Новини

05.10.2022

ВІЦЕЧЕМПІОН СВІТУ ЗІ СТРИБКІВ У ВОДУ ОЛЕКСІЙ СЕРЕДА РОЗКРИТИКУВАВ І ЗАКЛИКАВ ЗМІНИТИ ТРЕНЕРА ЗБІРНОЇ16-річний лідер збірної України зі стрибків у воду, віцечемпіон світу в міксті на вишці Олексій Середа розкритикував роботу головного тренера національної команди Іллі Кваші.


Середа був одним із 12 спортсменів команди, які підписали колективне звернення до міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта, в якому стрибуни висловили незадоволення роботою Кваші. Зокрема, вони звинуватили головного тренера в «шантажі, погрозах, приниженні» та «знеціненні ролі особистого тренера».


Також Середа був одним із тих, хто підтримав заклик федерації до міністерства достроково припинити повноваження Кваші та подати нового кандидата. У федерації запропонували Іллю Целютіна, який, зокрема тренує Середу.


Кваша називає звернення спортсменів «голослівними заявами, зробленими під тиском представників федерації», а дії ФСВУ – частиною «кампанії з його дискредитації». Головний тренер вважає, що президент федерації Ігор Лисов має особисті мотиви та бажає «отримувати мільйони державних коштів» на фінансування інфраструктури його компанії «Ліко-Холдінг», зокрема басейну та готелю».


За словами Середи, ситуація в збірній не змінилася: конфлікт триває, а Кваша, на погляд Олексія, не відповідає вимогам до головного тренера.


«У команді все так, як і було. Важко, – каже стрибун. – Для мене досі є ряд незрозумілих речей, які мені так ніхто і не пояснив. Як можна призначати головним тренером людину, яка зовсім не має досвіду, і чому я маю з ним тренуватися? Так, у Іллі Кваші є заслуги, як у спортсмена, а де ж результати як тренера?»


За спортивну кар'єру Кваша виборов «бронзу» Олімпійських ігор-2008 і три медалі чемпіонатів світу та дев'ять разів ставав чемпіоном Європи. Проте Федерація стрибків у воду України критикувала призначення Кваші на посаду головного тренера саме за відсутність достатнього, згідно з вимогами, тренерського стажу.


«Я не хочу бути піддослідною мишею, – заявив Олексій Середа. – Усі ці медалі, які я здобув у цьому році, – це зовсім не заслуга головного тренера. Він не має ніякого стосунку до них».


У 2022 році Олексій Середа виграв свою дебютну медаль чемпіонату світу – срібло в змішаній парі з Софією Лискун – та три медалі Євро, зокрема другий у кар'єрі титул чемпіона континенту в особистих стрибках з вишки.


«Також досі не маю відповіді, чому на збір в Берлін (на той час я тренувався у Аахені) мене викликали без мого особистого тренера і не поставили її навіть до відома, не сказали, що мені потрібно кудись їхати», – поскаржився Олексій.


У спільному зверненні українські стрибуни у воду звинуватили Квашу в тому, що той нібито забороняв їм готуватися до змагань з персональними наставниками та погрожував позбавити зарплатні й застосувати інші санкції через неявку на призначене ним місце зборів.


«Дуже сподіваюся, що ми будемо почутими і вся ця ситуація зовсім скоро закінчиться, – додав Середа. – Вже хочеться нормально тренуватися і далі продовжувати здобувати медалі для України».


Джерело: suspilne.media


Інші Новини