Новини

19.01.2023

НА ВІЙНІ З рашистами ПІД СВАТОВИМ ЗАГИНУВ МАКСИМ ЧУМАК

Фото: Спортивний комітет України. Янголи Спорту


Максим Чумак був майстром спорту України з дзюдо та самбо. На його спортивному рахунку багато перемог всеукрїнського та міжнародного рівня.


З раннього дитинства киянин займався спортом. Тренери неоднаразово пропонували йому вступати до університету фізичного виховання та спорту, але Максим пішов навчатися в Державний податковий університет. Закінчив там і кафедру військової підготовки, отримавши звання молодшого лейтенанта запасу.


З початком повномасштабного вторгнення, 26 лютого, Максим добровільно вступив до лав Національної гвардії України. Мав позивний «Дар». Під час війни отримав звання лейтенанта.


За тиждень до смерті, 27 грудня 2022 року був нагороджений почесним орденом: згідно з Указом Президента «Про відзначення державними нагородами України» за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу нагороджений орденом «ЗА МУЖНІСТЬ» ІІІ ступеня. 


Також готувалося вручення ордену «За МУЖНІСТЬ» ІІ ступеня, але ним він буде нагороджений посмертно.


За життя Максим з побратимами стали Легендами фронтового лісу під Кремінною. Там у надзвичайно тяжких умовах вздовж лінії фронту виконував бойові завдання, рятував своїх, надихав усіх.


Але під Сватовим в авто, де був Максим, влучив снаряд. Йому навіки 38…


Джерело: Спортивний комітет України. Янголи Спорту

Інші Новини