02.10.2023

ПЕРША ЗВИТЯГА УКРАЇНСЬКИХ ВОЛЕЙБОЛІСТІВ У ВІДБОРІ НА ОЛІМПІАДУ

У другому турі групи А олімпійського відбіркового турніру з волейболу серед чоловіків, який проходить у бразильській столиці Ріо-де-Жанейро, чоловіча національна збірна України зустрічалася з Іраном. Обидві команди у перший ігровий день виступили невдало, тому було зрозуміло їхнє бажання набрати перші очки у цьому турнірі.

Хоча Україна та Іран раніше не зустрічалися в офіційних іграх, для українських шанувальників волейболу була пам'ятна перемога нашої збірної над цими суперниками у 2022 році під час підготовки до чемпіонату світу. Тоді підопічні Угіса Крастіньша перемогли Іран із рахунком 3:1. Тож усім нам дуже хотілося, як мінімум, повторення такого результату.

Наставник українців трохи спантеличив опонентів стартовим складом, залишивши на лаві запасних капітана команди Олега Плотницького та випустивши замість нього Тимофія Полуяна. А ще порівняно з попереднім поєдинком у нас помінявся ліберо – з перших хвилин з'явився Дмитро Канаєв.

Українці агресивно розпочали матч і повели з рахунком 4:0. Гра нашої команди кардинально відрізнялася від зустрічі проти Куби. Збірна України виглядала явно краще за суперників і далі її перевага тільки продовжувала зростати -16:10, 19:12. А завершився перший сет з рахунком 25:19 на користь «синьо-жовтих».

У другому сеті українці не зменшували обертів. Максимальна різниця в рахунку сягала шести очок. Наприкінці сета іранці намагалися наздогнати збірну України, але зробити цього не змогли – 25:22.

І третя партія пройшла за нашою перевагою. Іранці спробували вплинути на перебіг поєдинку ротацією, але виглядали якось приречено. Ковальов, Полуян, Семенюк, Тупчій раз по раз пробивали оборону суперників. І українці холоднокровно довели сет до перемоги.

Відбірковий турнір до Олімпіади-2024 з волейболу. Чоловіки

Іран – Україна – 0:3 (19:25, 22:25, 17:25)

Україна: Юрій Семенюк (набрав 10 очок), Юрій Синиця (3), Тимофій Полуян (15), Владислав Щуров (3), Василь Тупчий (16), Ілля Ковальов (8), Дмитро Канаєв (ліберо) – стартовий. На заміну виходили: Олег Плотницький (0), Віталій Кучер (1).

У понеділок на турнірі буде вихідний день. А свій наступний матч збірна України проведе у вівторок, 3 жовтня, з Італією. Початок гри о 23.00 за київським часом.

Джерело: sport.ua