18.05.2024

ВОЛЬОВА ЗВИТЯГА УКРАЇНСЬКИХ ВОЛЕЙБОЛІСТОК НА СТАРТІ ЗОЛОТОЇ ЄВРОЛІГИ

Жіноча збірна України з волейболу з перемоги стартувала в сезоні Золотої Євроліги-2024. У першому турі "синьо-жовті" перемогли Словенію з рахунком 3:2.

Українки проводять нинішній сезон у статусі чинних чемпіонок Євроліги, в минулорічному фіналі перегравши Швецію. Титул 2023 року став для збірної другим в історії турніру.

Зі словенками команда Івана Пєткова грала вперше від серпня 2023, коли збірні зустрічалися в групі чемпіонату Європи. Тоді перемогу за підсумками чотирьох партій здобули українки - 3:1.

Напередодні словенки вже стартувати в Євролізі матчем проти господарок майданчика в Естонії - розгромна перемога 3:0.

Сьогодні у першому сеті найбільшу перевагу мала Україна - випереджала суперниць на три розіграші за рахунку 20:17. Натомість шість з восьми останніх розіграшів у партії забрали словенки. Сет команда закрила із рахунком 25:23.

Вже в другому сеті Україна жодного разу не поступалася суперницям лідерством. Захопивши ініціативу, "синьо-жовті" на екваторі партії володіли перевагою в шість очок. На сетболи українки виходили вже за рахунку 24:15 та з першої спроби подали на партію, відновивши паритет у поєдинку.

У третьому сеті лідерство відійшло Словенії, що від початку партії не втрачала перевагу в рахунку. За рахунку 19:24 українки відіграли один сетбол, але поступилися вже наступним розіграшем.

Обмін сетами продовжився в четвертому періоді, що починався за рівної гри. Україна почала відриватися в другій половині партії, а згодом результативним блоком реалізувала свій другий сетбол вже за рахунку 24:17.

На тайбрейку українки першими дісталися вирішального показника у 15 очок. Поєдинок "синьо-жовті" закрили за переваги у чотири розіграші.

Найкращу результативність у складі збірної України показала догравальниця Олександра Міленко - 18 очок. Позначку в 10 очок також подолали Анастасія Крайдуба (17) Світлана Дорсман (16) та Юлія Димар (13).

Золота Євроліга. 1-й тур

Україна - Словенія - 3:2 (23:25, 25:15, 20:25, 25:17, 15:11)

З першою перемогою в сезоні Україна розташувалася на п'ятій сходинці турнірної таблиці. За оновленим форматом усі збірні-учасниці перебувають у спільному заліку, де визначальним залишається показник перемог.

Золота Євроліга-2024: турнірна таблиця

1. Словенія - 1 перемога (2 матчі), 4 очки (5:3 - різниця сетів)

2. Чехія - 1 перемога (1), 3 очки (3:0)

3. Румунія - 1 перемога (1), 3 очки (3:0)

4. Азербайджан - 1 перемога (2), 3 очки (4:3)

5. Україна - 1 перемога (1), 2 очки (3:2)

6. Швеція - 1 перемога (1), 2 очки (3:2)

7. Іспанія - 1 перемога (1), 1 очко (2:3)

8. Бельгія - 0 перемог (0), 0 очок (0:0)

9. Словаччина - 0 перемога (0), 0 очок (0:0)