16.01.2022
Аналіз виступів чоловічої та жіночої збірних України з біатлону на двох німецьких етапах. Нагадаємо, що у суперміксті на етапі в Обергофі Тищенко та Блашко принесли Україні першу у сезоні нагороду - бронзу.
ЖІНОЧА ЗБІРНА
В Оберхофі досить непогано проявила себе Валентина Семеренко, яка в спринті посіла високе 13-те місце. На жаль, у гонці переслідування Валентина не впоралася зі стійкою і фінішувала у четвертому десятку. Щодо Рупольдинга, то Валентина з найкращого боку проявила себе у класичній естафеті. Відомо, що наша досвідчена біатлоністка завоювала собі право поїхати на пекінську Олімпіаду. Безумовно, що всі гонки Валентина не зможе пробігти, але, якщо тренери зможуть її підвести до головного старту, то одну-дві дисципліни Семеренко зможе пробігти на високому рівні.
Юлія Джима в Обергофі ніяк не змогла знайти свою стрільбу, а в Рупольдингу вже поступово почала прогресувати в роботі на рубежах. Спринт Юлії не вдався, але естафета та переслідування налаштовують на позитивний лад. Джима – єдина спортсменка, яка може боротися на медалі. Всі мають зараз молитися на Юлію і вірити, що на головному старті вдасться поєднати стрільбу і хід.
Ірина Петренко та Анастасія Меркушина в Рупольдингу повернулися після хвороби. Розраховувати на високі результати було складно, адже не вистачає змагальної практики. У функціональному плані Ірина та Анастасія багато програють. Від гонки до гонки форма має покращуватися, але часу вже дуже мало. Ключовим для цих спортсменок буде етап в Антхольці, де кожна отримає шанс проявити себе і саме від цього етапу залежатимуть їхні олімпійські перспективи.
Форма Дар’ї Блашко викликає велике занепокоєння. Блашко разом з Тищенком завоювала медаль в супермісті Обергофа, але на дистанції наша біатлоністка дуже багато програє. В Антхольці Блашко буде дуже непросто і, якщо результати не вдасться покращити, то можуть бути поставлені під сумніви її перспективи відібратися на Олімпіаду.
Щодо Олени Білосюк, то тут складно про щось говорити, адже у 2022 році вона ще не виступала. Сподіваємося, що Олена зможе пробігти гонки на етапі в Антхольці і тоді можна буде оцінити її рівень підготовки на даний момент.
Загалом, виступи жіночої команди викликають депресію в українських вболівальників. Функціональний стан наших спортсменок дуже непокоїть. Всі ми сподівалися, що на німецьких етапах команда прогресуватиме, але цього не відбулося. Окрім Джими, на дистанції ніхто не може боротися з провідними біатлоністками.
Виникає логічне питання: - «Чим Урош Велепець і інші наші тренери займалися протягом новорічного збору»? Траса у Пекіні швидкісна та водночас жорстка. Вона вимагає від спортсменок хорошої функціональної готовності, а з цим у нас суттєві проблеми. Наші біатлоністки дуже багато зараз програють на дистанції і відіграти це на стрільбі неможливо.
Повторюється ситуація, яка була перед Олімпіадою 2018 року. На жаль, схоже на те, що Урош Велепець жодних висновків з тієї провальної Олімпіади не зробив. Інтерв’ю словенця після гонок вже почали викликати роздратування. Жодної корисної інформації з висловлювань Велепця дізнатися неможливо. Здається, що сам тренер не знає, що відбувається і як вийти з цієї ситуації.
Якщо наші жінки на Олімпіаді не зможуть завоювати медалі, то за ці результати відповідатиме Володимир Бринзак, який другу Олімпіаду поспіль довірив команду тренеру, який не впорався зі своєю роботою у Кореї.
Зрозуміло, що якісного прогресу у функціональному стані за менше ніж три тижні до Олімпіади досягнути неможливо, тому ми можемо розраховувати лише на Джиму і на те, що наші суперниці помилятимуться.
У цій ситуації шкода спортсменок, які роблять все що можуть, витрачають своє здоров’я, але через прорахунки у підготовці не можуть досягнути бажаного результату.
Залишається лише вірити у те, що на іграх у Пекіні фортуна буде на нашому боці і в одній із гонок зможемо завоювати медаль. Проте, на даний момент все складається так, що зробити це буде дуже непросто. Важливо також, щоб наших біатлоністок не підвело здоров’я у цей непростий час.
ЧОЛОВІЧА ЗБІРНА
Збір у Пасо Лавацца пішов на користь нашим чоловікам. В Обергофі ще не було тієї свіжості на дистанції, але в Рупольдингу робота почала приносити свої плоди.
Дмитро Підручний в Рупольдингу на дистанції змагається на рівних з провідними біатлоністами і це не може не радувати. На жаль, у гонці переслідування повернулися колишні проблеми зі стрільбою, але сподіваємося, що це лише наслідок втоми. Якщо прогрес продовжиться, то медалі не за горами.
Артему Примі на першому німецькому етапі було дуже складно, але вже у Рупольдингу ми побачили того Приму, якого звикли. Сподіваємося, що в Антхольці Артем ще більше додасть.
Богдан Цимбал досягнув прогресу в лижному ході, додав в стрільбі, але поки що Богдана не вистачає на всю дистанцію. Особливо це було помітно в естафеті, де на останньому колі Цимбал програв дуже багато.
Щодо Антона Дудченка, то він поки що не може повернути ту форму, яка була у грудні. Проте, можна не сумніватися, що Антон ще проявить себе, особливо у гонках з чотирма вогневими рубежами.
Артем Тищенко у своєму коронному суперміксті здобув бронзові нагороди, але у спринті Рупольдинга провалився. На жаль, у цьому сезоні в Артема є проблеми зі стрільбою і це не може не тривожити.
Гонка переслідування не вдалася нашим біатлоністам. Хлопі не впоралися зі стрільбою, проте це в жодному разі не могло вплинути на наш оптимізм щодо чоловічої збірної.
На мою думку, якщо все буде добре зі здоров’ям у спортсменів та Юрай Санітра не помилиться у підводці до стартів, то на Олімпіаді ми можемо розраховувати на медаль у чоловічій збірній. Варто відзначити роботу Юрая Санітри, який у порівнянні з Велепцем зміг провести якісний збір і ця робота позначилася на формі спортсменів.
Віримо і вболіваємо за наших спортсменів і спортсменок. Наступний етап в Антхольці розпочнеться вже найближчого четверга.
Влад Пригода, Kamp-Sport