Новини

06.02.2023

СЕРІЯ ПОТУЖНИХ ЗЕМЛЕТРУСІВ У ТУРЕЧЧИНІ: БАГАТО ЗАГИБЛИХ, МАСШТАБИ РУЙНУВАНЬ ВРАЖАЮТЬ

 

У Туреччині 6 лютого сталася низка надпотужних землетрусів. 24tv.ua повідомляє, що вони спричинили величезні руйнування, а жертв рахують сотнями. У країні оголосили найвищий рівень тривоги – це передбачає міжнародну допомогу.


Турецьке управління з ліквідації наслідків стихійних лих і надзвичайних ситуацій оцінило магнітуду землетрусу в 7,4 поблизу Кахраманмараша неподалік від сирійського кордону на глибині 7 кілометрів. Ще 2 землетруси магнітудою 6,4 і 6,5 сталися у місті Газіантепі. Також сталося 22 афтершоки. Підземні поштовхи відчули приблизно о 04:17.Землетрус інтенсивно відчувався також у провінціях: Кахраманмараш, Хатай, Османіє, Адияман, Газіантеп, Шанлиурфа, Діярбакир, Малатья, Адана.


Уже в обідню пору, о 13:23, країну сколихнув ще один землетрус. Епіцентр був зафіксований в районі Кахраманмараш. За даними турецького сейсмологічного центру Kandilli, магнітуда землетрусу склала 7,5.


Крім того, підземні поштовхи зафіксували за 59 кілометрів на північний схід від міста Кахраманмараш на глибині 10 кілометрів. Незабаром послідував ще один поштовх магнітудою 5,8 у тому ж районі і поштовх магнітудою 5,4 на сході країни.


 Фото: Anadolu. Наслідки землетрусу у Туреччині

 

Поштовхи були відчутні також в Грузії, Ізраїлі, Лівані та на Кіпрі.


Масштаби руйнувань просто вражають. Пошуково-рятувальні групи були направлені в регіон.


У Туреччині люди, які намагаються покинути постраждалі від землетрусу регіони, спричинили затори на дорогах, перешкоджаючи зусиллям аварійних бригад, які намагаються дістатися до постраждалих районів. Влада закликала жителів не виїжджати на дороги. Мечеті по всьому регіону були відкриті як притулок для людей, які не могли повернутися до пошкоджених домівок.Турецькі сейсмологи порівняли подію із землетрусом 1999 року. Тоді недалеко від Стамбула, в Ізміті, на узбережжі Мармурового моря стався найруйнівніший у Туреччині землетрус магнітудою 7,7. Загинули майже 17,5 тисячі осіб.


Туреччина розташована на вершині великих розломів, і її часто трясе від землетрусів.


Через те, що стихія сталася вночі, багато людей спали і просто не встигли вийти на вулиці. Деякі будівлі обвалилися просто за лічені секунди, разом зі своїми сплячими мешканцями. Кількість будинків, які обвалилися, рахують десятками. А саме: у місті Шанлиурфа обвалилися 16 будинків; у провінції Османіє від землетрусу обвалилося 34 будівлі; у провінції Малатья пошкоджено 130 будівель.


В Туреччині оголошено максимальний рівень надзвичайної ситуації. У країні оголосили найвищий рівень тривоги – це передбачає міжнародну допомогу.Станом на 12:30 президент Туреччини Ердоган повідомив, що внаслідок трагедії щонайменше 912 осіб загинуло і 5 380 поранено. 2 470 осіб врятували з-під завалів, а 2 818 будівель зруйновано.


За словами Ердогана, наразі неможливо передбачити, наскільки збільшиться кількість загиблих і постраждалих.Станом на 14:00 кількість загиблих у Туреччині становила близько 1040 осіб.


Десятки будівель були зруйновані або пошкоджені в районах, контрольованих опозицією на півночі Сирії, в яких проживає близько 4 мільйонів людей. Опозиційна Сирійська цивільна оборона описала ситуацію там як «катастрофічну», додавши, що цілі будівлі обвалилися, а люди опинилися в пастці під завалами.


Багато з них живуть у напівзруйнованих будинках з обмеженим медичним обслуговуванням.


У невеликому містечку Азмарін, яке утримують сирійські повстанці в горах біля турецького кордону, до лікарні привезли тіла кількох загиблих дітей, загорнуті в ковдри. Загалом кількість жертв землетрусу в Сирії зросла до 600.


Землетрус, який відчувався навіть у єгипетському Каїрі, стався приблизно за 90 кілометрів від сирійського кордону, на північ від міста Газіантеп, столиці великої турецької провінції з населенням понад 2 мільйони людей.


Джерело: 24tv.ua

Інші Новини