Зимові види спорту

29.08.2024

ДОШКУЛЬНА ПОРАЗКА УКРАЇНСЬКИХ ХОКЕЇСТІВ У ВІДБОРІ НА ОЛІМПІАДУ 2026

Збірна України з хокею стартувала у фінальному раунді кваліфікації до Олімпіади 2026. У першому турі українці розгромно поступилися Франції - 2:7.

Україна вперше за 11 років потрапила до заключного етапу олімпійського відбору на Ігри. До цієї стадії українська збірна вийшла завдяки перемозі у прекваліфікаційному раунді, що відбувся у лютому 2024 року.

Першим суперником України стала збірна Франції, представник елітного дивізіону чемпіонату світу з хокею. Проти французів збірна України востаннє грала офіційний матч ще у 2004 році - перемогла у раунді на вибування на чемпіонаті світу з рахунком 6:2.

Вже у першому періоді Україна пропустила від Франції дві шайби. Спершу Флоріан Шакіашвілі здійснив результативне вкидання з центральної зони, а за три хвилини до кінця першого періоду Стефан Да Коста вразив ворота "синьо-жовтих" кидком з середньої дистанції.

На старті другого періоду Франція збільшила перевагу до трьох шайб зусиллями П'єра-Едуара Бельмара. А вже на 30-31 хвилинах ще двічі вразила ворота українців - відзначилися Йорік Трей та П'єррік Дюбе, який реалізував вихід віч-на-віч з голкіпером.

Першу шайбу у матчі Україна закинула у третьому періоді. Віталій Лялька точно пробив у верхній кут воріт французів, зробивши рахунок 1:5. Однак через дві хвилини Жордан Перре повернув Франції перевагу у п'ять шайб.

У підсумку Україна зазнала поразки з рахунком 2:7. Спершу Бертран оформив дубль, однак менш ніж за півтори хвилини до фінальної сирени Олександр Пересунько з другої спроби вразив ворота французів.

Поразкою від Франції Україна перервала 8-матчеву переможну серію в офіційних турнірах. Востаннє "синьо-жовті" програвали ще у 2023 році Японії у чемпіонаті світу в дивізіоні ІВ.

Олімпіада 2026. Четвертий кваліфікаційний етап. 1-й тур

Франція - Україна - 7:2

Шайби: 0:1 - Шакіашвілі (08:57, Льорка), 0:2 - Да Коста (15:36 - більш, Овітю, Тексьє), 0:3 - Бельмар (04:11, Овітю, Дюбе), 0:4 - Трей (08:22 - більш, Шакіашвілі, Дюбе), 0:5 - Дюбе (09:50, Кантаджалло), 1:5 - Лялька (03:08 - більш, Пангелов-Юлдашев, Денискін), 1:6 - Жоржан Перре (04:41, Фабр), 1:7 - Бертран (09:41 - Тексьє, Да Коста), 2:7 - Парасунько (18:42)

Франція: Папійон, Келлер - Овітю, Гебе, Трей, Аддамо, Дуе - Кантаджалло, Жалло, Тексьє, Да Коста, Бертран - Шакіашвілі, Льорка, Дюбе, Бельмар, Бозон - Кренон, Пере Джорджан, Будон, Фабр, Клеро

Україна: Дяченко, Захарченко - Мережко, Сисак, Німенко, Садовіков, Лялька, Пангелов-Юлдашев, Гребенік, Трахт, Мазур, Пересунько, Ратушний, Чолах, Денискін, Фадєєв, Чердак, Андрейків, Бородай, Захаров, Ворона, Морозов