Статті

10.08.2024

ЛІТНІЙ ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ СЕРЕД ЮНІОРІВ ТА ЮНІОРОК: РЕЗУЛЬТАТИ ТА ПЕРЕМОЖЦІ

На початку серпня в Україні відбувався чемпіонат з літнього біатлону серед юніорів та юніорок. Відкривали змагальну програму спринти юніорів та юніорок, що відбулись 3 серпня.

Поліна Пуцко

У дівчат перемогу в цій дисципліні здобула Поліна Пуцко, яка зробила дві хиби на першій стрільбі, однак чиста робота на другому вогневому рубежі дозволила перевершити найближчу конкурентку на 44 секунди. Нею стала Вікторія Хвостенко, що зробила на одну хибу більше. А третє місце посіла Аліна Хміль, у пасиві якої чотири промахи та відставання в 1 хвилину та 31 секунду. Загалом участь у спринтерській гонці взяло 38 спортсменок 2005-2009 років народження.

У хлопців учасників було на одного більше – сорок. Перемогу тут здобув спортсмен, що зумів ідеально відпрацювати на стрільбі – Єгор Макаренко. З двома промахами та 44 секундами відставання другу позицію посів Олександр Біланенко-молодший. А третє місце у Михайла Хмеля, який перевершив перших двох ходом, однак одразу п’ять промахів на стрільбі не дозволили підійнятись вище.

Єгор Макаренко

Наступного дня, 4 серпня, програма чемпіонату продовжилась гонками переслідування.

У юніорок подіум залишився незмінним: перемогу знову здобула Поліна Пуцко, однак для цього їй довелось відігравати чимале відставання на останньому колі в Аліни Хміль. Аліна змінила третє місце у спринті на друге у персьюті, натомість Вікторія Хвостенко навпаки, після другого місця днем раніше тут стала третьою. Варто відзначити Валерію Шейгас та Софію Пупенко, що стали четвертою та шостою, відігравши шість та вісім позицій відповідно.

У юніорів переможець теж залишився незмінним – Єгор Макаренко переміг, хоч і понервував, зробивши одразу чотири хиби на останній стрільбі (всього їх у нього п’ять). Другим став Дмитро Крюков, що не лише зумів відіграти шість позицій, а й зробив це з дев’ятьма промахами та обійшовши бронзового призера лише на останньому колі. Третім у гонці став Тарас Тарасюк, спортсмен 2008 року народження, який зумів досить вдало відпрацювати на стрільбі (лише три промахи) та змінив 13 місце у спринті на 3 у цій гонці.

Через день, 6 серпня, на учасників чемпіонату України чекали другі спринтерські гонки. І в цих гонках ми отримали абсолютно нові трійки призерів, у порівнянні з першим спринтом. У юніорів переміг Іван Стеблина, який з двома промахами менше, ніж на 4 секунди випередив Миколу Грущака, у якого на один промах менше. Чотири промахи не дозволили Дмитру Крюкову фінішувати вище третього місця.

Юніорки були більш влучними, адже у кожної з призерок гонки лише по одній хибі у пасиві. Переможницею стала Софія Пупенко, друге місце у Валерії Шичкіної, а третє – у Марії Голобородої. Всі призерки – представниці Чернігівської області. Варто відзначити щільність результатів, адже на фініші третє та п’яте місце розділили всього п’ять секунд.

Тетяна Тарасюк

В останній день чемпіонату України відбулася змішана естафета. Серед п’ятнадцяти команд лише три реальні претенденти боролися за призові місця, і саме вони поділили між собою місця на подіумі.

Протягом трьох етапів лідирувала команда Київ-1. Юніорки Вікторія Хвостенко та Ірина Шевченко відстрілялися без штрафних кіл і першими передали естафету Івану Стеблині, у якого виникли проблеми під час другої стрільби. Данило Большой на останньому етапі втратив темп, і в результаті київська команда фінішувала другою, поступившись переможцям з Чернігівської області-1 пів хвилини. Юніорки з Чернігівщини розпочали не так потужно — Інна Антоненко передала естафету Варварі Калиті на третій позиції, але Варвара трохи покращила ситуацію на своєму етапі. Мультимедаліст цього чемпіонату Єгор Макаренко та Володимир Аксюта завдяки високій швидкості, попри одне штрафне коло у кожного, змогли вивести команду на перше місце.

"Родинна команда" Тернопільської області, до складу якої входили сестри Тетяна та Ірина Тарасюк, а також їхній брат Тарас і Микола Грущак, рівно пройшла свої етапи на проміжній третій позиції і фінішувала з бронзовими нагородами, хоча й з відставанням майже на дві хвилини від переможців.