Зимові види спорту

30.08.2024

УКРАЇНСЬКІ ХОКЕЇСТИ НЕ ЗІГРАЮТЬ НА ОЛІМПІАДІ 2026

Збірна України з хокею у другому турі фінального раунду кваліфікації до Олімпіади-2026 програла Латвії з рахунком 1:5.

Україна стартувала у заключному раунді відбору на Ігри-2026 з поразки від збірної Франції, команди-учасника елітного дивізіону чемпіонату світу з хокею. Таким чином для виходу на Олімпійські ігри-2026 підопічним Дмитра Христича потрібно було перемагати команди Словенії та Латвії з якомога більшим рахунком та сподіватись, що французи програють один з двох наступних матчів.

Натомість Франція виграла свій поєдинок проти Словенії, а Україна у другому турі поступилась збірній Латвії, втративши усі шанси на кваліфікацію на міланські Ігри.

Господарі майданчика в Ризі почали тиснути вже з перших хвилин: у першому періоді латиші виграли 13 вкидань проти двох України та двічі відзначились. Спершу на 15-й хвилині рахунок відкрив Данс Лочмеліс, а за хвилину другу шайбу забив Робертс Букартс - 2:0.

На початку другої частини матчу латвійська команда скористалась більшістю після порушення Віталія Андрейківа - закинув Харальдс Егле. Другу шайбу у періоді латиші також забили у більшості - дубль оформив Букартс. За три хвилини перевага Латвії збільшилась до п'яти очок - з передачі Робертса відзначився Мікс Індрашіс.

У першій половині третього періоду українцям вдалось скоротити відставання: з передачі Віктора Захарова вперше на турнірі забив Даниїл Трахт.

Проте попри перемогу у третьому періоді, українці поступилися у підсумку матчу - 5:1 на користь Латвії, що опустило Україну на останнє місце у групі Е після другого туру.

Таким чином в останньому турі відбору у групі E путівку на Ігри-2026 в очному матчі розіграють Франція та Словенія. Від результату же поєдинку між Україною та Словенією залежатиме, хто посяде третє місце у квартеті.