19.05.2024

УКРАЇНСЬКІ ВОЛЕЙБОЛІСТИ РОЗГРОМИЛИ АЗЕРБАЙДЖАН У ЗОЛОТІЙ ЄВРОЛІЗІ

Чоловіча збірна України з волейболу зі 100% показником у набраних очках та перемогах закінчила перший тур Золотої Євроліги. Після вольової перемоги у матчі проти Румунії, українці зустрілися у поєдинку з господарями міні-турніру, збірною Азербайджану.

Це друга очна зустріч для українців та азербайджанців з 2017 року, тоді у відборі на світову першість "синьо-жовті" розгромили суперника 3:0.

У цьому поєдинку результат став аналогічним – для перемоги Україні вистачило три сети. І в останньому команда дозволила собі дати відпочити основним волейболістам.

Початок матчу Україна – Азербайджан пройшов у рівній боротьбі, але в другій половині Україна домінувала – рахунок 12:12 перетворився у 25:16.

Сценарій другого сету був схожим на перший – Азербайджан тримався на рівних на початку, вигравав 10:8, але зрештою програв 16:25. Тобто Україна провела ривок 17:6 у другій частині сету.

В кінцівці другого сету тренерський штаб України змінив майже усіх волейболістів, після чого дав їм пограти і в третьому сеті – в основі не було ні Юрія Семенюка, ні Данило Уривкіна, ні Сергія Євстратова.

У третьому сеті Азербайджан та Україна пройшли на рівних усю дистанцію, максимальний відрив складав три очки за "синьо-жовтими" (24:21). Зрештою, з третього матчболу Україна виграла матч – 25:25 у партії.

Найрезультативнішим у складі України став Данило Уривкін – 11 очок (у нього 92% ефективності атак – 11 результативних з 12-ти спроб).

У матчі Україна зробила 11 блоків та 4 ейси, суперник – 1 блок та 3 ейси. Ефективність атак склала 52% в українців проти 44% у азербайджайнців.

Золота Євроліга (чоловіки): перший тур, другий матч

Україна – Азербайджан  3:0 (25:16, 25:16, 25:23)

У наступних двох матчах Золотої Євроліги Україна зіграє проти Чехії та Люксембургу – ці ігри пройдуть 25 та 26 травня, відповідно.

Золота Євроліга (чоловіки): турнірна таблиця

1. Україна – 2 перемоги (2 матчі), 6 очок (6:1)

2. Хорватія – 2 перемоги (2), 6 очок (6:2)

3. Іспанія – 1 перемога (1), 3 очки (3:0)

4. Португалія – 1 перемога (1), 3 очки (3:0)

5. Чехія – 1 перемога (1), 3 очки (3:0)

6. Румунія – 1 перемога (2), 3 очки (4:3)

7. Естонія – 1 перемога (2), 3 очки (3:4)

8. Північна Македонія – 0 перемог (1), 0 очок (1:3)

9. Бельгія – 0 перемог (1), 0 очок (1:3)