Новини

17.07.2022

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ВІДСТОРОНИВ ВЕНЕДІКТОВУ І БАКАНОВА


Президент Володимир Зеленський відсторонив від посади генпрокурора Ірину Венедіктову і усунув главу СБУ Івана Баканова.


Деталі: Венедіктову відсторонено від посади генерального прокурора відповідно до частини другої статті 11 закону "Про правовий режим воєнного стану", йдеться в указі.


Іншим указом Зеленський поклав виконання обов'язків генерального прокурора на заступника генпрокурора Олексія Симоненка.


Також своїм указом президент усунув Івана Баканова від виконання обов'язків голови Служби безпеки України.


"Відповідно до статті 47 дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого законом України від 24 березня 1999 року № 551–XIV, усунути Баканова Івана Геннадійовича від виконання обов'язків голови Служби безпеки України", - йдеться в указі.


Що передувало: Наприкінці червня Зеленський, коментуючи інформацію про можливе звільнення Баканова, заявив, що зміна керівництва Служби безпеки України та будь-якого іншого правоохоронного органу в державі залежить від результатів їхньої інспекції.


У 2021 році заступник генпрокурора Олексій Симоненко, який тепер виконуватиме обов'язки генпрокурора, був на святкуванні дня народження заступника голови Офісу президента Олега Татарова, хоча раніше він передавав справу Татарова від НАБУ до СБУ. За даними УП, Симоненко є креатурою Татарова.


Замість Баканова обов'язки глави СБУ буде виконувати його перший заступник Василь Малюк. Він також був на святкуванні його дня народження Татарова. Джерела УП називали Малюка близькою людиною до Татарова.


Українська правда

Інші Новини