Статті

24.11.2021

В’ЯЧЕСЛАВ ПЕТРОВ: НАМ ДО СНАГИ «ЗАКРИТИ» ЛІДЕРІВ ЗБІРНОЇ ГРУЗІЇ

Центровий чоловічої збірної України з баскетболу В'ячеслав Петров поділився очікуваннями від старту у відборі до чемпіонату світу-2023. Нагадаємо, що 26 листопада наша збірна на виїзді зіграє з Грузією, а 29 числа ми прийматимемо Північну Македонію.
Поділіться своїми очікуваннями від матчів проти Грузії та Північної Македонії? Як оціните готовність команди, форму гравців?

Очікуємо цікавих матчів, які сподобаються вболівальникам і головне – принесуть нам бажаний результат. Налаштовуємося лише на перемоги. Вважаю, що нам до снаги обіграти Грузію і Північну Македонію. Якщо зіграємо у свій найкращий баскетбол, то все у нас вийде. Готуємося з максимальною відповідальність до старту у відборі.


Всі гравці зараз у хорошому тонусі, адже чемпіонат у розпалі і проблем з ігровою практикою немає. Сподіваюся, що зможемо всі свої напрацювання втілити у життя вже безпосередньо у матчах.


У складі збірної Грузії є зірки європейського баскетболу Георгій Шермадіні та Торніке Шенгелія. Наскільки складно буде грати проти цих баскетболістів? Чи ви не робите акцент на двох лідерах? 

Звісно, цих баскетболістів знають усі. Ми розбиратимемо гру всієї команди, вивчимо слабкі і сильні сторони суперника. Щодо акцентів, то це вже нам повідомить тренерський штаб напередодні матчу. Проти таких баскетболістів гратиметься складно, але тим цікавіше. Нічого неможливого немає. Думаю, що нам до снаги «закрити» лідерів збірної Грузії.


 На чому акцентуєте увагу напередодні матчу з Грузією? Агресивна гра з нашого боку може стати козирем у цьому матчі?

Агресивна гра у захисті завжди потрібна, проте розуміємо, що гратимемо проти команди з досвідченими гравцями, які знають як протидіяти агресії. Необхідно максимально виконати тренерські настанови і завжди бути одним цілим, щоб не відбувалося у матчі.


Яка атмосфера у збірній напередодні старту відбору на ЧС-2023?

Атмосфера на найвищому рівні, з цим ніколи не було проблем у збірної. Всі очікують на старт у відборі до ЧС. Зараз маємо можливість змінити обстановку, переключитися з клубних справ. З таким насиченим графіком це також важливо. З чудовим настроєм готуємося до матчів.


Джером Рендл останнім приєднався до команди. Наскільки це суттєве підсилення для збірної?

Думаю, що всі пам’ятають, як Джером допоміг збірній у матчі проти Словенії. Це хороший баскетболіст, справжній професіонал. Рендл може взяти ініціативу на себе і повести команду за собою. Якщо у нього піде гра, то це безумовно стане великим плюсом для збірної.


Проти північної Македонії гратимете вдома. Фактор домашніх трибун може зіграти ключову роль?

Звісно, підтримка вболівальників завжди позитивно впливає на гру команди. Завжди приємно грати вдома. Сподіваюся, що київський «Палац спорту» буде заповнений і ми відчуємо справжню баскетбольну атмосферу. Закликаємо всіх прийти і підтримати команду. Зробимо усе, щоб порадувати наших вболівальників.


Влад Пригода, Kamp-Sport

Інші Статті