Новини

21.10.2022

ГЕРАСКЕВИЧ: «БАХ БАЧИТЬ ЖЕРТВАМИ РОСІЯН, А НЕ ВБИТИХ УКРАЇНЦІВ»Український скелетоніст і волонтер Владислав Гераскевич відреагував на заяву президента МОК Томаса Баха про присутність російського та білоруського НОК на Генеральній асамблеї Асоціації національних олімпійських комітетів.


«Я відповім на цитати з останньої заяви МОК Томаса Баха та розповім, чому я вважаю їх кроком до виправдання тероризму.


Перша цитата: «Цю війну не розпочав російський народ». Але саме росіяни влаштували геноцид українців в Україні. Російські юристи, інженери, спортсмени сьогодні стали російськими військовими, а їхні дружини та матері підтримали це рішення.


Хіба російський солдат не російський народ? Чи російський народ не підтримує терористичні дії терористичного уряду Росії? Чи не російський народ обирав цю владу?


Друга цитата: «Цю війну не розпочали російські спортсмени, Олімпійський комітет Росії чи члени МОК у Росії».


Бах стверджує, що командувач російської армії та президент НОК Росії Поздняков не винен у цій війні. Російські спортсмени, що воюють у лавах російської армії, пропагують війну – не винні.


Марія Ласіцкене, яка була довіреною особою Путіна на президентських виборах 2018 року та отримувала нагороди від Шойгу, також не винна.


Спортсмени, які стояли з літерами Z за спиною Путіна на «Лужниках», не винні. Цікаво дізнатися від пана Баха, хто винен?


Третя цитата: «Політичний світ стає дедалі фрагментованішим, ворожим і поляризованим». Вони вбивають наших дітей, а ми ворогуємо? Світ має відкрити всі двері для вбивць, ґвалтівників, грабіжників та об'єднатися з ними.


Президент МОК закликає до терпимості до терористів та їхньої пропаганди війни, яка активно підтримується російським спортом на чолі з полковником російської армії Поздняковим.


Четверта і п'ята цитата: «Але якщо ми дозволимо політиці здобути гору над спортом, завтра це будеш ти». «Пам'ятайте про це і завжди пам'ятайте, що ви, ваша автономія, ваші спортсмени могли бути наступними в черзі на санкції з політичних мотивів».


Очевидно, Томас Бах бачить жертвами російських спортсменів та чиновників, які стоять на сцені поряд із Путіним. А не зґвалтованих українських дітей, десятки тисяч убитих українців, спалених українських міст, зруйнованої української спортивної інфраструктури.


МОК просить не карати росіян за тероризм, бо будь-яка країна та її спортсмени можуть стати терористами.


Шоста цитата: «На користь усіх нас ми протистоїмо цій повній політизації спорту». Росія тричі порушила олімпійське перемир'я. У російському спорті діє державна програма допінгу.


Путін та російські спортсмени постійно підкреслюють велич російської раси. Але Томас Бах закликає світову спортивну громадськість не вносити політику у спорт.


Сьома цитата: «Санкції можна і потрібно накладати лише на тих, хто за щось відповідає». Тоді було б цікаво дізнатися від Баха, чому МОК виключив ПАР на 28 років (з 1964 до 1992) через місцеву політику апартеїду? Чим вона принципово відрізняється від ситуації у Росії? Чому до росіян ставляться по-іншому? Африканські спортсмени покарані, а російські спортсмени не винні.


Резюмуючи, скажу, що це черговий крок МОК щодо схвалення тероризму. Все це дуже схоже на Олімпійські ігри 1936 року в Берліні, коли П'єр де Кубертен назвав Гітлера «одним із найкращих творчих духів нашого часу» та оголосив нацистську Німеччину духовним охоронцем олімпійських ідей.


Потім, після закінчення Другої світової війни, 1946 року, МОК визнав свою помилку і вибачився, але, як бачимо, МОК не вчиться на своїх помилках і повторює їх знову», – зазначив Владислав Гераскевич.


Джерело: tribuna.com

Інші Новини