Статті

26.06.2021

ТУР ДЕ ФРАНС 2021. В ТІНІ ЄВРО

У цьому році старт найпрестижнішої велобагатоденки потрапив в розпал Чемпіонату Європи з футболу, тому уваги в ЗМІ їй приділено не так багато.Почнемо з українського сліду. У Великій Петлі, за всіма прогнозами, повинен був брати участь молодий український велосипедист Марк Падун. У букмекерів він взагалі входив в десятку фаворитів Туру. 24-річний донеччанин міг впевнено претендувати на білу майку, однак, його команда не внесла його в заявку на турнір, Мотивуючи це тим, що у молодого гонщика своя підготовка до подальших перемог на Гранд Турах. Що ж, будемо чекати наступного року. Тур Де Франс 2021 пройде без українців.


Починати сто восьму легендарну велогонку планували в Копенгагені, але коронавірусні проблеми перенесли перший етап у французьку Бретань. Фішкою перших етапів буде те, що спринтери навряд чи заволодіють жовтою майкою хоч на один день. У дебютному етапі фініш в 14%-гірку довжиною в три кілометри. Спринтери, за логікою, розіграють перший спринт в третій день Туру. Відзначимо, що на п'ятому та двадцятому етапах гонщиків чекають гонки з роздільним стартом, а королівські гірські етапи пройдуть з 13 по 15 липня. Фініш, за традицією, на Єлисейських полях у неділю, 18 липня.Гонка все ж заїде в іншу країну: Велика Петля заїде в Андорру. Тут прокладено маршрут декількох етапів, а також передбачено день відпочинку. Щодо фаворитів, то тут варто згадати про дуель словенських гонщиків Тадея Погачара і Приможа Рогліча. Ще не можна скидати з рахунків команду INEOS Grenadiers, яка привезла суперзірок калібру Герейнта Томаса, Річарда Карапаса і Тео Гейган Харта. Тіньові фаворити: Мігель Анхель Лопес, Енрік Мас, Жюліана Алафіліпп, Наїр Кінтана, Рігоберто Уран.
СПОДОБАЛАСЬ СТАТТЯ? ПІДТРИМАЙ НАС ПІДПИСКОЮ НА FACEBOOK, INSTAGRAM ТА YOUTUBE.
Явним фаворитом на зелену майку є словак Петер Саган. За останні вісім років Саган ставав володарем цієї номінації сім разів. Конкуренцію йому можуть скласти Матьє Ван дер Пул, а також Арно Демар. Але позиції фаворита, принаймні на папері, куди кращі. Найкращим гірським гонщиком, на думку експертів, мають шанс стати все ті ж Рогліч і Погачар. Однак, боротьба за горохову майку почнеться з перших етапів і, не виключено, що гонщики, які захоплять лідерство з перших днів, зможуть провезти червоно-білу майку до самого Парижа.


Вдалого перегляду легендарної гонки!


Борис Санін, Kamp-Sport

Інші Статті