Новини

19.01.2023

ЄВРОПАРЛАМЕНТ СХВАЛИВ ТРИБУНАЛ ДЛЯ путіна та лукашенка

Фото: EPA


Європарламент підтримав резолюцію щодо створення спеціального трибуналу для розслідування воєнних злочинів росії в Україні. За такі злочини відповідає вище керівництво країни.


«Вітаю ухвалення резолюції Європарламентом про створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Закликаю всіх наших партнерів підтримати такий трибунал. росія має бути притягнута до відповідальності за свою агресивну війну, справедливість має перемогти», – наголосив Президент України Володимир Зеленський.


Рішення було ухвалене 472 голосами, проти висловились 19, 33 парламентарі утрималися.


У резолюції депутати Європарламенту вимагають притягти до відповідальності політичне та військове керівництво росії та білорусі.


Ті звірства, вчинені російськими військами у Бучі, Ірпені та багатьох інших українських містах, свідчать про жорстокість війни та наголошують на важливості скоординованих міжнародних дій для притягнення винних до відповідальності.


Робота зі створення умов роботи трибуналу ще попереду, але депутати Європарламенту наголошують, що він повинен мати юрисдикцію для розслідування щодо дій не тільки владіміра путіна та політичного та військового керівництва росії, але також самопроголошеного президента олександра лукашенка та його поплічників у білорусі.


Підготовча робота ЄС щодо створення спеціального трибуналу має розпочатися негайно.


Джерело: sport.ua

Інші Новини