08.11.2022

«ПРОМЕТЕЙ» ДЕБЮТУВАВ У ВОЛЕЙБОЛЬНОМУ КУБКУ ВИКЛИКУ

Сьогодні волейбольний клуб «Прометей» вперше у своїй історії зіграв матч Кубку Виклику – третього за значимістю турніру, який проходить під егідою Європейської конфедерації волейболу. Суперником підопічних Андрія Левченка у виїзному поєдинку стала команда «Хапоель Мате Ашер» - 20-разовий чемпіон Ізраїлю та досвідчений учасник єврокубків.

Кубок Виклику 2023. 1\16 фіналу. Перший матч

«Хапоель Мате-Ашер» (Ізраїль) – «Прометей» (Україна) – 3:1 (25:16, 25:21, 21:25, 25:20)

«Прометей» (стартовий склад): Шаповал (набрав 19 очок), Гладенко (11 очок), Шоркін (2 очки), Янчук (5 очок), Клепко (3 очки), Щитков (1 очко), Бойко (л), Патратій (л). На заміну виходили: Томілін (12 очок), Кривобок (3 очки), Рябов (2 очки), Велецький (7 очок), Олексюк (0 очок).

«Хапоель Мате-Ашер» (стартовий склад): Cтанков, Баннов, Осокін, Гавер, Устінов, Штіфт, Ройтман (л).  На заміну виходили: Семеновкер, Або Рукан, Хазан.

Старт зустрічі видався рівним: обидві команди потужно, але вкрай обережно, діяли в атаці. До середини партії на табло був рівний рахунок, однак помилка “Прометея” в прийомі, потім на подачі, і ще кілька вдалих атак суперника та “Хапоель” був вже попереду – 16:12. Кінцівку можна назвати іменем Ілая Гавера – саме його два ейси та блок партнерів завершили партію на користь господарів – 25:16.

У другому сеті у дніпрян знову не клеїлася гра – 0:3. Наш суперник продовжив демонструвати швидкий волейбол. Натомість “червоно-білі” не встигали на блоці та у захисті. “Прометей” також переслідували помилки на подачі, яка зазвичай є головним козирем підопічних Андрія Левченка. Низка замін у складі дніпровського клубу не сильно вплинула на перебіг партії – 25:21 і ще один сет був записаний на рахунок “Хапоелю”.

Перерва пішла на користь волейболістам “Прометея”, тим паче, що їм вже нічого було втрачати – атака першим темпом від Дениса Велецького, блок Олександра Томіліна та удар Дмитра Шаповала – і 3:0 на користь “червоно-білих”. Нашим хлопцям, нарешті, вдавалося все – атаки в центрі сітки та “на краях”. Важливою також стала гра на блоці: у попередніх двох сетах у цьому елементі у дніпрян значилася цифра 0. У цьому ж епізоді їх було 5! Зрештою, 25:21 – і “Прометей” виграв свій перший сет на європейській арені та зберіг інтригу у першому матчі 1\16 фіналу Кубка Виклику.

У четвертій партії дніпряни боролися за кожен м’яч, однак на тому боці майданчику були досить непрості хлопці. Волейболісти “Хапоелю” не залишили шансів підопічним Андрія Левченка та виграли сет з рахунком 25:20. У підсумку, сьогодні ізраїльська команда виявилася сильнішою за “Прометей” – 3:1.

У четвер, 10 листопада, о 19:00 розпочнеться матч-відповідь.

Бажаємо українським волейболістам переконливої звитяги!

Джерело: ВК «Прометей»