19.09.2023

ЮЛІЯ ТКАЧ - ВІЦЕЧЕМПІОНКА СВІТУ З БОРОТЬБИ

Україна завоювала другу нагороду на рейтинговому чемпіонаті світу з боротьби, що триває в сербському Белграді. Її здобула борчиня зі Львова Юлія Ткач.

Учора титулована українська спортсменка пробилась до фіналу світової першості з боротьби у категорії до 59 кг. Нагадаємо, що Ткач розпочала виступи на ЧС з принципової сутички, здолавши "нейтральну" росіянку анастасію сідєльнікову. Юлія поступалась по ходу зустрічі 0:4, але зрештою здобула перемогу у вольовому стилі - 5:4. Після сутички , як і перед нею, Ткач не потиснула руку російської опонентки.

У чвертьфіналі Юлія перемогла опонентку з Норвегії Отелі Хоі (5:0), а вигравши на наступній стадії німкеню Єлену Брутгер (2:0), Ткач вийшла до "золотого фіналу".

За нагороду найвищого ґатунку українка боролась з китаянкою Кві Жанг. Перша половина фіналу завершилась з мінімальним рахунком на користь китайської суперниці. На другій хвилині вирішального періоду Юлія Ткач зрівняла через пасивність опонентки, проте майже одразу Кві Жанг повернула собі лідерство. Згодом сутичку зупинии через закривавлене обличчя в нашої борчині. Зрештою китаянка здобула перемогу з рахунком 4:1.

Юлія Ткач вдруге в кар'єрі здобула "срібло" чемпіонату світу. Наразі збірна України посідає восьме місце загальнокомандного ЧС з боротьби.