02.09.2023

У ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ З ВОЛЕЙБОЛУ – ТРЕТЯ ПОСПІЛЬ ПОРАЗКА НА ЄВРО

На чемпіонаті Європи з волейболу серед чоловіків національна збірна України сьогодні провела свій третій матч в групі В у болгарському місті Варна. Після двох поразок підопічні Угіс Крастіньша мали зіграти з господарями майданчика командою Болгарії. Лише перемога залишала нашій збірній шанси на вихід із групи.

Першу партію українці провели просто чудово. Зі старту вони відразу пішли вперед 4:1, 6:2. А далі тримали цю дистанцію у чотири очки аж до рахунку 15:11, після чого ще більше збільшили відрив 18:12, 20:14. І хоча болгарам вдалося трохи скоротити відставання до трьох очок 23:20, останні розіграші залишилися за нашими волейболістами. А крапку у цій партії выдмынним ейсом поставив капітан збірної України Олег Плотницький.

У другому сеті вже господарі повели 4:1, проте українці досить швидко наздогнали суперників 5:5. Якийсь час на майданчику була рівновага, а потім болгарська команда знову пішла вперед спочатку на три очки 13:10, а потім і на сім – 19:12. Врятувати цю партію вже було складно, тому наш наставник випустив на майданчик одразу чотирьох нових гравців. Зрештою все закінчилося з рахунком 25:17 на користь Болгарії.

На початку третьої партії всі основні гравці збірної України повернулися на майданчик, але знову господарі майданчика одразу стали лідирувати з відривом, який постійно збільшувався 4:1, 7:3, 9:4, 11:5. Знову довелося робити заміни. Зрештою вдалося стабілізувати відставання, а потім українці почали наближатися до суперників аж до двох очок 13:11. Тепер довелося болгарському тренеру Пламену Костянтинову брати тайм-аут. Господарям це допомогло і вони знову зробили заділ 17:12. І хоча нашим волейболістам знову вдалося наблизитись до суперників 20:18, 22:20, партію виграла Болгарія 25:20.

На жаль, та й початок четвертого сету збірна України провалила. Знову довелося наздоганяти опонентів, які одразу повели 4:1, 7:2, 9:3. Нічого не виходило у гостей і важко було навіть припустити за рахунок чого можна переламати ситуацію. Не можна сказати, що українці зовсім опустили руки, але болгарська збірна цього дня була сильнішою. І все ж таки українці ледь не створили диво. Остання надія у нас з'явилася, коли Євген Кисилюк двічі подав ейси і рахунок на табло став 24:23. Шкода, що третя його подача була у сітку...

Після цієї поразки у Болгарії стало 6 очок, а в України залишилося 1 очко та останнє місце у групі.

Чемпіонат Європи з волейболу. Чоловіки

Група В. Варна (Болгарія). 2 вересня

Болгарія – Україна – 3:1 (20:25, 25:17, 25:20, 25:23)

Україна: Владислав Щуров (набрав 9 очок), Василь Тупчій (4), Ілля Ковальов (13), Юрій Семенюк (4), Юрій Синиця (1), Олег Плотницький (18), Олександр Бойко (ліберо) – стартовий. На заміну виходили Віталій Кучер (0), Тимофій Полуян (2), Євген Кісилюк (7), Сергій Євстратов (0),

Джерело: sport.ua