Зимові види спорту

09.02.2024

ОЛІМПІЙСЬКА КВАЛІФІКАЦІЯ: УКРАЇНСЬКІ ХОКЕЇСТИ ПЕРЕМАГАЮТЬ ВДРУГЕ ПОСПІЛЬ

Чоловіча збірна України з хокею за булітами перемогла збірну Польщі в олімпійській кваліфікації!

Збірна України з хокею провела другий матч відбору на Олімпіаду-2026. Після перемоги над Південною Кореєю суперником був фаворит групи збірна Польщі, з якою українські хокеїсти грають дуже погано та не можуть перемогти у 15 зустрічах поспіль. Нещодавно ці команди грали разом у Дивізіоні 1B чемпіонату світу, а ЧС-2024 поляки почнуть вже в еліті.

Відразу здивувало рішення тренерського штабу виставити у старті воротаря Богдана Дяченка, хоча у першій зустрічі чудово виглядав кіпер Едуард Захарченко.

У стартовому періоді Польща закинула одну шайбу і виглядала значно небезпечніше, а українці створили лише один момент під час чисельної переваги – свій шанс не використав Денискін.

Україна дуже швидко розпочала другий період і за кілька хвилин створила більше шансів, ніж за першу 20-хвилинку. У результаті рахунок зрівняв Бородай, який майстерно підправив шайбу у ворота. Дуже шкода, що після цього українці не зуміли реалізувати одразу два поспіль більшості. У таких матчах це дуже важливо, і хоча команда непогано катала шайбу зоною, але до серйозної загрози не доходило. На жаль, вже в рівних складах Україна не використала два вірних шанси, а ось противник забив у контратаці чи не першим кидком за період. Гарний період, проте свої можливості змарнували.

Початок третього періоду – і знову жвавий старт України приніс гол. Під час швидкої атаки Ратушний завдав простого кидка з середньої дистанції, а кіпер Польщі не бачив шайбу і пропустив її у ворота. Третя 20-хвилинка пройшла в рівній боротьбі, можливо, з невеликою перевагою українців, але знову підвела реалізація. Благо, і поляки своє не забили, тож зустріч перейшла до овертайму.

Овертайм 3 на 3 голів не приніс, хоча збірна України мала цікаві шанси. Зустріч перейшла до серії булітів, де сильнішими були українці.

В останньому турі поляки зіграють з Південною Кореєю, а команда Дмитра Христича завершить цей етап Олімпійського відбору 11 лютого матчем з Естонією. Успіх гарантує Україні перемогу у групі та вихід до наступного етапу відбору.

Олімпійський відбір, груповий етап

Польща - Україна - 2:3 (за булітами) (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 0:1)

Шайби: 07:15 Фражко (Пасіут) - 1:0, 22:22 Бородай (Гребеник, Коренчук) - 1:1, 33:45 Колуж (Дзюбінськи) - 2:1, 43:43 Ратушний (Коренчук, Чолач) - 2:2