Новини

30.11.2022

У ЧЕХІЇ «ПРОМЕТЕЙ» ВДРУГЕ ПОСПІЛЬ ЗДОЛАВ «ДУКЛУ»

Фото: prometeyvc.com


“Червоно-білі” продовжили свою тріумфальну серію в чемпіонаті Чехії, яка налічує вже шість матчів. Останні дві перемоги вони святкували над чинним бронзовим призером змагань - клубом “Дукла” (Ліберец).


Чемпіонат Чехії (жіноча Екстраліга)

«Прометей» - «Дукла” - 3:1 (23:25, 25:14, 25:18, 25:21)

«Прометей»: Дар’я Великоконь (5), Ана-Марія Джонєв (1), Катерина Гусейнова, Олександра Міленко (19), Вікі Савар (2), Євгенія Хобер (18), Анна Артишук (14), Кіма Жаркова, Мірта Грбач, Світлана Дорсман (к) (14), Вікторія Даньчак (7), Анастасія Маєвська (2), Кристина Нємцева (л), Анастасія Карасьова (л).


З перших хвилин у “Прометея” асистувала Ана-Марія Джонєв. Забігаючи наперед, відзначимо, що головний тренер українок Іван Петков випустив за позицією Дар'ю Великоконь у другому відрізку протистояння, яка на лавку вже не сідала.


Початок матчу був за гостями — 1:5. Тому болгарський наставник, так би мовити, вже зі стартовим свистком змушений був брати 30-секундну перерву. Вона спрацювала: вдалі дії Світлани Дорсман та Олександри Міленко як на блоці, так і в атаці перевернули хід поєдинку — 11:8.


Здавалося, що наші волейболістки вже спокійно доведуть партію до власного тріумфу, бо в певний момент розрив між візаві складав сім пунктів — 19:12. Втім, на жаль, з кожним новим розіграшем виникало все більше питань до гри “червоно-білих” у захисті. Зрештою кінцівка для них вийшла змазаною, а гравчині “Дукли” виграли майже безнадійний сет — 23:25.


Перша половина наступної партії ознаменувалася “гойдалками” — 10:4, 10:9. Власні помилки заважали обом командам намацати стабільність, яка б допомогла їм перемогти без нервів. Але українкам все-таки вдалося їх мінімізувати. А завдяки варіативності в атаці вони вкотре забезпечили собі комфортний гандикап. Скоро Євгенія Хобер ейсом перевела гру в третій сет — 25:14.


Підопічні Петкова почали його зі спурту — 4:0. На подачі догравальниці чеського колективу Петри Койдової рахунок на табло почав скорочуватися. Через деякий час Дорсман і Хобер подвійним блоком двічі «зачохлили» постріли Діани Франкевич — 17:11. Зважитися на камбек, як у першій партії, опонентки вже не могли ні фізично, ні психологічно. До того ж наші спортсменки і самі вже не втрачали концентрацію — 25:18.


Похибки в нападі волейболісток “Прометея” додали впевненості підопічним Лібора Галіка на старті четвертого відрізку — 4:6. Однак втримати цей переможний темп їм не судилося. Знову-таки своєчасно вистрілили лідерки “червоно-білих”. Зокрема відчайдушні дії капітана Дорсман у захисті та догравання Міленко вивели представниць Дніпропетровщини вперед — 7:6.


Тривалий час нікому з клубів не вдавалося організувати вирішальний ривок — 19:19. Настала черга Великоконь вводити м'яч у гру, і пасуюча не підвела: вибила суперниць з прийому та заробила ейс. Звісно, оговтатися від такого чешки не змогли — 25:21.


Отже, вітаємо “Прометей” з черговою перемогою, яка дозволила йому піднятися на другу сходинку в турнірній таблиці Екстраліги, та з нетерпінням чекаємо вже наступного матчу проти “Острави”. Відбудеться він 3 грудня о 20:00.


Джерело: prometeyvc.com

Інші Новини