Статті

22.07.2023

АННА МУЗИЧУК РЕКЛАМУЄ ТУРНІР FIDE, ЯКУ ОЧОЛЮЄ росіянин ДВОРКОВИЧ

Шаховий інформаційний портал chess-news (авторитетне в шахових колах видання, яке є опозиційне російській владі та керівнику ФІДЕ Аркадію Дворковичу) опублікував доволі цікавий пост, у якому українська гросмейстерка зі Стрия (Львівська обл.) Анна Музичук на фото разом зі своїм близьким другом Емілем Сутовським (ізраїльський гросмейстер, на сайті ФІДЕ вказаний як головний виконавчий директор) беруть участь у промо-компанії чемпіонату світу ФІДЕ з рапіду та бліцу 2024 року в Австрії.


Нагадаємо, президентом ФІДЕ є прокремлівський російський політик Аркадій Дворкович, який очолює цю посаду з жовтня 2018 року.



Що цікаво, днем раніше chess-news публікує ще один «цікавий» пост, у якому Дворкович у Москві перебуває на спільному заході з… Дмитром Песковим - прессекретарем президента росії володимира путіна.


Невже Анна Музичук заробляє гроші на ФІДЕ, яка є російською організацією і, яка, до слова, дозволяє участь спортсменів з країни 404 під прапором ФІДЕ?



Місяцем раніше сестри Музичук (Марія та Анна) взяли участь у матчі солідарності з грузинками в Батумі (Грузія), одним з основних організаторів була саме ФІДЕ. Ця подія відбувалась під час дитячого чемпіонату світу з рапіду та бліцу, де були допущені шахісти з росії та білорусі. У звʼязку з цим українська делегація дітей змушена була відмовитись від поїздки, про що, за інформацією Kamp-Sport, сестрам було відомо заздалегідь.



За інформацією Kamp-Sport, яку підтвердили у Львівській обласній шаховій федерації, роком раніше сестри Музичук були виключені з Львівської обласної шахової федерації через те, що вони двічі не підписали листів від провідних шахістів проти керівника ФІДЕ Аркадія Дворковича та участі російських спортсменів в офіційних змаганнях, посилаючись на свою особисту думку у цих питаннях. Цікаво було б почути цю «особливу» думку, бо «особливі» дії підтримки керівництва ФІДЕ ми бачимо неодноразово. Іншими словами, під час повномасштабної війни з російською федерацією, не може бути третьої сторони чи думки. 




Ну і ще одна вишенька на торті. 24 жовтня 2022 року у Монако відбулася церемонія відкриття першої половини турніру претенденток на першість світу. Україну представляли двоє топових шахісток - Анна та Марія Музичук.



Здавалося б, тут усе прекрасно, але є один великий нюанс. Під час відкриття турніру сестри Музичук сфотографувалися разом з іншими шахістками з Аркадієм Дворковичем (на фото вище) – російським президентом ФІДЕ.


Ймовірно, такі пункти як фотосесія з організаторами, які, зрештою, і платять шахісткам немалі гроші, є чітко прописано у контракті. Звісно, виправдань може бути чимало, однак хіба все в цьому житті вирішують гроші?


Ще раз нагадаємо. Чинний президент ФІДЕ Аркадій Дворкович – російський політик, тісно пов’язаний з путінським режимом. У 2008-2012 він був помічником президента РФ, а в 2012-2018 – віцепрем'єр-міністром в уряді Дмитра Мєдвєдєва.


Kamp-Sport готовий опублікувати позицію кожної з зацікавлених сторін.


Kamp-Sport

Інші Статті