Зимові види спорту

27.04.2024

УКРАЇНСЬКІ ХОКЕЇСТИ РОЗГРОМИЛИ ЕСТОНЦІВ НА СТАРТІ ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ

Збірна України з хокею стартувала з перемоги на чемпіонаті світу у дивізіоні ІВ. У першому турі українці обіграли Естонію - 8:0!

Матч Україна - Естонія замикав програму першого ігрового дня на чемпіонаті світу з хокею. Перед цим перемоги здобули Китай та господарі майданчика Литва, що обіграли Нідерланди та Іспанію з однаковим рахунком 3:0.

Проти Естонії Україна зустрічалася вп'яте поспіль на чемпіонатах світу. Останні дві зустрічі між командами закінчувалися перемогами "синьо-жовтих", зокрема на ЧС-2023 українці обіграли естонців з рахунком 7:4.

Українці відкрили рахунок у першому періоді. На 12-й хвилині Олександр Пересунько здійснив кидок із середньої дистанції та зловив на помилці голкіпера естонської збірної.

На старті другого періоду українці двічі реалізували більшість: спершу Станіслав Садовіков проштовхнув шайбу у ворота естонців, а через 11 секунд Андрій Денискін з п'ятака закинув ще одну.

Четверту шайбу Україна закинула вже на 26-й хвилині поєдинку Після передачі Пересунька відзначився Даніїл Трахт. Попри те, що другий період українці закінчували, маючи на два хокеїсти менше, Естонія не змогла скористатися чисельною більшістю.

У третьому періоді Україна встановила остаточний рахунок у матчі проти Естонії. Гліб Кривошапкін вийшов у контратаку, яку завершив закинутою шайбою - 5:0. Згодом відзначився Ігор Мережко, який прибув у табір національної команди лише у день гри з естонцями.

Крапку у матчі поставили Денискін та Фелікс Морозов, які закинули з інтервалом у хвилину. Денискін став єдиним хокеїстом, що відзначився більш ніж однією шайбою у грі.

Найрезультативнішим гравцем матчу складі України став Олександр Пересунько, який закінчив гру з результатом 1+2.

Чемпіонат світу. Дивізіон ІВ, перший тур

Естонія - Україна - 0:8 (0:1, 0:3, 0:4)

Шайби: Пересунько (Ратушний, Мазур), 11:44 — 0:1, Садовиков (Захаров, Лялька), 21:36 — 0:2, Денискін (Ратушний, Фадєєв), 21:47 — 0:3, Трахт (Пересунько, Пангелов-Юлдашев), 25:47 — 0:4, Кривошапкін (Ворона, Янішевський), 47:24 — 0:5, Мережко (Пересунько, Толстушко), 52:41 — 0:6, Денискін (Толстушко), 54:58 — 0:7, Морозов (Садовиков), 55:55 — 0:8

Завдяки перемозі з різницею у вісім шайб Україна вийшла в лідери чемпіонату світу. Литву та Китай українці випереджають завдяки кращій різниці шайб.

Турнірне становище. ЧС-2024: дивізіон ІВ

1. Україна - 3 очки (1 матч), 8:0 (різниця шайб)

2. Литва - 3 (1), 3:0

3. Китай - 3 (1), 3:0

4. Нідерланди - 0 (1), 0:3

5. Іспанія - 0 (1), 0:3

6. Естонія - 0 (1), 0:8