Новини

07.01.2025

МАЛХАЗ ПАПІАШВІЛІ: НАШІ СПОРТСМЕНИ ЗМОГЛИ АДАПТУВАТИСЯ ДО СКЛАДНИХ УМОВ СЬОГОДЕННЯ


Малхаз Папіашвілі – бізнесмен, меценат, президент Асоціації спортивної боротьби Київської області. Нещодавно АСБКО визнали найкращою в Україні, а найкращим президентом визнали Малхаза Папіашвілі, який в інтерв'ю для видання Фокус підбив підсумки 2024 року, що став вельми результативним як для української боротьби в цілому, так і для Київської області зокрема.


Малхазе, Асоціація спортивної боротьби Київської області визнана найкращою в Україні. Що для вас означає це досягнення?


Це важливий показник, що наші зусилля дають результат. Для мене це більше про колективну роботу: тренери, спортсмени, меценати, батьки юних атлетів – всі разом створюють цей успіх. Важливо, що це не просто нагорода, а стимул для подальшої роботи.


Поговоримо трохи про літні Олімпійські ігри, які пройшли в Парижі у 2024 році. Як ви оцінюєте виступ України в цілому?


Україна на Олімпійських іграх-2024 здобула 12 медалей, з яких три з боротьби – це вагомий результат, який показує, що наші спортсмени змогли адаптуватися до складних умов сьогодення в часи війни і виступити на максимум. Ми побачили сильну конкуренцію, але змогли з нею впоратися. Цей результат – найкращий за останні 12 років.


Водночас Україна здобула почесне сьоме місце на Паралімпійських іграх, завершивши змагання з 82 медалями. Це досягнення є свідченням неймовірної сили, мужності та наполегливості українських спортсменів, які продовжують боротися і перемагати навіть у складних умовах.


Як думаєте, завдяки чому нам вдалося отримати такий досить значний результат?


Якщо коротко, то він став можливим завдяки системній підготовці спортсменів та професійній роботі всієї команди.



На початку грудня у Львові пройшов Кубок України з вільної боротьби та Чемпіонат з греко-римської боротьби. Події стали завершенням насиченого спортивного року. Як ви оцінюєте результати Київської області?


Це був справді яскравий фінал року. Для мене найбільш показовими є командні результати, бо це про системність, а не лише про індивідуальні досягнення. Перше місце в греко-римській боротьбі – наша гордість. Вільна боротьба принесла нам друге місце, і це стимул для нас рухатися вперед. Жіноча боротьба також показала себе гідно – четверте місце з мінімальним відривом від трійки.


Жіноча боротьба в Україні поки що менш популярна, ніж чоловіча. Чи бачите ви потенціал для її розвитку і що для цього потрібно?


Жіноча боротьба – це про можливості, які часто не очевидні для дівчат та їхніх родин. Вона дає не тільки фізичну підготовку, а й впевненість у собі, здатність долати труднощі. Але ми розуміємо, що для її популяризації потрібен час і ресурси. Це питання не лише тренувань, а й роботи з батьками, залучення нових тренерів.



Як спорт сприяє стійкості суспільства під час війни?


Спорт підтримує людей, надаючи відчуття стабільності та перспективи. Він допомагає молоді уникати негативних впливів, виховує лідерів і створює місця, де навіть у найскладніших умовах можна відволіктися й розвиватися. Це не розкіш, а інвестиція в соціальну стійкість і майбутнє України.


І хочу вас запевнити, наша спортивна спільнота бере активну участь у протидії окупантам – донати на армію для нас на першому місці, і вони навіть більші, ніж інвестиції в спорт. Скажу вам більше, наше спортивне комʼюніті здійснює не тільки фінансову допомогу, а й бере безпосередню участь у боротьбі з агресором. Просто деякі речі, як здається мені та моєму оточенню, недоречно голосно афішувати.


Джерело: focus.ua

Інші Новини