвід. Мова йде про гандболістку Марію Гладун - улюбленицю львівських вболівальників, воротарку, яка в Україні виграла абсолютно усе і свої сили вирішила спробувати за кордоном. 


Маріє, Ви перейшли у команду "Фюхсе Берлін", яка наразі не виступає у Німеччині на найвищому рівні. Вас це не лякало перед тим як Ви підписали контакт з клубом? 
Так, це лякало. Спочатку він не був для мене пріоритетом, але коли ти працюєш в команді для досягнення важких цілей, хіба не більше досвіду ти отримаєш в майбутньому?

Чи були ще пропозиції від інших команд, окрім тієї, за яку зараз виступаєте?
Так, були хороші пропозиції. Але я вибрала найбільш оптимальний варіант, який дасть мені змогу поступово нарощувати майстерність та набиратись досвіду.

Як на перехід реагували дівчата, з якими довго грали за "Галичанку"?
Дівчата були раді цій новині, хоч і без смутку теж не було. Я так звикла до них, що було важко виходити із колективу, адже деяких я знаю ще з училища. Для прикладу, Марину Коновалову знаю ще з вінницької ДЮСШ. З нею прощатися було особливо важко. Одним словом, за останні роки я дуже здружилася з "Галичанкою". 


Чи є мова для тебе бар'єром у Німеччині? Якою мовою ведеться спілкування в команді та скільки у ній легіонерок?
Вважаю мову більше трампліном, ніж бар'єром, якщо ти знаєш як його поставити (сміється). Коли ти потрапляєш в це середовище, то в тебе немає куди відступати. Ти або в команді, або поза нею. Тому комунікація - один з важливих ключів на початку. 

На тренуваннях у нас 90% німецька мова, 10 % - англійська. У команді багато легіонерок. Є представниці Нідерландів, Литви, Хорватії, Фінляндії, Португалії. У поза тренувальний час усі спілкуємось англійською. 

Порівнюючи силу двох чемпіонатів, наскільки відрізняється їх рівень? 
В Україні більш технічний, але повільніший. У Німеччині швидший та потужніший, але комбінації тут не так часто грають. Не скажу що німецький чемпіонат другої ліги набагато сильніший. У кожного чемпіонату є свої переваги.

Яка конкуренція в клубі на воротарській позиції? Як спілкуєтеся з конкурентками? Чи підказуєте одна одній?
На моїй позиції грають ще дві дівчини: одна моя ровесниця, а інша - 2004 року народження. Що цікаво, стилі в усіх різні, і кожна по-своєму сильна. Обов'язково підтримуємо та підказуємо одна одній. На початку сезону ми проговорювали взаємодію з конкурентами, і тут немає місця заздрощів, косих поглядів та думки про те, щоб твій конкурент навмисно допустив помилку. 

Які індивідуальні цілі ставиш перед собою на цей сезон? Перебування в Німеччині - це довгострокові плани чи бажання спробувати щось нове для себе?
Ще до початку сезону ми мали кемпінг, на якому було багато часу проведено для виставлення своїх особистих  та командних  цілей на цей сезон. Звісно, це перехід в першу лігу, стати однією із найкращих гравчинь в команді та мати більший середньостатистичний відсоток відбитих м'ячів. Чи надовго я у Німеччині? Поки над цим ще не задумувалась. Час все розставить по своїх місцях. 

Чи в новій команді цікавляться виступами за збірну України? Про що запитують партнерки по команді?
У нас в команді є ще три людини, які виступають  за свої національні збірні. Ми писали та  підтримували одна одну.

Наскільки уважно вдається спостерігати за "Галичанкою"? Як оціниш шанси команди цього року нашуміти у єврокубках? 
Слідкую за ними, переписуюсь та дивлюсь матчі коли є вільний час. "Галичанка" росте в майстерності  з кожним роком. Керівництво та тренерський штаб чудово справляються, адже дівчата у класні фізичній формі, не зважаючи на те, що прийшло багато молоді цього року. В них є великі шанси пройти далі ніж минулого року.


Управління спорту Львова

Others Articles