18.05.2024

УКРАЇНСЬКІ ВОЛЕЙБОЛІСТИ НА ХАРАКТЕРІ ДОЛАЮТЬ РУМУНІЮ НА СТАРТІ ЗОЛОТОЇ ЄВРОЛІГИ

Україна здобула вольову перемогу над Румунією на старті чоловічої Золотої Євроліги з волейболу.

Чоловіча збірна України з перемоги над Румунією розпочала сезон Золотої Євроліги з волейболу - 3:1 за підсумками чотирьох сетів.

Україна - чинний фіналіст турніру за підсумками розіграшу-2023. За крок від минулорічного титулу збірна зупинилася через поразку від Туреччини у вирішальному матчі (2:3).

Матч з Румунією в першому турі став офіційним дебютом нового головного тренера Рауля Лосано на посаді. У 2024-му аргентинець змінив латвійця Угіса Крастіньша, що працював із командою протягом семи років.

Через відмову низки лідерів Україна проводить нинішній сезон в оновленому складі. Старту в Євролізі передували товариські матчі з Німеччиною (1:3) та Польщею (0:4).

Перша партія розпочиналася на користь українців, що захопили лідерство в рахунку та мали перевагу в чотири розіграші (6:2).

Вперше румуни відновили паритет за рахунку 9:9, після чого здійснили переможний ривок у партії до 20:25 - максимальна перевага суперника становила сім очок.

За щільної боротьби проходив другий ігровий період. Вирішальним у ньому став ривок "синьо-жовтих" на шість очок за рахунку 17:19, після чого українці виходили одразу на чотири сетболи та реалізували другий з них.

Переломити перебіг сету Україні вдалося і в третій партії. Знову допоміг ривок на шість результативних розіграшів, останній з яких вивів українців уперед за сетами - 25:23.

Вирішальним у матчі став четвертий сет, в якому між командами зберігався паритет ще за рахунку 13:13. Серія з чотирьох очок дозволила Україні створити визначальний відрив, який "синьо-жовті" реалізували першим матчболом - 25:19.

Діагональний Данило Уривкін став найрезультативнішим з усіх волейболістів на майданчику - 19 очок. Ще 16 очок на користь України додав блокуючий Юрій Семенюк.